23.05.2013. 19:11

Argentīnā notiekošo FIVB "Grand Slam" turnīru pludmales volejbolā ar uzvaru uzsācis Latvijas pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kas pirmajā mačā tika galā ar norvēģu duetu.

Turnīrs Argentīnā ir vēsturisks visam Latvijas pludmales volejbolam, jo ir pirmais, kurā mūsu valsti pamatturnīrā pārstāv uzreiz trīs dueti. Šmēdiņš un Sorokins šo godu izpelnījās iegūstot tā saukto "wild card", bet bez viņiem sacensībās startē arī Mārtiņš Pļaviņš / Jānis Pēda un Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš. Jau ziņots, ka pirmie divi pāri turnīru iesāka ar zaudējumiem.

Samoilovs un Šmēdiņš, kuri turnīrā izsēti ar devīto numuru, pirmajā spēlē mērojās spēkiem ar norvēģiem Andreasu Horemu un Geiru Eitūnu. Pirmo setu Latvijas duets aizvadīja pārliecinoši un uzvarēja ar 21:15. Arī otrais sets tika iesākts labi, jo Samoilovs/Šmēdiņš ātri vien izvirzījās vadībā ar 4:1, vēlāk panāca arī 7:3. Norvēģiem izdevās samazināt rezultāta starpību līdz diviem punktiem, tomēr seta otrajā pusē mūsējie atkal atrāvās (16:11) un triumfēja kā setā (21:15), tā visā mačā (2-0).

Šovakar plkst. 22:00 Samoilovs/Šmēdiņš aizvadīs otro H grupas spēli pret šveiciešiem Filipu Gabatūleru un Jonasu Veingartu (25.). Grupu turnīru Samoilovs / Šmēdiņš noslēgs rīt pret mājiniekiem Pablo Biančī un Pablo Migelu Suaresu (8.).

Sākotnēji 32 pamatturnīra pāri tiek sadalīti 8 grupās, pa četriem pāriem katrā. Grupā katrs ar katru izspēlē pa mačam un, lai turpinātu cīņu par titulu, ir jāieņem vismaz 3. vieta, Grupas uzvarētājs jau uzreiz nodrošina vietu 16 labāko skaitā, 2. un 3. vietas īpašnieki aizvada cīņas ar citu grupu šo vietu ieņēmējiem, bet 4. vieta dalību noslēdz ar dalītu 25.-32. vietu. Jāpiebilst, ka pēc grupu turnīra, spēkā stājās "vienmīnusa sistēma" – zaudējums nozīmē turnīra beigas (vienīgais izņēmums ir spēle par 3. vietu).

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa