26.09.2015. 09:13
Latvijas pludmales volejbola duetu savstarpējā cīņā Ķīnas "Open" pārāki bija Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri divos setos ar 21:17 un 21:13 apspēlēja Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu un izcīnīja bronzas godalgas.

Visu pirmā seta pirmo pusi minimālā viena punkta vadībā bija Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, bet pēc nesekmīga Aleksandra Samoilova sitiena pa līniju viņu pārsvars pirmoreiz bija plus divi (10:8). Taču Samoilovam un Jānim Šmēdiņam ātri izdevās panākt līdzsvaru (11:11) un arī pirmoreiz izvirzīties vadībā, kad tiesnesis fiksēja, ka Regža skāris tīklu (13:12).

Tagad jau iniciatīva pārgāja Samoilova un Šmēdiņa pusē. Starpība tika palielināta līdz trim punktiem (18:15, 19:16) un Pļaviņš ar Regžu pie 17:20 pieprasīja pārtraukumu, taču setu glābt jau bija par vēlu – Samoilovs un Šmēdiņš uzvarēja ar 21:17.

Otro setu krietni labāk sāka Samoilovs un Šmēdiņš. Pēc Samoilova bloka rezultāts bija 5:2, bet pēc tam Samoilovs, izmantojot pretinieku neveiksmīgu uzņemšanu, viegli panāca arī 6:2 un piespieda Pļaviņu un Regžu pieprasīt pārtraukumu. Pļaviņam un Regžam izdevās atgriezties spēlē un pēc vairākiem sekmīgiem Regžas blokiem pietuvoties vairs tikai līdz mīnus viens (8:9), tomēr Samoilovs un Šmēdiņš pamodās un ātri panāca jau plus pieci (14:9), plus seši (16:10) un arī plus septiņi (19:12). Setā pārliecinoša uzvara ar 21:13.

Pusfinālā abi Latvijas pāri saviem pretiniekiem piekāpās trīs setos. Samoilovs un Šmēdiņš 53 minūšu cīņā ar 21:17, 20:22 un 11:15 atzina ar septīto numuru izlikto vāciešu Markusa Bekermana un Larsa Fligena pārākumu. Savukārt Pļaviņš un Regža 52 minūtēs ar 17:21, 21:19 un 11:15 zaudēja ar otro numuru izliktajiem amerikāņiem Filam Dalhauseram un Nikolasam Lusenam.