22.10.2012. 20:52

Rīgas Dinamo KHL čempionātā pirmdien Arēnā Rīga uzņem visvairāk gaidīto KHL komandu NHL lokauta laikā - Magņitogorskas Metallurg ar NHL zvaigzni Jevgēņiju Malkinu ierindā. Mača tiešraidi iespējams vērot TV6 kanālā, rezultāts 3.periodā ir neizšķirts 2:2. Vārtus guvuši Andris Džeriņš un Kaspars Daugaviņš mājiniekiem, kā arī Jevgēņijs Malkins un Deniss Platonovs viesiem.

Treneri šīs dienas mačam pieteica sešus aizsargus un 12 uzbrucējus, bet spēlētāju virknējumos atkal bija notikušas izmaiņas, jo pirmdien, salīdzinot ar iepriekšējo maču, spēlēja aizsargi Krišjānis Rēdlihs un Kristaps Sotnieks, kā arī uzbrucējs Aleksandrs Žirū, bet malā palika Jēkabs Rēdlihs, Oskars Cibuļskis un Roberts Bukarts. Vārtus sargāja Māris Jučers.

Mūsējie maču sāka ļoti aktīvi un jau mača 2.minūtē uzgavilēja Arēna Rīga tribīnes. Andra Džeriņa vārtu guvums tomēr netika ieskaitīts - tiesneši lēma, ka ripa vārtos raidīta ar roku. Vēl pēc dažām minūtēm arī tiesneši neko nespēja iebilst - lielisks pretuzbrukums, Ginta Meijas pauze un Džeriņš skaisti apspēlēja Ari Ahonenu - 1:0! Brīdi vēlāk mājiniekiem padevās vēl viens labs pretuzbrukums, diemžēl Aleksandrs Žirū meta nedaudz garām vārtiem. Toties šajā epizodē Dinamo ieguva pirmo vairākumu. Iespējas gūt vārtus bija, tomēr kārtējais nerealizētais skaitliskais pārsvars rīdziniekiem pēdējās spēlēs. Uzreiz pēc tā ar negaidītu metienu no zilās līnijas Ahonenu pārsteidza Māris Bičevskis - lai gan ripa ielidoja vārtos, mirkli pirms tam līnijtiesnesis bija fiksējis zonu un vārti netika ieskaitīti. Tūlīt vairākumu ieguva arī viesi un drīz vien rezultāts uz tablo bija 1:1, jo ar asu metienu Jučeru pārspēja Jevgēņijs Malkins. Atlikušās astoņas minūtes aizritēja ar nelielu Dinamo pārsvaru, tostarp otro reizi neizdevās realizēt iespēju vairākumā. Nepilnu minūti pirms trešdaļas beigām abpusēji noraidījumu saņēma Meija un Sergejs Gončars, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otrā perioda sākumā, spēlējot četri pret četri, lielisku piespēli gar vārtiem izdarīja Krišjānis Rēdlihs - Kasparam Daugaviņam atlika vien pielikt nūju, liekot Ahonenam kapitulēt otro reizi mačā. Pēc mirkļa visu savu meistarību spiests demonstrēt bija Jučers, kad Malkins teju otrreiz panāca neizšķirtu. Soda minūšu birums 2.periodā turpinājās - Metallurg nopelnīja noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, bet pēc brīža par abpusēju rupjību atpūsties devās Karsums un Kuļomins. Perioda vidū Magņitogorskas hokejisti otrreiz skaitliskajā vairākumā sodīja mājiniekus - ripu vārtu priekšā saņēma Deniss Platonovs, ar asu metienu neatstājot Jučeram nekādas cerības. Perioda noslēdzošās minūtes aizritēja ar viesu pārsvaru, kuriem bija vairākas labas iespējas vairākumā. Savukārt rīdzinieki atbildēja ar Daugaviņu izgājienu, kurā tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz otrajiem gūtajiem vārtiem šovakar. Pēdējā minūtē nervi neizturēja Žirū, kurš izkāvās ar Georgiju Mišarinu. Pēc spēlētām 40 minūtēm rezultāts arvien bija neizšķirts - 2:2.

Pēc daudzajiem noraidījumiem trešo periodu komandas sāka visai neierastā formātā - trīs pret trīs.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 22.oktobris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo – Magņitogorskas Metallurg 2:2 (1:1; 1:1; 0:0)

Vārti: 3:56 Džeriņš (Meija) 1:0; 11:51 Malkins (Mozjakins, vair.) 1:1; Daugaviņš (Galviņš, K.Rēdlihs) 2:1; 31:07 Platonovs (Cukarello, O'Reilijs, vair.) 2:2;

Vārtsargi: Jučers - Ahonens

Metieni: 21-13

Soda minūtes: 21-18

Skatītāji: 10120

Dinamo: Jučers; Galviņš - K.Rēdlihs, Karls - Reķis, Laviņš - Sotnieks; Karsums - Džonsons - Indrašis, Žirū - Šehura - Ņiživijs, Daugaviņš - Džeriņš - Meija, Šremps - Bičevskis - Biezais