03.03.2012. 17:00
Trešo spēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā šobrīd savu līdzjutēju priekšā aizvada Rīgas «Dinamo» komanda, kas «Arēnā Rīga» tiekas ar Ņižņijnovgorodas «Torpedo» vienību. Rezultāts otrajā trešdaļā ir 3:2 viesu labā.

Resursi

• Galviņš atzīts par KHL mēneša labāko aizsargu
  • Znaroks izkāvies ar Minskas «Dinamo» uzbrucēju Pletu
  • Vargs vairs nevarēs palīdzēt Rīgas «Dinamo»
Rietumu konferences 1/4 fināls

1. Torpedo - Dinamo 7:3 2. Torpedo - Dinamo 1:2 3. Dinamo - Torpedo 03.03.12. 4. Dinamo - Torpedo 04.03.12. 5. Torpedo - Dinamo 06.03.12.6. Dinamo - Torpedo 08.03.12.* 7. Torpedo - Dinamo 10.02.12.* *ja nepieciešams

LASI CITUR: TIEŠRAIDE INTERNETĀ

Maču «Dinamo» komanda iesāka ļoti neveiksmīgi, savā aizsardzības zonā pieļaujot vairākas paviršības pēc kārtas un jau pēc nepilnas pusotras minūtes nokļūstot zaudētājos, kad no pašas vārtu priekšas Krisu Holtu pārspēja Krikunovs. Tiesa, iniciatīva spēles ievadā piederēja laukuma saimniekiem, kuru rindās bīstamus metienus veica Jānis Sprukts un Niklass Luseniuss.

Mazliet vēlāk mājiniekiem pirmo reizi šajā spēlē radās iespēja divas minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā - tajā rīdzinieki jau no pirmajām sekundēm darbojās pārliecinoši, bet Krišjānis Rēdlihs ar plaukstas metienu no zilās līnijas pārspēja Vitāliju Kovaļu un panāca izlīdzinājumu.

Mača turpinājumā «Dinamo» komanda darbojās azartiski un, pārpildīto tribīņu uzkurināta, allaž meklēja veidus, kā nokļūt Kovaļa sargāto vārtu tuvumā. Lielisku iespēju gūt vārtus neizmantoja Mārtiņš Cipulis, kura raidītā ripa no tuvas distances trāpīja tieši virsū Kovaļam.

Uzreiz pēc tam otrā laukuma pusē teicami vārtos darbojās Holts, glābjot komandu no otro vārtu zaudējuma, bet trešdaļas desmitajā minūtē bezspēcīgs bija arī Holts, kad pozicionāli nesapratās mājinieku aizsargi, bet Veske panāca 2:1 «Torpedo» labā.

Neskatoties uz zaudētājiem vārtiem, teritoriālais pārsvars turpināja piederēt «Dinamo» komandai, bet Miķeļa Rēdliha metiens trešdaļas vidū lika nodrebēt pretinieku vārtu konstrukcijai, ripai trāpot pa pārliktni. Laukuma saimnieki līdz pat trešdaļas beigām radīja regulārus draudus Kovaļa sargātajiem vārtiem, taču uzbrukumu veidošanā allaž pietrūka precīzas pēdējās piespēles.

Savukārt otrā laukuma pusē vēl vienu rupju kļūdu pieļāva «Dinamo» pārstāvji, neuzmanīgi veicot spēlētāju nomaiņu, taču vietā bija Holts, atvairot bīstamu metienu no labās puses.

Vārtu guvēji: 1:0 Iļja Krikunovs (Hiršovics, Varnakovs) (1:23), 1:1 Krišjānis Rēdlihs (M. Rēdlihs) (4:47 vair.), 2:1 Raiens Veske (Jevsenkovs, Potapovs) (9:13), 3:1 Mihails Varnakovs (Krikunovs) (24:25), 2:3 Ģirts Ankipāns (M. Rēdlihs, J. Rēdlihs) (27:20 maz.)

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Kriss Holts (Māris Jučers).

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Sandis Ozoliņš, Jēkabs Rēdlihs, Arvīds Reķis, Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Aleksandrs Ņiživijs, Mārtiņš Cipulis, Marsels Hosa, Niklass Luseniuss, Džeimijs Lundmarks, Roberts Bukarts, Gints Meija, Ģirts Ankipāns, Māris Bičevskis, Ainārs Podziņš.

Sērijā līdz četrām uzvarām pirmās divas spēles tika aizvadītas Krievijā, kur katrai no komandām izdevās gūt pa vienai uzvarai. Vispirms «Torpedo» ar 7:3 sagrāva rīdziniekus, bet nākamajā mačā ar rezultātu 2:1 pagarinājumā uzvaru svinēja «Dinamo» hokejisti.

Reklāma Iepriekšējās divās cīņās Pekas Rautakallio vadītā vienība guvusi piecus vārtus, un visus pirmās maiņas uzbrucēji - Miķelis Rēdlihs, Mārtiņš Karsums un Jānis Sprukts.

Regulārajā turnīrā punktus dalīja uz pusēm

«Dinamo» - «Torpedo» regulārajā čempionātā tikās divreiz, punktus dalot uz pusēm. 27. oktobrī izbraukumā rekordgarā pēcspēles metienu sērijā (26 metieni) Rīgas klubs zaudēja ar rezultātu 2:3, savukārt 24. janvārī «Arēnā Rīga» 5:4 «bullīšos» guva revanšu.

Izslēgšanas turnīrā, ja uzvarētājs netiek noskaidrots pamatlaikā, tiek spēlēts līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem papildlaikā.

Svētdien «Arēnā Rīga» abas komandas izspēlēs sērijas ceturto maču.