09.08.2016. 22:32
Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs nav izdevies tikt pie otrās uzvaras. Latvieši trīs setu cīņā ar 1-2 (21:23, 21:19, 9:15) atzina kubiešu Nivaldo Diasa un Serhio Gonzalesa pārākumu.

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, daļēji pateicoties kanādiešu labvēlībai, uzvarēja pirmo maču smagā trīs setu cīņā. Līdzīgs, bet jau krietni negaidītāks panākums bija kubiešiem Nivaldo Diasam un Serhio Gonzalesam, kuri apspēlēja mājiniekus Pedru un Evandru. Pēc šīs dienas pirmās spēles, kurā kanādieši Sakstons un Šalks arī sarūgtināja mājiniekus trīs setu cīņā, situācija turnīra tabulā kļuva pagalam interesanta. Viens gan bija, uzvara šajā mačā Samoilovam un Šmēdiņam garantētu iekļūšanu astotdaļfinālā.

Spēli dueti sāka līdzīgi, apmainoties ar rezultatīviem uzbrukumiem un arī kļūdām. Te latvieši, te kubieši izvirzījās minimālā vadībā. Kubiešu stiprā puse bija serve, Diasam ar eisu izvirzot Kubas pāri vadībā ar 6:5. Drīz vien ar saīsinātu servi atbildēja Samoilovs, ar kuru pretinieki netika galā. Īsi pirms tehniskā pārtraukuma netveramu servi izpildīja arī Šmēdiņš, pirmo reizi dodot Latvijas pārim divu punktu pārsvaru (10:8). Pēc atpūtas Šmēdiņš nospēlēja aizsardzībā, bet Samoilovs turpināja gūt punktus (14:11).

Turpinājumā latvieši turēja rezultātu, bet pēc Šmēdiņa eisa, palīdzot tīklam, rezultāts kļuva vēl labvēlīgāks - 18:14. Kubieši uzreiz divus punktus atspēlēja, bet pēc pārtraukuma vēl divus, rezultātam kļūstot neizšķirtam (19:19). Sākās centieni realizēt setbumbas. Latvieši nerealizēja pirmās divas, bet tad Samoilova uzbrukumu atšifrēja Gonzales, bloķējot māņu sitienu. Uzreiz pēc tam Samoilovs sita autā, pirmajam setam noslēdzoties ar 21:23.

Otrajā setā dueti cīnījās punkts punktā līdz Samoilovs atdūrās Gonzalesa blokā (5:7). Nepagāja ilgs laiks, kad Samoilovs labi nospēlēja pie tīkla, adresējot bumbu Šmēdiņam, kurš atjaunoja līdzsvaru uz tablo (9:9). Pēc tehniskā pārtraukuma Šmēdiņam bija iespēja iegūt divu punktu pārsvaru, bet viņš sita autā. Ilgi gan nebija jāgaida, lai Samoilovam tomēr izdotos sasniegt vēlamo ar labu spēli pie tīkla un aizsardzībā (15:12). Līdzīgi kā pirmajā setā, atkal latvieši nonāca vadībā ar 18:14, kad bloku uzlika Samoilovs. Pirmā seta scenārijs turpinājās, pēc Diasa eisa rezultāta starpībai sadilstot uz pusi. Latvieši paņēma pārtraukumu un pēc tā kubieši turpināja vākt punktus. Pie pirmās setbumbas šoreiz latviešiem bija divu punktu pārsvars. Pirmo setbumbu neizdevās izmantot, bet pēc tam punktu setam pielika Diass, kurš kļūdījās gremdservē - 21:19.

Otro setu nebūt ne labi sāka Samoilovs, ar diviem nerealizētiem uzbrukumiem dodot pretiniekiem iespēju izvirzīties vadībā ar 4:2. Brīdi vēlāk atkal bumbu pretinieku laukuma puses smiltīs nespēja nogādāt Samoilovs, latviešiem nonākot iedzinējos ar 3:6 un paņemot pārtraukumu. Tas neko nepalīdzēja, kubiešiem turpinot izmantot Samoilova vājības. Strauji vajadzēja savākties, bet tas nebija viegls uzdevums. Kubas duets turpināja audzēt pārsvaru, galu galā tiekot pie savas otrās uzvaras - 2-1 (23:21, 19:21, 15:9)

Tādējādi D grupā Kubas duetam ir divas uzvaras, latviešiem un kanādiešiem pa vienai, bet brazīlieši palikuši tukšā. Pēdējā spēļu kārtā izšķirsies, kuras trīs komandas turpinās cīņas Kopakabanas smiltīs, un kurai olimpiskais turnīrs būs galā. Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam trešajā kārtā priekšā cīņa ar mājiniekiem Pedru un Evandru. Spēle paredzēta ceturtdien, plkst. 23:30 pēc Latvijas laika.