23.09.2015. 23:53
Šodienas pēdējā cīņā Pasaules kausā tikās Francija un Rumānijai, kurai šī bija debija 2015. gada turnīrā. Šajā spēlē uzvaru svinēja Francijai (38:11) un tā "Les Bleus" bija 40. uzvara 50 savstarpējos abu komandu mačos.

Francijas un Rumānijas izlašu mačs, lai arī kopumā jau pirms spēles bija zināms, ka paies francūžu zīmē, bija interesants ar ko citu, proti, abām komandām ir ļoti bagāta savstarpējo spēļu vēsture, jo šī bija 50. savstarpējā cīņa. Tiesa, pēdējo 21. gadsimtā komandas ir tikušās vien trīs reizes un visās trijās reizēs Francija ir svinējusi uzvaru ar 47 (vienreiz) vai 48 (divreiz) punktu pārsvaru. Tāpat daudzi "Rumāņu ozolu" regbisti ikdienā pārstāv Francijas profesionālo līgu klubus, kā arī ar rumāņu klubiem ir strādājuši daudzi Francijas regbija speciālisti.

Interesanti, ka šī cīņa notika 2011. gadā atklātajā Londonas Olimpiskajā stadionā, kura ietilpība uz regbija spēlēm ir 54 tūkstoši skatītāju.

Spēle sākās ar visai negaidītu Rumāņu ofensīvu, t.i., nebūt nevarēja pateikt, ka rumāņi šajā spēlē ir "otrais numurs", jo spēle uz laukuma rādīja ko pavisam pretēju. Viņi, izmantojot savu spēcīgo priekšējo līniju, spieda Francijas komandu aizvien tuvāk un tuvāk ieskaites zonai, kā arī pamanījās pat ienest bumbu ieskaites zonā, taču, tieši ienest, ne piezemēt, jo tiesneši šo mēģinājumu neieskaitīja, jo nebija tiešu pierādījumu, ka bumba ir skārusi zemi.

Diemžēl, bet ilgi rumāņi tā nenoturējās, jo 29. minūtē Ions Paulica pārkāpa noteikumus un tika aizsūtīts 10 minūtes pārdomāt savu nodarījumu. Tieši šajā laikā Francijas vienība guva divus bezatbildes piezemējumus un panāca 17:3 savā labā. Rumāņi gan trīs punktus atspēlēja un pārtraukumā komandas gāja pie tīri pieklājīgā 17:6.

Otrajā puslaikā rezultāts ilgu laiku nemainījās, taču nevar teikt, ka Rumānija to izmantoja savā labā, jo Francija kontrolēja spēli un pārāk daudz izvērsties saviem oponentiem nedeva. Spēles 65 minūtē, līdzīgi kā iepriekšējos gadījumos, pēc lieliska izrāviena bumbu ieskaites zonā atkal nogādāja Soians Žutons, bet drīz pēc tam Veslijs Fofana nodrošināja Francijas izlasei bonuspunktu.

Spēles izskaņā Rumānijas izlase kopīgiem spēkiem gan piezemēja bumbu ieskaites zonā, taču tas nebija pēdējais vārds šajā cīņā, jo Francija guva arī savu piekto piezemējumu un svinēja savu otro uzvaru šajā turnīrā, kas viņiem vismaz pagaidām arī dod līderpozīcijas Pasaules kausa finālturnīra D grupā.

Piezemējumi: Žutons (29, 65), Kabasele (33), Fofana (68), Fikū (78) – Ursače (73)Realizācijas: Para (31, 34, 66), Kokots (70, 78) -Soda sitieni: Para (7) - Vlaiku (19, 39)

# Komanda S U N Z GP:ZP B P
1. Francija 2 2 0 0 70:21 1 9
2. Īrija 1 1 0 0 50:7 1 5
3. Itālija 1 0 0 1 10:32 0 0
4. Rumānija 1 0 0 1 11:38 0 0
5. Kanāda 1 0 0 1 7:50 0 0