14.11.2012. 21:56

Šovakar LBL2 ietvaros notika trīs spēles. Valmierā vietējā Valmiera/BSS uzņēma Rīgas Stradiņa universitātes komandu, turnīra līderi BK "Saldus" viesojās vēju pilsētā pie "Liepājas Lauvas 2", bet Rīga/Rīdzene/LU uzņēma "Gulbenes bukus'.

Spēli abas komandas iesāka ar daudz garām aizmestiem metieniem, kā rezultātā pirmo trīs minūšu laikā tika gūti tikai četri punkti. Turpinājumā gan spēlētāji atvērās, un līdz ceturtdaļas pēdējām divām minūtēm ritēja līdzīga cīņa, kad 8:0 izrāvienu veica viesi un panāca 20:13 savā labā. Otrās ceturtdaļas sākumā mājinieki metās atspēlēties, kas Saulīša un Engera rokām arī gandrīz izdevās, tomēr tad pusotras minūtes laikā Ginters guva 10 punktus un jau +9 RSU komandai. Līdz puslaika beigām rīdzinieki vēl nedaudz palielināja pārsvaru un pārtraukumā gāja ar +14 (37:23). Rīdziniekiem 15 punkti Gintera kontā, bet mājiniekiem tikpat punktu guva Engers.

Otrais puslaiks iesākās līdzīgi kā pirmais – ar zemu rezultativitāti. Trešās ceturtdaļas vidū valmierieši pietuvojās līdz -9, tomēr spēles turpinājumā RSU savu pārsvaru atjaunoja. Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar +14 (52:38). Ceturto ceturtdaļu viesi sāka ar 8:2 izrāvienu, panākot jau graujošos +20 (60:40), lielā mērā izšķirot mača likteni. Līdz spēles beigām šāds pārsvars arī saglabājās, un RSU svinēja uzvaru ar 75:52. Uzvarētājiem labākais bija Rihards Ginters ar 26 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām, bet mājiniekiem 17 punkti Jāņa Engera kontā. Valmieras komandā ar double-double izcēlās Elvis Saulītis (13 punkti un 14 atlēkušās bumbas) un Gustavs Puhovs (13 punkti un 11 atlēkušās bumbas). Valmierai tas bija kārtējais zaudējums, bet RSU – septītā uzvara astoņās spēlēs.

Pats spēles sākums veiksmīgs padevās mājiniekiem – 38 sekundēs gūti pieci bezatbildes punkti, tomēr turpinājumā Saldus komanda spēja izlīdzināt spēli un arī rezultātu. Pēdējās trīs ceturtdaļas minūtes Saldus veica pamatīgu ofensīvu, gūstot 12 punktus (mājinieki atbildēja ar diviem) un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 22:13 Saldus komandas labā. Otrā ceturtdaļa iesākās līdzīgā cīņā, pārmaiņus punktus gūstot abām komandām. Tuvojoties puslaika beigām, liepājniekiem izdevās rezultāta starpību sadeldēt gandrīz līdz minimumam – ejot pārtraukumā, Saldus komandas pārsvars bija vairs tikai divi punkti (35:33). Rezultatīvākie viesiem bija Pabērzs ar 12 un Valters ar deviņiem gūtajiem punktiem, bet mājinieku rindās astoņi punkti Biteniekam.

Otrā puslaika sākumā mājinieki izlīdzināja rezultātu un turpinājumā vadībā pabija te viena, te otra komanda. Līdzīga spēle turpinājās gandrīz visu trešo ceturtdaļu, nevienai no komandām negūstot ievērojamu pārsvaru. Pēdējās divās minūtēs viesi, līdzīgi kā pirmajā ceturtdaļā, veica nelielu izrāvienu, un pirms izšķirošās ceturtdaļas +4 viesiem (53:49). Pēdējo ceturtdaļu viesi sāka ar 10:2 izrāvienu, spējot rezultāta starpību nostabilizēt 10 punktu robežās. Nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz spēles beigām Saldus komandai bija pat 16 punktu pārsvars, tomēr mājinieki nenolaida rokas un sāka atspēlēties. Uzbrukumā dominējot Lākutim un Krastiņam, liepājnieki panāca pat tikai -4 nepilnu minūti līdz ceturtās ceturtdaļas beigām. Spēles beigās tomēr aukstasinīgāki izrādījās viesi, uzvarot ar 80:70. Uzvarētājiem rezultatīvākais Dāvis Pabērzs ar 22 punktiem, bet mājiniekiem ar double-double izcēlās Roberts Krastiņš – 21 punkts un 14 atlēkušās bumbas. Saldus komanda ar šo uzvaru turpina būt vienīgā komanda bez zaudējumiem LBL2 turnīrā, bet liepājniekiem piektais zaudējums astoņās spēlēs.

Spēli iesākās līdzīgā cīņā, tomēr, tuvojoties ceturtdaļas beigām, abas komandas apmainījās izrāvieniem. Sākumā viesi no Gulbenes guva sešus bezatbildes punktus, pēc tam ar pieciem atbildēja mājinieki, bet ceturtdaļas beigās viena punkta pārsvaru visiem nodrošināja Mihailova tālmetiens. Otrajā ceturtdaļā neviena no komandām nespēja atrauties rezultātā līdz pat ceturtdaļas otrajai pusei, kad gandrīz četru minūšu laikā viesi guva 13 punktus pēc kārtas. Mājinieku uzbrukums spēja atdzīvoties tikai uz puslaika pēdējo pusotru minūti, kad rīdzinieki spēja nedaudz sadeldēt rezultāta starpību, tomēr pēdējā sekundē iemestais Rauzas tālmetiens visus pūliņus padarīja veltīgus. Gulbene vadībā pēc pirmā puslaika ar +10 (44:34). Viesiem rezultatīvākais Pētersons ar 15 punktiem, mājinieku rindās 17 punkti Ceplītim.

Trešajā ceturtdaļā, pateicoties Baranovska tālmetieniem, Gulbene spēja palielināt rezultāta starpību līdz pat +19, tomēr līdz pēdējās ceturtdaļas sākumam mājinieki to samazināja līdz 15 punktiem. Lai gan pārsvars bija ievērojams, nekas neliecināja, ka viesi gatavojas atslābināties – ceturtajā ceturtdaļā laukumā devās rezultatīvie Pētersons, Baranovskis un Rauza. Baranovskis astoņas minūtes un 20 sekundes līdz ceturtdaļas beigām panāca jau +20. Rezultāta starpība līdzīgi arī turējās līdz spēles beigu daļai, kad pēdējās divās minūtēs viesi no Gulbenes palielināja apgriezienus. Spēles beigu rezultāts 93:66 Gulbenes komandas labā. Uzvarētājiem lieliskas spēles Baranovskim (24 punkti un 11 atlēkušās bumbas), Pētersonam (21 punkts un 12 atlēkušās bumbas), Rauzam (16 punkti, astoņas bumbas un piecas rezultatīvas piespēles) un Kazākam (11 punkti, 11 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles). Mājinieku rindās vairāk kā pusi punktu savāca divi spēlētāji – Ceplītis (22 punkti) un Bikše (17 punkti), kurš pievienoja arī deviņas atlēkušās bumbas. Gulbenes komandai tā ir otrā uzvara septiņās spēlēs, bet rīdziniekiem – sestais zaudējums arī septiņās spēlēs.

Valmiera/BSS – Rīgas Stradiņa universitāte 52:75 (13:20, 10:17, 15:15, 14:23)

Valmiera/BSS: Engers 17, Saulītis 13 (14ab), Puhovs 13 (11ab), Apsītis 5, Krištupāns 2, Kuks 2, Urniks, Ruģēns, Berkolts, Indrāns, Tauriņš, Jekimovs.

RSU: Ginters 26 (5ab, 5rp), Liepkalns 10, Jurjāns 9, Benefelds 8, Baško 8, Kolbergs 6, Upesleja 4, Sokolovskis 4, Plaudis, Vīnbergs.

BK "Saldus" – "Liepājas Lauvas 2" 80:70 (22:13, 13:20, 18:16, 27:21)

BK "Saldus": Pabērzs 22, Valters 14, Vītols 11, Buiķis 10, Mārcis Ķenavs 6, Dūriņš 5, Līcītis 4, Fridrihsons 4, Jurenovskis 2, Miks Ķenavs 2, Šmīdriņš.

"Liepājas Lauvas 2": Krastiņš 21, Bitenieks 10, Krūmiņš 10, Ate 8, Minchenko 8, Lākutis 7, Kalve 4, Endzels 2, Roga, Ķeiris, Cērps, Lasmanis.

Rīga/Rīdzene/LU – "Gulbenes buki" 66:93 (19:20, 15:24, 15:20, 17:29)

Rīga/Rīdzene/LU: Ceplītis 22, Bikše 17, Veisbārdis 7, Žarinovs 6, Repšs 5, Bērziņš 4, Zariņš 3, Zaltāns 2, Brigmanis, Epners, Rozenštoks.

"Gulbenes buki": Baranovskis 24, Pētersons 21, Rauza 16, Kazāks 11, Rikveilis 8, Mihailovs 5, Matisons 5, Ivanovs 2, Šmagris 1, Melngailis.