26.03.2014. 06:25
Savainojuma dēļ desmito spēli pēc kārtas izlaižot latviešu centra uzbrucējam Zemgum Girgensonam, otro sauso zaudējumu pēdējo deviņu dienu laikā cieta Nacionālās hokeja līgas klubs Bufalo "Sabres", atkal ar 0:2 piekāpjoties Monreālas "Canadiens". Tikmēr līderpozīcijā atgriezās Sentluisas "Blues", kas sagādāja Toronto "Maple Leafs" sesto neveiksmi pēc kārtas.

20 gadus vecais latviešu centra uzbrucējs Zemgus Girgensons, kurš pirmajā Nacionālās hokeja līgas sezonā 61 regulārā čempionāta mačā atzīmējies ar sešiem vārtu guvumiem un 20 rezultativitātes punktiem, savainojuma dēļ laukumā nav devies kopš 6. marta spēles pret Tampabejas "Lightning", kad uz ledus pavadīja nepilnas septiņas minūtes (mazāk par desmit minūtēm viņš spēlējis vēl tikai vienā mačā).

Bufalo "Sabres" šajā laika posmā aizvadījusi desmit spēles, piedzīvojot deviņas neveiksmes. Šonakt ar 24 metieniem bija par maz, lai atslēgtu Kanādas olimpiskās izlases vārtsarga Kerija Praisa sargāto Monreālas "Canadiens" cietoksni - 0:2. Mājiniekiem uzvaras ripu 51. minūtē iemeta komandas labākais snaiperis Makss Pačoretī, kuram tas bija 100. rezultatīvais trāpījums karjerā.

Minētajās desmit spēlēs Bufalo "Sabres" komanda izcēlusies tikai 11 reizes. Divas reizes nav izdevies atslēgt Monreālas "Canadiens" vārtus, bet vienu reizi nācās palikt sausā pret Floridas "Panthers" (visas spēles noslēdzās ar rezultātu 0:2). Tomēr Latvijas valstsvienības galvenajam trenerim Tedam Nolanam ir arī patīkama vēsts - no labākās puses sevi apliecinājis 24 gadus vecais vārtsargs Mets Hekets, kurš šosezon aizvadītajos divos mačos ielaidis tikai trīs ripas un atvairījis 68 no 71 metiena.

Bufalo "Sabres" sen zaudējusi izredzes piedalīties izslēgšanas spēlēs, taču Austrumu konferencē joprojām norisinās smaga cīņa. Ar izcīnītajiem 80 punktiem septīto līdz desmito vietu dala Kolumbusas "Blue Jackets", Detroitas "Red Wings", Vašingtonas "Capitals" un Toronto "Maple Leafs".

Kanādas komanda zaudējusi pēdējās sešās spēlēs pēc kārtas, šonakt atzīstot Nacionālās hokeja līgas līdervienības Sentluisas "Blues" pārākumu - 3:5. Briesmīgas bija pirmās divas trešdaļas - lai gan Toronto realizēja vairākumu un izvirzījās vadībā, turpinājumā tika ielaistas četras bezatbildes ripas, turklāt 40 minūšu laikā sāncenši izdarīja 36 metienus.

Uzvarētāju rindās trīs vārtus guva kapteinis Deivids Bakess, pēdējo ripu iemetot tukšajos Toronto "Maple Leafs" vārtos. Zaudētājiem 44 metienus atvairīja vārtsargs Džonatans Bernjē, kurš atgriezās pēc savainotā cirkšņa sadziedēšanas. Viņš vairākas reizes glāba komandu no nepatikšanām, taču ielaida arī dīvainus vārtus.

Tikmēr trīs vārtus noslēdzošajā trešdaļā ielaida Vašingtonas "Capitals", taču krievu uzbrucēja Jevgeņija Kuzņecova izveicība vārtu priekšā ļāva tikt pie viena punkta - 4:5 pēcspēles metienos pret Losandželosas "Kings". Kuzņecovs pirmos vārtus Nacionālajā hokeja līgā guva 42 sekundes pirms pamatlaika noslēguma, pirmais tiekot pie atlēkušās ripas pēc Aleksandra Ovečkina metiena. Savukārt Ovečkins līdz astotajai minūtei jau divas reizes bija realizējis skaitlisko vairākumu.

Neticami uguņot turpina 24 gadus vecais zviedru uzbrucējs Gustavs Nikvists, kurš pēdējās sešās spēlēs sāncenšu vārtsargus pārspējis deviņas reizes. Taču divi rezultatīvie metieni neglāba Detroitas "Red Wings" no zaudējuma viesos pret Kolumbusas "Blue Jackets" - 2:4. Uzvarētājiem pēc pirmās trešdaļas slimības dēļ nācās nomainīt vārtsargu Sergeju Bobrovski.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Detroitas "Red Wings" desmit spēles pirms regulārā čempionāta noslēguma ieņem pēdējās divas vietas, kas garantēs dalību izslēgšanas spēlēs.

Savukārt dalību Stenlija kausā garantējusi Anaheimas "Ducks", kas šonakt nemaz nedevās laukumā. Palīdzīgu roku sniedza Čikāgas "Blackhawks", kas, pateicoties aizsarga Dankana Kīta un uzbrucēja Endrjū Šo 1+1, atņēma punktus Dalasas "Stars" - 4:2.

Vēl jāizceļ Džo Pavelska trīs gūtie vārti Sanhosē "Sharks" uzvarā pār Edmontonas "Oilers" (5:2), kā arī Kolorado "Avalanche" kapteiņa Gabriela Landeskoga veikums - ar diviem rezultatīviem raidījumiem viņš palīdzēja komandai atspēlēt divu vārtu deficītu, četras minūtes pirms pamatlaika noslēguma ar rezultatīvu piespēli panāca neizšķirtu un realizēja izšķirošo pēcspēles metienu, "Avalanche" ar 5:4 pārspējot Nešvilas "Predators".