01.10.2014. 22:16
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo sezonas otrās izbraukuma spēļu sērijas otrajā mačā trešdien Slovākijā ar 1:5 (0:4, 1:0; 0:1) kapitulēja Bratislavas Slovan vienībai.Divi gūti vārti...

Divi gūti vārti uzvarētāju labā Mihalam Vondrkam, pa vieniem Metam Mērlijam (+2 rezultatīvas piespēles), Žigam Jegličam un Liboram Hudačekam. Vienīgos vārtus rīdziniekiem 2.perioda izskaņā guva zviedrs Līnuss Vidells. Pēc 1.perioda neiksmīgi spēlējošā Jakuba Sedlāčeka (7 atvairīti metieni no 11) vietā Dinamo vārtos stājās Edgars Masaļskis, 40 minūtēs atvairot 7 no 8 mājinieku raidījumiem.

Pēc šīs neveiksmes Dinamo KHL Rietumu konferences kopvērtējumā ar 12 mačos iekrātiem 15 punktiem saglabā 8.vietu, bet Slovan ar 11 spēlēs iegūtiem 18 punktiem ir piektie.

Lai gan rīdzinieki jau spēles 2.minūtē ieguva vairākumu, tajā gūt vārtus neizdevās. Toties uzreiz pēc tam viesu kļūdu aizsardzībā izmantoja Slovan, ātrā pretuzbrukumā Žigam Jegličam panākot 1:0. Uzreiz pēc centra iemetiena vēl viena paviršība aizsardzībā, ko prata izmantot Mihals Vondrka, ar neatvairāmu metienu virs Sedlāčeka pleca panākot jau divu vārtu pārsvaru. Abus vārtu guvumus šķīra nieka 9 sekundes. Šāds pavērsiens nekavējoties lika Artim Ābolam sasaukt savējos uz pusminūtes apspriedi. Turpinājumā iniciatīva jau bija rīdzinieku pusē, tomēr neko bīstamu pie mājinieku vārtiem izveidot neizdevās. Tikmēr Milans Jurčina pārkāpa noteikumus un pretinieki vairākuma pēdējās sekundes panāca jau 3:0, vēlreiz izceļoties Vondrkam. Perioda piecās atlikušajās minūtēs rīdzinieki tika pie vēl viena vairākuma, tomēr pamanījās tajā ielaist vēl ceturtos vārtus - pirmā trešdaļa kļuvusi par neveiksmīgāko šajā sezonā.

Otro trešdaļu Dinamo sāka jau ar Edgaru Masaļski vārtos. Aktivitāte perioda 7.minūtē atmaksājās ar iegūtu trešo vairākumu mačā, kura laikā ripa trāpīja pa Jaroslava Janusa sargāto vārtu stabiņu, vēl vairākās epizodēs slovāku vārtsargs glāba komandu, tādējādi rīdziniekiem rezultāta starpību ātri samazināt neizdevās. Perioda otrā puse un īpaši pēdējās minūtes aizritēja ar redzamu Dinamo pārsvaru, taču bez gūtiem vārtiem - Januss nebija cauršaujams pat no vislabākajām pozīcijām. Visbeidzot, trešdaļas pēdējās sekundes Līnuss Vidells tomēr guva Dinamo pirmos vārtus šajā spēlē.

Pie vairākuma dinamieši tika arī trešā perioda ievadā, taču arī ceturtais mēģinājums piecatā pret četriem beidzās bez rezultāta. Tūdaļ pat arī piektā iespēja, bet arī šoreiz mājinieki mazākumā spēlēja tik cieši, ka rīdziniekiem neizdevās pat lāgā nostāties. Tiesneši turpināja svilpt Dinamo labā, aizsūtot uz noraidīto soliņa jau trešo Slovan hokejistu dažu minūšu laikā, tikmēr slovāki pat lielajā mazākumā paspēja aizskriet bīstamā pretuzbrukumā. Ar iespaidīgo pārsvaru metienos un spiedienu uz mājinieku vārtiem tomēr nebija pietiekami, lai atlikušajās minūtēs sasmeltu pirmajā periodā izlieto, turklāt slovāki sarūgtināja arī Masaļski, vienā no retajiem pretuzbrukumiem  Liboram Hudačekam gūstot piektos vārtus. Jau otro spēli pēc kārtas dinamieši, par spīti lielam pārsvaram metienos, laukumu atstāja bez iegūtiem punktiem - 1:5.

Šīvakara spēlei dinamiešu treneri pieteica 21 hokejistu (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus). Sastāvā bija notikušas divas izmaiņas – Mārtiņa Poreja vietā spēlēja no savainojuma atlabušais Milans Jurčina, bet vārtus sargāja Jakubs Sedlačeks, rezervē atstājot Edgaru Masaļski. Savainojuma dēļ izbraukumā nav devies Andris Džeriņš.

Izbraukuma tūres noslēgumā Dinamo piektdien Horvātijā spēkosies ar Zagrebas Medveščak.

Spēles labākie momenti. VIDEO:

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 1.oktobris. Bratislava, Slovnaft Arena.

Bratislavas Slovan - Rīgas Dinamo 5:1 (4:0; 0:1; 1:0)

Vārti: 3:48 Jegličs (Tičars, Hudačeks) 1:0; 3:57 Vondrka (Mērlijs, Sersens) 2:0; 15:19 Vondrka (Mērlijs, vair.) 3:0; 18:20 Mērlijs (Naģs, maz.) 4:0; 39:43 Vidells (Dārziņš, M.Rēdlihs) 4:1; 55:45 Hudačeks (Jegličs, Tičars) 5:1;

Vārtsargi: Jaroslavs Januss - Jakubs Sedlāčeks (no 20:00 Masaļskis)

Metieni: 19-38

Soda minūtes: 14-4

Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#31 Edgars Masaļskis); Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čārlzs Genovejs - #27 Georgijs Pujacs (C), #11 Kristaps Sotnieks - #68 Milans Jurčina, #61 Edmunds Augstkalns; Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #55 Linuss Vidells - #19 Miķelis Rēdlihs, #81 Marcels Hossa - #24 Pjotrs Sčastļivijs-#13 Gunārs Skvorcovs, #87 Gints Meija - #96 Māris Bičevskis - #70 Miks Indrašis, #71 Roberts Bukarts - #95 Juris Upītis - #47 Mārtiņš Cipulis

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009