26.02.2014. 20:39
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo pirmajā spēlē pēc Soču olimpisko spēļu pārtraukuma pēc pirmās trešdaļas ar 0:1 savā laukumā zaudē Zagrebas Medveščak komandai no Horvātijas.

Spēli tiešraidē iespējams vērot kanālā TV6.

Horvātijas komanda vadībā pamanījās izvirzīties jau cīņas otrajā minūtē, kad rīdzinieku vārtsargu Mīkaelu Telkvistu pārspēja Šarls Lingle. Pēc pāris minūtēm Rīgas Dinamo pirmo reizi šajā mačā nācās spēlēt mazākumā, jo noraidījumu saņēma komandas kapteinis Sandis Ozoliņš, taču vairākuma laikā Medveščak ar bīstamiem uzbrukumiem neizcēlās.

Pirmās trešdaļas turpinājumā Zagrebas komanda izskatījās pārliecinošāk par mājiniekiem, vairāk kontrolējot ripu, taču ne vienai no vienībām ilgu laiku neizdevās izveidot reālas vārtu gūšanas iespējas, un pirmais periods tā arī noslēdzās - ar vienu vārtu deficītu rīdziniekiem.

Latvijas klubam šis ir pirmais mačs kopš 28.janvāra, bet pēc tam līgā iestājās Soču olimpiskajām spēlēm veltīts pārtraukums.

Pirmajā abu komandu tikšanās reizē septembrī Dinamo izbraukumā sagrāva līgas debitantus ar 5:1.

Rīgas klubs uzvarējis pēdējās trīs KHL spēlēs pēc kārtas.

Pēc šī mača Rīgas Dinamo līdz regulārā čempionāta beigām būs atlikušas trīs spēles - piektdien savā laukumā pret finansiālo problēmu mākto Maskavas Spartak, svētdien izbraukumā pret Minskas Dinamo un nākamajā otrdien atkal savā laukumā pret aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Doņeckas Donbass.

Pirms gaidāmajām Gagarina kausa spēlēm Rīgas Dinamo komandu piemeklējušas jūtamas sastāva problēmas. Vismaz mēnesi rokas lūzuma dēļ nevarēs spēlēt aizsargs Arvīds Reķis, muguras savainojuma dēļ šī sezona, visticamāk, ir beigusies kanādiešu uzbrucējam Kailam Vilsonam, kurš ir vienības rezultatīvākais spēlētājs. Kļuvis skaidrs, ka sezona beigusies uzbrucējam Mikam Indrašim, kurš iedzīvojies papēža kaula lūzumā, bet jau ilgstoši smagu traumu dēļ komandai nevar palīdzēt aizsargs Oskars Cibuļskis un uzbrucējs Gints Meija.

Pašlaik nav zināms, vai līdz Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmumam par iespējamo diskvalifikāciju klubam varēs palīdzēt Olimpiādes laikā dopinga lietošanā pieķertais uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.

Latvijas klubs ar 87 punktiem 50 spēlēs ieņem piekto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā. Līdz šim visvairāk punktus rīdzinieki bija nopelnījuši pirmajā KHL sezonā, kad 56 mačos tika pie 86 punktiem.

Par trim punktiem vairāk Rietumu konferencē pašlaik ir Donbass un Prāgas Lev. Savukārt rīdzinieki par punktu apsteidz Maskavas CSKA, bet par diviem - Medveščak.

Septiņas vadošās šīs konferences komandas jau nodrošinājušas vietu Gagarina kausa izcīņā.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas Dinamo.

Rīgas Dinamo komandai kā minimālais mērķis bija izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222