16.03.2014. 16:37
"Red Bull" pilotam Danielam Rikjardo atņemta Austrālijas "Grand Prix" izcīnītā otrā vieta. Sacensību organizētāji diskvalificējuši austrālieti pēc tam, kad konstatējuši, ka viņa vadītā formula sacīkstēs braukusi ar pārāk ātru degvielas plūsmu.

Šodien ar Vācijas pilota Niko Rosberga ("Mercedes") uzvaru startēja 2014.gada F1 sezona. Otro labāko laiku Melburnas apļos uzrādīja Austrālijas pilsētā Pērtā dzimušais Daniels Rikjardo ("Red Bull"), savukārt trešais palika F1 debitants Kevins Magnusens ("McLaren").

Austrāliešu prieku par sava tautieša izcīnīto otro vietu gan izdzēsa sacensību organizētāju lēmums diskvalificēt Rikjardo. Oficiālais iemesls – pārāk augsta degvielas plūsma. Tehniskie noteikumi paredz, ka degvielas plūsma nedrīkst pārsniegt 100 kg/h.

"Red Bull" gan grasās apstrīdēt šo lēmumu, apgalvojot, ka degvielas plūsma bija normas robežās. Visas nedēļas nogales garumā "Red Bull" esot bijušas problēmas ar FIA nodrošinātajiem degvielas plūsmas sensoriem – komanda apgalvoja, ka to sniegtie rādījumi nav ticami.

Līdz ar Rikjardo diskvalifikāciju uz otro vietu pakāpjas debitants Magnusens, savukārt trešais ir talantīgā dāņa komandas biedrs Džensons Batons.

Izmantotie resursi:Formula 1® - The Official F1® WebsiteMona, orientēšanās sporta klubs Lāčplēša 52/54, Rīga, LV-1011
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties