05.04.2014. 21:28
Trešo uzvaru Latvijas sieviešu florbola čempionāta finālsērijā sestdien Valmierā izcīnīja Kocēnu «Rubene», kas ar 7:3 (5:0, 1:0, 1:3) pārspēja «Ķekavu».

Pirmajā trešdaļā «Rubene» spēja gūt piecus bezatbildes vārtus, kad pa divām reizēm izcēlās Zane Darša un Liene Adamane, bet pa vieniem vārtiem guva Zeltīte Bankava un Edīte Bankava. Pēc tam otrajā trešdaļā E.Bankava panāca 6:0 Kocēnu kluba labā, bet noslēdzošajā trešdaļā «Ķekava» atguva trīs vārtus, kad izcēlās Laura Vancāne, Dina Štāle un Dace Možeiko. Cīņas pēdējā minūtē gala rezultātu panāca Evita Rudzīte.

E.Bankava un Adamane cīņas gaitā iekrāja arī attiecīgi trīs un divas rezultatīvas piespēles.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts ir 3-0 «Rubenes» labā.

Vienību pirmajā mačā pirms nedēļas «Rubene» savā laukumā bija pārliecinoši pārāka ar 8:3, bet nākamajā dienā Lielvārdē Kocēnu klubs uzvarēja ar identisku 8:3.

Arī ceturtais sērijas mačs, kas var kļūt par pēdējo, svētdien notiks Valmierā.

Ja «Rubenes» florbolistes Latvijas čempionāta finālā iekļuvušas desmito gadu pēc kārtas, «Ķekava» to paveikusi pirmoreiz vēsturē. «Rubene» šosezon ir pārliecinoša čempionāta favorīte un regulārajā sezonā piedzīvoja vien divus zaudējumus. Viens no tiem gan bija mačā ar «Ķekavu».

Pirms tam pusfināla sērijās «Rubene» ar 3-0 uzvarēja Ķekavas «Bulldogs» komandu, bet «Ķekava» ar 3-2 pieveica iepriekšējo trīs sezonu valsts čempionvienību RSU, kas šosezon zaudējusi vairākas līderes.

Trešās vietas īpašnieces tika noskaidrotas vienā mačā, kurā «Bulldogs» uzvarēja RSU ar 8:5. «Bulldogs» komandas florbolistes pie valsts čempionāta medaļām tikušas pirmoreiz vēsturē.