01.12.2014. 20:51
Latvijas komanda Rīgas Dinamo šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā, noslēdzot astoņu mājas spēļu sēriju, tiekas ar Novosibirskas Sibirj vienību.Spēli no Arēnas Rīga tiešraidē translē...

Spēli no Arēnas Rīga tiešraidē translē televīzijas kanāli TV6 un Viasat Sport Baltic (VSB). Pēc mača 2.trešdaļas rezultāts ir 2:1 Sibirj labā. Rīdziniekiem vairākumā izcēlies Milans Jurčina, bet viesiem vārtus vienādos sastāvos guvuši Viktors Bobrovs un Jarno Koskiranta.

Dueļa pirmajās minūtēs acīmredzams pārsvars piederēja Sibirj hokejistiem, kuriem izdevās mājiniekus iespiest viņu aizsardzības zonā, turklāt vairākkārt spēlē iesaistījās Rīgas Dinamo vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, kuru viesiem gan pārspēt neizdevās. Tiesa, vienā no vārtu gūšanas iespējām Artjoms Vorošilo nespēja trāpīt, kad viņam partneris piespēlēja ripu uz tukšo vārtu stūri. Turpinājumā cīņa starp abiem klubiem izlīdzinājās, turklāt rīdzinieku pirmajai maiņai - Laurim Dārziņam, Līnusam Videlam un Miķelim Rēdliham - izdevās raidīt vairākums metienus pa Novosibirskas komandas vārtiem, turklāt Videls pamanījās trāpīt arī pa vārtu stabu.

Nepilnas četras minūtes pirms trešdaļas noslēguma Sibirj gan raidīja ripu Sedlāčeka sargātajos vārtos, taču tas acīmredzami tika darīts ar augsti paceltu nūju, tādēļ vārtu guvums ieskaitīts netika.

Noslēgusies 2.trešdaļa...

Dinamo treneri mačam pieteikuši 21 hokejistu - divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Vārtus šovakar sargās Jakubs Sedlāčeks.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 1.decembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Novosibirskas Sibirj 1:2 (0:0; 1:2; 0:0)

Vārti: 22:20 Bobrovs (Belovs) 0:1; 22:55 Koskiranta (Kugriševs, Enlunds) 0:2; 25:20 Jurčina (Hosa, Vilsons, vair.) 1:2;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Ņikita Bespalovs

Metieni: 11-18

Soda minūtes: 4-2

Skatītāji: 4270

Rīgas Dinamo sastāvs spēlei: Vārtsargi: #36 Sedlāčeks (#38 Delorjē); Aizsargi: #9 Kr.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #68 Jurčina, #27 Pujacs - #23 Jerofejevs, #61 Augstkalns; Uzbrucēji: #10 Dārziņš - #55 Vidells - #19 M.Rēdlihs, #81 Hossa - #16 Vilsons - #70 Indrašis, #17 Saulietis - #96 Bičevskis - #13 Skvorcovs, 71 Bukarts - #25 Džeriņš - #87 Meija.

Abas komandas iepriekš savā starpā tikās 7.novembrī Novosibirskā, kad ar 3:0 pārāki bija mājinieki.

Pirmdien kļuvis zināms, ka Sibirj komanda uz Sanktpēterburgas SKA aizmainījusi savu pamatvārtsargu Miko Koskinenu, kurš šajā mačā tādējādi nepiedalīsies. Šī informācija gan vēl nav oficiāli apstiprināta.

Rīgas Dinamo komanda uzvarēja pirmajos četros mājas spēļu sērijas mačos, bet pirmo neveiksmi cieta pirms nedēļas, kad ar 3:4 nācās atzīt spēcīgā Somijas kluba Helsinku Jokerit pārspēku, turklāt šo vienību rīdziniekiem līdz šim vēl nav izdevies pieveikt. Piektdien rīdzinieki atgriezās uz uzvaru takas, kad ar 3:1 pārspēja līgas pastarīti Habarovskas Amur, bet dienu vēlāk ar 1:0 uzvarēja arī Novokuzņeckas Metallurg.

Šīs sērijas gaitā rīdzinieki pirmoreiz šosezon guva četras uzvaras pēc kārtas.

Sibirj komanda iepriekš bija guvusi deviņas uzvaras pēc kārtas, bet pēdējos divos mačos tā piedzīvojusi zaudējumus.

Zīmīgi, ka decembrī kopā Rīgas Dinamo aizvadīs vien divas mājas spēles - bez mača ar Sibirj vēl 24.decembrī gaidāma cīņa ar Maskavas CSKA. Svētdien komanda uzsāks četru izbraukuma spēļu sēriju, kam sekos atgriešanās mājās un vēlāka došanās uz maču Helsinkos.

Pašlaik Rīgas Dinamo ar 43 punktiem 34 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem desmito vietu, turklāt tikpat punktu ir arī devītajā vietā esošajai Soči vienībai, kas gan aizvadījusi par četrām spēlēm mazāk. Tikmēr astotā vieta atrodas vairs tikai piecu punktu attālumā.

Tikmēr Sibirj ar 49 punktiem 30 cīņās atrodas Austrumu konferences sestajā pozīcijā.