13.08.2015. 17:55
Latvijas U16 basketbolistes ceturtdien, 13. augustā, Eiropas čempionāta pirmajā spēlē Portugāles pilsētā Matuziņju zaudēja Ungārijas izlasei ar rezultātu 69:86. Nākamajās dienās Latvija spēlēs pret Angliju (14. augustā plkst. 22:45) un Spāniju (15. augustā plkst. 22:45). Cīņu par astoņnieku turpinās trīs spēcīgākās D grupas komandas.

Ungārijas jaunākās spēlētāju paaudzes ir starp talantīgākajām Eiropā. Piemēram, pērn ungāru 1997.-1998. gadā dzimušās spēlētājas izcīnīja bronzas medaļu Pasaules U17 čempionātā. Pirms divām nedēļām 1999. gadā dzimušās ungārietes ieguva trešo vietu Eiropas jaunatnes Olimpiskajā festivālā Tbilisi, tai skaitā divreiz pārspēja Krieviju.

Spēles pirmajās minūtēs labāk veicās Latvijai. Mariannas Kļaviņas agresivitāte uzbrukumā un Luīzes Šeptes pārķertās bumbas aizsardzībā ļāva izvirzīties vadībā ar 6:0. Turpinājumā ungārietes pielāgojās un biežāk izprovocēja Latvijas spēlētāju kļūdas. Garo spēlētāju cīņa uzbrukumā un vēl viens Šeptes ātrais uzbrukums noslēdza pirmo ceturtdaļu Latvijas labā – 19:16.

Sākot no otrās ceturtdaļas, ungārietes arvien izteiktāk pārņēma iniciatīvu, turpinot bieži gūt punktus pēc Latvijas kļūdām. Īsi pirms pārtraukuma pretiniecēm bija deviņu punktu pārsvars (25:34), taču puslaika galotnē Latvija atbildēja ar 7:0 izrāvienu – 32:34.

Trešajā ceturtdaļā ungārietes atjaunoja drošāku pārsvaru, bet pēdejās desmit minūtēs kontrolēja spēli, droši virzoties pretī pirmajai uzvarai turnīrā. Latvijai zaudējums jāatstāj pagātnē un jāgatavojas nākamajai cīņai pret Angliju.