12.07.2015. 12:12
Latvijas labākais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien sasniedza Gštādes «Major» pamatturnīra finālu.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Pusfinālā ar piekto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš ar 2-1 (19:21, 21:18, 15:12) pārspēja spēcīgo Nīderlandes pāri Aleksandru Broiveru un Robertu Mēuvsenu, kuri izlikti ar septīto numuru.

Finālā Latvijas duets tiksies ar pasaules čempionātā triumfējušo brazīliešu Alisona Čeruti/Brunu Šmita un itāļu Alekša Ranjēri/Adriana Karambula dueļa uzvarētāju.

Finālmačs iecerēts plkst.16 un to tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Apakšgrupu turnīrā Samoilovs/Šmēdiņš tika pie divām uzvarām trīs mačos, kas viņiem deva otro vietu E apakšgrupā. Līdz ar to Latvijas duetam izslēgšanas spēles bija jāsāk no pirmās kārtas.

Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Latvijas duets sestdien ar 2-0 (21:16, 21:19) pieveica venecuēliešus Hesusu Viljafani un Džeksonu Enrikesu, kuri bija izlikti ar 27.numuru, bet otrajā kārtā spraigā cīņā ar 2-0 (21:17, 28:26) pieveica sacensību devīto numuru Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu no Austrijas.

Savukārt ceturtdaļfināla mačā Samoilovs/Šmēdiņš ar 2-0 (24:22, 21:16) pārspēja ar 13.numuru izliktos amerikāņus Džonu Hidenu un Tri Bornu.

Šis Samoilovam un Šmēdiņam ir pirmais turnīrs pēc ilgākas pauzes, jo tikai pirms neilga laika Šmēdiņš atveseļojās no ceļgala savainojuma.

Some impressions of this 3rd set! We're at 11:8! — Swatch Major Series (@SwatchMajors)

Pamatturnīru kopumā sāka 32 dueti, būdami sadalīti astoņās apakšgrupās pa četriem pāriem katrā. Pēcāk grupu labākās komandas izslēgšanas spēles sāks no otrās kārtas, bet otro un trešo vietu ieguvējas cīnās pirmajā kārtā.

Citi Latvijas pludmales volejbola dueti Mārtiņš Pļaviņš un Hermans Egleskalns, kā arī Rihards Finsters ar Aleksandru Soloveju nespēja sasniegt Gštādes sacensību pamatturnīru.

Ar 1.janvāri sākusies atlase Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. 15 pāri Olimpiādei kvalificēsies pēc pasaules ranga, kurā skaitīs 12 labākos turnīrus pusotra gada laikā, piecas komandas tiks kā Kontinentālā kausa uzvarētājas no katra kontinenta, vēl vienu vietu saņēmuši šī gada pasaules čempionāta uzvarētāji, bet divas vietas neilgi pirms olimpiskajām spēlēm sadalīs otro un trešo vietu ieguvēji Kontinentālajā kausā.

Šajā Pasaules kausa sezonā vīriem notiks astoņi «Open» sērijas posmi, pieci «Grand Slam» posmi un četri jaunizveidotās «Major» sērijas posmi. Ja sezonas sākumā bija plānots, ka līdz oktobrim Samoilovam un Šmēdiņam plānota dalība tikai vienā «Open» posmā, tagad sportisti atzīst, ka būs nepieciešams piedalīties arī zemākas kategorijas sacensībās, lai krātu punktus.Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties