10.06.2014. 11:08
Šonedēļ Sporta kompleksā 333 norisināsies īres kartingu sprinta sacensību "LeMans" trešais posms, bet tieši nedēļu vēlāk - "Openkart" septītais posms.

Ceturtdien, 12.jūnijā, Sporta kompleksā 333 notiks šīs sezonas komandu sprinta sacensību LeMans 3.posms. Šoreiz virziens būs pa pulksteni, izmantosim arī "āķi", trase būs pilnā garumā.Komandu skaita ierobežojums šajā sacīkstē ir palielināts līdz 15 komandām.

Atgādināsim, ka sezonas pirmajā posmā 'trijniekos' sīvā cīņā uzvarēja komanda "Baltie", kas par nieka 2,5 sekundēm pārspēja "Discomania Oilheads 1", bet otrajā posmā Jelgavā uzvarēja mājinieki "Brokeri 777". Kopvērtējumā līderpozīcijās šobrīd ir "Baltie", bet nekur tālu nav arī Discomania vadošā komanda.

LeMans komandu sacīkstes Openkart notika jau kopš 2009.gada, bet tās bija drīzāk neregulāras un plašu popularitāti neguva, taču pirms gada situācija mainījās un tagad šis seriāls ir jau ar savām intrigām un sportiskiem mērķiem. Pagājuša sezonā no piecām sacīkstēm divas notika Jelgavā, kurās uzvaru izcīnīja jelgavnieki "Brokeri 777" un pērnā gada čempioni "Discomania Ņau Ņau Team". Šajā sezonā paredzēti 6 LeMans posmi.

GALVENĀ INFORMĀCIJA PAR LEMANS 3.POSMU

12.jūnijā (ceturtdiena) LeMans sacīkstes sākums pulksten 19.00, ierašanās ne vēlāk kā 18.30, bet treniņi sāksies 18.00. Sacensības notiek ar trasē esošo īres kartinga tehniku.

Attiecībā uz noteikumiem, lielu pārmaiņu nav - arī šogad, līdzīgi kā iepriekšējā sezonā, darbosies 5 braucēju limits vienas komandas sastāvā, vienas sezonas ietvaros. Šosezon ir piesaistīti arī labākie tiesneši no Prokart, kas rūpēsies par noteikumu ievērošanu trasē.

- LeMans sacīkste sastāv no 3 daļām - 1.daļa 5min kvalifikācija (piedalās viens braucējs no komandas) un no 2 sacīkšu daļām - katra 45 minūtes gara.- Katrā sacīkstes daļā notiek 2 dalībnieku maiņas - ap katras sacīkstes 15. un 30.minūti. Katras maiņas logs 4 minūtes.- Sacīkstē piedalās komandas, katras komandas sastāvā 3 dalībnieki.- Katrs komandas dalībnieks katrā no sacīkšu daļām veic vidēji 15 minūšu garu braucienu. Kopā sacīkstē katram braucējam 30min braukšanas laiks. Vienam no komandas braucējiem papildus 5 minūšu kvalifikācijas brauciens.- Sacīkstēm pieteikties var jebkura komanda un dalībniekiem nav jābūt iepriekšējai pieredzei dalībai Openkart rīkotajās sacensībās.- Sacīkstēs komandu skaits ierobežots - maksimums 15 komandas.- Pirmajai sacīkstes daļai komandas gokartus izlozē, savukārt starta secība pēc kvalifikācijas rezultātiem. 2.sacīkstes daļā gokartus izvēlas - pirmā izvēlas 1.daļas vājākā komanda, tad 2.vājākā utt.. 2.sacensību daļas starta secība apgriezta 1.daļas rezultātiem.- Uzvar tā komanda, kura abās sacīkšu daļas veikusi visvairāk apļu. Ja apļu skaits vienāds, skatās kura komanda tos veikusi ātrāk.- Balvas - labākajām 3 komandām iespēja laistīties ar šampanieti un saņemt medaļas. Labākā komanda tiek apbalvota ar piemiņas kausu.

DALĪBAS MAKSA:

Par sacīksti - no komandas 105 EUR jeb 35 EUR no viena braucēja.Par treniņiem (nav obligāti, pēc izvēles) - no braucēja 10 EUR par 10min treniņu.

LEMANS 3.POSMA DIENASKĀRTĪBA:

18:00 - 18:50 neoficiālie treniņi18:00 - 18:40 dalībnieku reģistrācija18:50 dalībnieku sapulce un gokartu izloze19:05 kvalifikācija19:20 sacensību pirmā daļa20:20 sacensību otrā daļaap 21.15 apbalvošana

Ceturtdien, 19.jūnijā, Sporta kompleksā 333 notiks pēdējā Openkart čempionāta sacīkste pirms Līgo svētkiem. Sezonas septītais posms būs pirmā Openkart čempionāta sacīkste ar jaunajiem 'trijnieku' kartingiem, lai gan līdz šim ar Sodikart tehniku būs notikušas jau divas komandu sprinta LeMans sacīkstes un viena Attīstības līgas sacīkste. Sacensībās tiks izmantota tā pati trases konfigurācija, kas LeMans un Attīstības līgā, proti, virziens pa pulksteni, garā trase ar tā saucamo "āķa" līkumu pirms starta finiša taisnes.

Kā jau lielajās trasēs ierasts, izmantosim sacensību formātu ar kvalifikāciju un pusfināliem.7.posma dienaskārtība (ceturtdiena, 19.06.2014)

no 18.00 treniņi (10 min = 10 EUR)18.30 reģistrācija18.45 dalībnieku sapulce19.00 kvalifikācija19.40 pusfināli20.30 fināli21.45 apbalvošana

Dienaskārtība var mainīties atkarībā no dalībnieku skaita

Pēc aizvadītajiem sešiem posmiem, no kuriem trīs notika telpu trasēs, bet trīs klasisikajās kartinga trasēs, turklāt katrs posms savā norises vietā, par kopvērtējuma līderi pirmo reizi ir kļuvis Normunds Skreija, tik pat punktu (167) gan ir arī Kristapam Grīniekam, kurš 6.posmā Jelgavā pirmo reizi šogad kāpa uz pjedestāla. Trešajā vietā līdzšinējais līderis Krišs Jaunzemis ar 162 punktiem. Turpat netālu ar 155 punktiem ir Grīnieka komandas biedrs Kārlis Strazdiņš.Izaicinājuma kausā turpinās cīņa par vadību starp Rūdi Memenu un Jurģi Braueru. Pēc Jelgavas posma līderpozīcijās atkal ir memens ar 113 punktiem, bet otrais Brauers ar 99 punktiem. Debitantu ieskaitē vēl joprojām līderis Viesturs Ozols, bet komandām jau visai stabili "Baltie" (Nils Trapāns, Grīnieks, Strazdiņš).

Jāatzīmē, ka šīs sezonas sešos posmos neviens no dalībniekiem nav spējis izcīnīt vairāk nekā vienu uzvaru sacīkstē un uz pjedestāla ir kāpuši 16 dažādi sportisti (no 18 iespējamiem). Tikai Dace un Harijam ir pa diviem pjedestāla finišiem šogad.

Sporta komplekss 333 Openkart priekšteča F1 kluba čempionāta kalendārā parādījās 2005.gada 9.jūnijā, tātad šī jau ir desmitā sezona, kad mēs braucam trasē. Pirmā Openkart sacīkste notika 2007.gada 3.jūlijā. Openkart čempionāta ieskaitē ir aizvadītas 34 sacīkstes, bet pa šiem gadiem kopā, ieskaitot arī B līgu, LeMans, Attīstības līgu un F1 kluba čempionātu, aizvadītas jau 71 sacīkste. Tātad ceturtdien notiks 35. Openkart čempionāta posms Sporta kompleksā 333.

Pašu pirmo sacīksti uzvarēja 2011.gada čempions Zintis Grandbergs, bet kaut reizi šeit uzvarējuši 16 dalībnieki, no tiem septiņi spējuši savu panākumu vismaz reizi arī atkārtot. Uzvarām bagātākais ir Ivars Strencis, kuram nu jau ir 7 uzvaras, pie tam vēl 6 uzvaras Ivaram arī 18 B līgas sacīkstēs un pavisam nesen 5.jūnijā Ivars uzvarēja arī Attīstības līgas posmā. Piecas uzvaras ir 2008.gada čempionam Arturam Eversonam, pa trijām 2009.gada čempionam Dāvim Tobiasam, Laurim Rozenvaldam un Kristiānam Gozēnam, bet divas uzvaras ir Jānim Birzniekam un Kristapam Grīniekam. Īpašs stāsts trijniekos ir Gozēns, kurš savām trim uzvarām čempionātā var pieskaitīt arī piecas uzvaras B līgā un tikai Strencim ir vairāk uzvaru nekā Kristianam. Gozēns vienmēr ir viens no galvenajiem favorītiem šeit, beigu beigās viņš šajā trasē ir izcīnījis visas savas Openkart uzvaras.

Izamntotie resursi:OpenKartBulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties