08.03.2012. 21:14

Rīgas Dinamo hokejisti 3.trešdaļā ar 2:1 uzvar Ņižņijnovgorodas Torpedo KHL Gagarina kausa izcīņas 1.kārtas mājas spēlē. Vārtus Dinamo labā guvis Jēkabs Rēdlihs un Jānis Sprukts.

Pirmais nopietnais metiens spēlē bija jātver Krisam Holtam 4.minūtē, Dinamo vārtsargs bija pārliecinošs. Brīdi vēlāk labā metienā pozīcijā nonāca M.Rēdlihs - viņa zibenīgo metienu tvēra Kovaļs. Pirmo noraidījumu pretinieku rindās ar savu enerģiju noorganizēja mūsu 3.maiņa, turklāt vairāk kā minūti Dinamo centās realizēt aizturēto sodu. Vairākumā aktīvs bija Hosa, tomēr vārtus gūt neizdevās. Perioda vidū lieliski nospēlēja mūsu 4.maiņa, pretinieki bija spiesti vārtu priekšā pārkāpt noteikumus pret Bukartu, lai nezaudētu vārtus. Arī otrais vairākums palika nerealizēts, lai gan iespējas bija. Jau tradicionāli rīdzinieki izdarīja vairāk metienu, bet Kovaļs allaž bija savā vietā. Piecas minūtes pirms perioda beigām iekritām aizsardzībā, par laimi vietā bija Holts un atvairīja pretinieku metienu izgājienā. Dinamo tūdaļ atbildēja ar to pašu, pret Kovaļu izskrēja divi mūsu uzbrucēji, bet metienu paspēja nobloķēt. Iniciatīva piederēja Dinamo, tomēr rezultātu pirmajās 20 minūtēs atklāt neizdevās.

Arī otrā perioda sākumdaļā turpinājās pirmajā redzētais - Torpedo spēlēja nogaidoši, ļaujot vairāk uzbrukt Dinamo un gaidot pretuzbrukumu iespējas. Šoreiz tas nāca par labu rīdziniekiem, kuri pirmo reizi sērijā izvirzījās vadībā spēles pamatlaikā - Jēkabs Rēdlihs pēc visa piecinieka aktīvas darbības guva skaistus vārtus! Dažas minūtes vēlāk M.Rēdlihs nespēja izmantot izgājienu, jo metienu no neērtās puses paspēja atvairīt Kovaļs. Metienu attiecība spēles vidū - 19:5 mājinieku labā. Fantastiski spēlēja mūsu 4.maiņa, viena uzbrukuma laikā izdarot vairākus bīstamus metienus, pēc kā sekoja asumi pie Kovaļa vārtiem. Brīdi paspēlējuši četri pret četri, rīdzinieki nonāca mazākumā pēc M.Rēdliha noraidījuma. Komanda mazākumā nospēlēja lieliski, neļaujot pretiniekiem reāli apdraudēt Holta sargātos vārtus. Pirmo vārtu autoram J.Rēdliham pēc pavisam īsa brīža piešķīra noraidījumu un vēl viens mazākums jāiztur Dinamo. Šoreiz Krikunovs sodīja Rīgas komandu, izslidojot labā metiena pozīcijā un pārspējot Holtu - 1:1. Torpedo varēja gūt arī otros vārtus no pašas vārtu priekšas, bet glāba Holts un aizsargi. Nepilnas divas minūtes pirms perioda beigām M.Rēdliham vēl viens noraidījums. Dažas sekundes līdz sirēnai divas minūtes Hietanenam, kurš neļāva Karsumam aizskriet pretuzbrukumā. Pēc diviem periodiem 1:1.

Dinamo neizdevās realizēt vairākumu pašā trešdaļas sākumā, tomēr komanda turpināja aktīvi apdraudēt Kovaļa vārtus. Tas deva rezultātu perioda 6.minūtē, kad pēc izcilas Miķeļa Rēdliha piespēles savus piektos vārtus play-off guva Jānis Sprukts, izvirzot Dinamo vadībā otro reizi - 2:1! Rīdzinieki neapstājās un dažās nākamajās minūtēs vēl vismaz divas reizes varēja palielināt rezultāta starpību.

KHL Gagarina kausa spēle, 2012.gada 8.marts. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Ņižņijnovgorodas Torpedo 2:1 (0:0;1:1;1:0)

Vārti: 24:59 J.Rēdlihs (Karsums, M.Rēdlihs) 1:0; 35:05 Krikunovs (Hietanens, vair.) 1:1; 45:14 Sprukts (Ozoliņš, M.Rēdlihs) 2:1;

Vārtsargi: Kriss Holts - Vitālijs Kovaļs

Metieni: 23-18

Soda minūtes: 8-8