15.10.2012. 17:03
Sagrāvi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta pirmdienas spēlē piedzīvoja Rīgas «Dinamo» komanda, kas izbraukumā ar rezultātu 0:5 kapitulēja Kazahstānas vienībai Astanas «Baris».

Jau spēles trešajā minūtē Raitis Ivanāns izvicināja dūres ar Džonu Mirastiju, kurš pagājušajā sezonā bija viens no lielākajiem Čehovas «Vitjaz» komandas kaušļiem. Dūru cīņa gan nebija īpaši ilga, jo Ivanāns izpildīja pāris sitienus un Mirastijs nokrita uz ledus.

Mirkli vēlāk divu minūšu noraidījumu izpelnījās Kristaps Sotnieks, taču «Baris» hokejisti vairākumā neko bīstamu neizveidoja un «Dinamo» vārtsargam Jučeram nebija daudz darba.

Turpinājumā cīņa bija ļoti līdzīga un visa spēkošanās pārsvarā notika laukuma vidusdaļā, bet pirmās trešdaļas 13.minūtē mazākumā palika mājinieki. Vairākumā «Dinamo» hokejisti nespēja nostiprināties pretinieku zonā, līdz ar to neviens bīstams metiens nesekoja un rezultāts joprojām netika atklāts.

Četras minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām rīdzinieki vēlreiz palika mazākumā, taču arī šoreiz «Baris» nekas neizdevās un tika veikts tikai viens kaut cik bīstams metiens pa Jučera sargātajiem vārtiem.

Pusotru minūti pirms pirmās spēles daļas beigām «Dinamo» bija vēl viena iespēja realizēt vairākumu, tomēr laukuma saimnieki pašaizliedzīgi spēlēja aizsardzībā un neļāva rīdziniekiem radīt bīstamas epizodes, līdz ar to līdz pirmās trešdaļas beigām «Dinamo» vairākumu neizdevās realizēt.

Pašā otrās trešdaļas sākumā «Baris» radīja pāris bīstamas epizodes rīdzinieku vārtu tuvumā, tomēr līdz gūtiem vārtiem pietrūka precizitāte un arī veiksme. Mača 23.minūtē mājinieki palika mazākumā, taču arī šoreiz «Dinamo» hokejisti nespēja pienācīgi ieiet un nostāties pretinieku zonā, līdz ar to šis vairākums netika realizēts.

Turpinājumā cīņas gaita kļuva krietni ātrāka - abas komandas izveidoja vairākus labus uzbrukumus, taču pārliecinoši spēlēja abi vārtsargi un rezultāts nemainījās.

Otrās trešdaļas beigu daļā mājinieki pārņēma iniciatīvu un spēles 36.minūtē atklāja rezultātu, kad pēc vairākiem metieniem pa Jučera sargātajiem vārtiem Antropovam tomēr izdevās iebakstīt ripu vārtos.

Arī pēc gūtajiem vārtiem «Baris» turpināja aktīvi spēlēt pretinieku zonā, tāpēc «Dinamo» hokejistiem neizdevās izveidot mērķtiecīgus uzbrukumus un panākt neizšķirtu. Otrās trešdaļas izskaņā spēles gaita bija nedaudz mierīgāka, līdz ar to pirms izšķirošās trešdaļas Latvijas klubs bija iedzinējos ar 0:1.

Vārtu guvēji: 1:0 Nikolajs Antropovs (Makdona, 35:14), 2:0 Konstantīns Rudenko (Starčenko, 44:20). 3:0 Dastins Boids (Antropovs, Makdona) (46:50, vair.), 4:0 Brendons Bočenskis (Savčenko, 48:13), 5:0 Dmitrijs Upers (Grigorevs, Rudenko) (51:03).

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Māris Jučers (Mikaēls Telkvists).

Aizsargi: Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Matjē Karls, Kristaps Sotnieks, Jēkabs Rēdlihs un Oskars Cibuļskis.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Džeimijs Džonsons, Gints Meija, Pols Šehura, Aleksandrs Žirū, Kaspars Daugaviņš, Andris Džeriņš, Miks Indrašis, Roberts Bukarts, Elvijs Biezais, Māris Bičevskis un Raitis Ivanāns.

Uz Astanu «Dinamo» vienība devusies pēc zaudējuma 2:4 pret Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Omskas «Avangard» komandu. Savukārt «Baris» pēdējo maču aizvadīja savā laukumā, kad ar rezultātu 5:1 pārliecinoši sagrāva Maskavas «Spartak» hokejistus.

Rīgas «Dinamo» komanda nav spējusi uzvarēt pamatlaikā nevienā no sešām oktobra spēlēm. Tikmēr «Baris» vienība uzvarējusi trijās no piecām šā mēneša cīņām.

Reklāma NHL lokauta laikā «Baris» vienībai pievienojušies aizsargi Viktors Hedmans (Tampabejas «Lightning») un Raiens Makdona (Ņujorkas «Rangers»).

Izbraukuma sērijas noslēgumā «Dinamo» trešdien viesosies pie latviešu vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētās Hantimansijskas «Jugra» komandas. Vēlāk 22.oktobrī Latvijas klubs ar cīņu pret Magņitogorskas «Metallurg» sāks trīs mājas spēļu sēriju.

Turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā «Baris» ar izcīnītiem 23 punktiem 16 mačos atrodas 6. pozīcijā, kamēr Rīgas «Dinamo» nopelnītie 17 punkti tikpat spēlēs dod pēdējo, 14. vietu Rietumu zonā.