21.03.2012. 20:41
Negaidītu zaudējumu pirmajā Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas ceturtdaļfināla spēlē trešdien piedzīvoja pagājušās sezonas sacensību spēcīgākā komanda Kauņas Žalgiris.

Divu Lietuvas komandu duelī Žalgiris ar 85:97 izbraukumā piekāpās Prienu Rūdupis vienībai. Šajā mačā rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 gūtajiem punktiem bija Gintars Kadzulis, 20 punktus guva Ads Juskēvičs, bet ar 17 punktiem sevi apliecināja Artūrs Milaknis. Savukārt Žalgiris labā 17 punktus guva Pauļus Jankūns.

Līdz ar to sērijā līdz divām uzvarām Rūdupis izvirzījās vadībā ar rezultātu 1-0. Abu komandu nākamais mačs notiks piektdien Kauņā. Žalgiris komanda šosezon nepiedalījās BBL regulārajā čempionātā, bet Rūdupis ieņēma piekto vietu un izslēgšanas spēlēm kvalificējās kā pēdējā.

Kā ziņots, pirmajā ceturtdaļfināla mačā Krievijas komanda Ļubercu Triumf savā laukumā ar rezultātu 84:76 pieveica Lietuvas komandu Šiauliai.

Tikmēr abi Latvijas klubi dalību ceturtdaļfinālā sāks nākamajās dienās - VEF Rīga ceturtdien pirmajā mačā Saldū uzņems latvieša Armanda Šķēles pārstāvēto Igaunijas čempionvienību Tallinas Kalev/Cramo, bet Ventspils piektdien izbraukumā spēkosies ar Lietuvas klubu Viļņas Lietuvos rytas.