14.11.2014. 11:06
Pagājušajās brīvdienās Latvijā ieradās Baltkrievijas amerikāņu futbola komanda "Minskas Zubrs", lai kopā ar pašmāju komandu "Riga Lions" aizvadītu divu dienu amerikāņu futbola treniņnometni.

Drēgnajā 8. novembra rītā Upesciema stadionā tikās amerikāņu futbola komandas "Riga Lions" un "Minskas Zubrs", lai kopīgi atklātu amerikāņu futbola treniņnometnes pirmo dienu. Treniņnometne notika visas dienas garumā, un tās laikā spēlētāji veica dažādus uzdevumus pieredzējušu baltkrievu un amerikāņu treneru vadībā.

Tas bija ievērojams notikums amerikāņu futbola attīstībā Latvijā, jo tāda līmeņa komanda kā "Minskas Zubrs" Latvijā viesojās pirmoreiz. "Zubrs" pastāv kopš 1991. gada un ir viena no četrām baltkrievu amerikāņu futbola komandām. 2013. gadā komanda ieguva Eastern League of American Football (ELAF) čempiones titulu. Šis ir pirmais īstenotais pasākums kopš augustā noslēgtā sadarbības līguma starp Latvijas un Baltkrievijas Amerikāņu futbola federācijām. Pasākumā piedalījās ap 60 cilvēku. Nākotnē sadarbība starp abām valstīm turpināsies un 2015. gada aprīlī Latvija pirmoreiz plāno piedalīties Austrumeiropas amerikāņu futbola čempionātā.

Nometnes vadīšana bija uzticēta galvenajam "Riga Lions" komandas trenerim – amerikānim Metam Kesindžeram, kurš savulaik būdams viens no treneriem, kopā ar otrās divīzijas Ziemeļdakotas Universitātes futbola komandu ir izcīnījis Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionu titulu. Ievērojams ir arī fakts, ka viens no Meta trenētajiem amerikāņu futbolistiem aizvadījis 10 gadus ilgu profesionālu karjeru NFL un pat piedalījies 2009. gada Superbowl pusfināla izcīņā “Minesotas Vikings” sastāvā fullback pozīcijā. Treneris pats gan visvairāk lepojas ar gadu trenera amatā kurlmēmo universitātē, kur viņš veiksmīgi izstrādājis sistēmu, pēc kuras spēlētāji sinhroni darbojas laukumā.

Savukārt 9. novembrī Rīgas Nacionālajā sporta manēžā notika treniņnometnes otrā dienā, kas abu valstu spēlētājus sagaidīja ar zemākas intensitātes treniņu programmu. Pēc divas stundas ilgā treniņa spēlētāji devās ieturēt kopīgas pusdienas, apmainīties ar suvenīriem un atvadīties līdz nākamajai reizei. Gan Latvijas Amerikāņu futbola federācija, gan abu komandu spēlētāji ir gandarīti par treniņnometnes gaitu un vērtē to kā veiksmīgi izdevušos.

Informāciju sagatavoja:Anna UlmaneLatvijas Amerikāņu futbola federācijas valdes locekleLatvijas Armvrestlinga federācija Hospitāļu 36-24, Rīga, LV-1013
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties