05.08.2014. 13:06
4.augustā notika pirmās "Salaspils FK" spēles frisbija klubu pasaules čempionātā, kas no 2. līdz 9.augustam norisinās Itālijas pilsētā Leko. Pēdējās nedēļās laikpstākļi nav lutinājuši Leko - lietus dēļ spēļu laukumi ir pamatīgi applūduši, bet, par spīti pirms divām dienām atceltajām spēlēm, sacensības ir sākušās un komandas cīnās par uzvarām, salaspiliešiem viens panākums divos mačos.

Pirmo spēli latvieši aizvadīja pret savas apakšgrupas komandu "Grandmaster Flash" no Polijas - tika gūta uzvara ar rezultātu 15:13. Spēles sākums bija ļoti saspringts, jo abas komandas uzbrukumos spēlēja gandrīz nekļūdoties. Salaspilieši izmantoja reto kļūdu poļu izpildījumā un puslaikā devās ar 2 punktu pārsvaru. 2.puslaikā pretinieki spēja spēli izlīdzināt, tomēr mūsējie turpināja spēlēt precīzi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, kas arī nesa uzvaru 15:13.

Otrās spēles pretinieki bija Kanādas pārstāvji - "Team Fisher Price" frisbijisti, kuri izrādījās par mata tiesu pārāki un mūsējiem nācās piekāpties ar rezultātu 14:15. Gluži kā pirmajā spēlē, arī šeit komandas spēlēja punkts punktā un neviena no sāncensēm nespēja izrauties vadībā ar lielāku pārsvaru kā +1. Tuvojoties 1.puslaika beigām, salaspilieši veiksmīgi nostrādāja aizsardzībā, gūstot punktu un pārtraukumā devās ar +2 punktu pārsvaru. Otro puslaiku mūsējie uzsāka vēl veiksmīgāk, gūstot pat +3 punktus, tomēr turpinājumā pašu pieļautās kļūdas uzbrukumā ļāva pretiniekiem atgūt iekavētos punktus un izvirzīties +1 punkta vadībā. Kad rezultāts sasniedza 14:14 un tika izspēlēts pēdējais punkts, latvieši neveiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, atstājot brīvu kanādiešu spēlētāju savā aizsardzības zonā, kas arī atnesa komandai zaudējumu 14:15. Šajā spēlē pleca traumu lēcienā guva pieredzējušais Mārtiņš Taurenis, kurš, visticamāk, vairs turnīrā spēlēt nevarēs.

Šodien plkst. 18:00 pēc Latvijas laika notiks pēdējā "Salaspils FK" grupas spēle pret Lielbritānijas komandu "Black Eagles". Paši spēlētāji ir optimistiski noskaņoti un ir gatavi izcīnīt uzvaru šajā spēlē. Šobrīd salaspilieši ir ierindojušies 2.vietā savā apakšgrupā, tomēr jāpiebilst, ja poļi spēs šodien uzvarēt kanādiešus ar +2 punktu pārsvaru, mūsējie ierindosies 1.vietā apakšgrupā.

Ceļā uz tālo Itāliju lielu atbalstu sniegusi Salaspils novada pašvaldība, kā arī stikla apstrādes uzņēmums "GroGlass" un loģistikas uzņēmums "Gefco Baltic".

Izmantotie resursi:Latvijas frisbija federācija |