22.07.2015. 11:50
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ar divām uzvarām sākuši Japānas "Grand Slam" pamatturnīru, garantējot vietu izslēgšanas spēlēs. Latvieši pirmajā spēlē ar 2-0 (21:18, 21:17) apspēlēja Francijas duetu Žanu Baptistu Dagēru un Janiku Salvetti, bet otrajā divos setos uzveica Mihalu Kadziolu un Jakubu Šalankeviču no Polijas - 2-0 (21:14, 21:10).

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Jokohamas turnīrā izsēti ar ceturto numuru un pirmajā spēlē tikās ar Francijas duetu Žanu Baptistu Dagēru un Janiku Salvetti, kuri pārvarēja kvalifikāciju un tika pie iespējas piedalīties savās pirmajās Pasaules tūres posma pamatsacensībās šosezon.

Pirmajā setā Samoilovs un Šmēdiņš savu pārākumu pierādīja, izcīnot panākumu ar rezultātu 21:18, bet otrajā setā turpināja dominēt, svinot uzvaru mačā ar 2-0 (21:18, 21:17) un spēli noslēdzot pēc 41 minūtes.

D grupas otrajā spēlē Latvijas pludmales volejbolistiem pretinieks jau bija nopietnāks, ar 20. numuru izliktie poļi Mihals Kadziola un Jakubs Šalankevičs, kuri gan pirmajā mačā cieta sakāvi cīņā ar amerikāņiem Nikolasu Lusenu un Teodoru Bruneru - 0-2 (17:21, 11:21). Arī Polijas duets iekļuva pamatturnīrā caur kvalifikāciju, nelielā favorītu statusā, saprotams, esot Samoilovam un Šmēdiņam.

Spēles pirmā seta pirmajā pusē dueti spēlēja līdzīgi, nespējot izrauties lielākā vadībā. Tuvojoties tehniskajam pārtraukumam, latviešiem izdevās likvidēt minimālu deficītu. Pēc atpūtas ļoti labi aizsardzībā spēlēja Aleksandrs Samoilovs, ļaujot Latvijas duetam izvirzīties vadībā ar 13:10. Latvieši bija uzņēmuši nopietnus apgriezienus, neatstājot pretiniekiem nekādas izredzes. Pirmais sets noslēdzās ar rezultātu 21:14.

Otrā seta ievadā poļiem turpinājās problēmas ar uzbrukumu noslēgšanu, kas Latvijas duetam uzreiz deva trīs punktu pārsvaru (4:1). Ar vairākām nestandarta epizodēm Polijas volejbolisti lauza cīņas gaitu, atjaunojot līdzsvaru uz tablo. Drīz pēc tam pretinieka sitienu bloķēja Samoilovs, panākot 6:4. Turpinājumā spēle ritēja latviešu zīmē. Ļoti labu sniegumu turpināja rādīt Samoilovs, nostādot pretiniekus ļoti sarežģītā situācijā. Līdz tehniskajam pārtraukuma rezultāta starpība jau bija palielināta līdz septiņiem punktiem (14:7). Seta turpinājums izvērtās par formalitāti, Samoilovam un Šmēdiņam tiekot pie viegla panākuma otrajā mačā - 2-0 (21:14, 21:10)

D grupas noslēdzošajā spēlē Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien par pirmo vietu grupā mērosies spēkiem ar amerikāņiem Nikolasu Lusenu un Teodoru Bruneru. Spēles laiks un laukums noskaidrosies vēlāk.

Izmantotie resursi:Fédération Internationale de Volleyball - FIVB