26.10.2012. 20:11

Divas KHL šobrīd vājākās komandas piektdienas vakarā krusto nūjas Liepājā - kamēr Arēnu Rīga aizņēmis motofrīstails, tieši vēju pilsētā savu piecu zaudējumu sēriju centīsies pārtraukt Rīgas Dinamo. Pretiniekos līgas pastarīši Jekaterinburgas Avtomobilist, kuri saviem pretiniekiem piekāpušies pēdējos četros mačos. Mača tiešraidi iespējams vērot kanālā TV6. Spēles 2.periodā rezultāts ir 4:3 Dinamo labā.

Treneri šīs dienas mačam pieteikuši sešus aizsargus un 13 uzbrucējus; spēlētāju virknējumi ir piedzīvojuši izmaiņas. Samainīti ir pilnīgi visi aizsargu pāri, bet malā paliks Jēkabs Rēdlihs. Savukārt spēlēs Rodrigo Laviņš. Uzbrukumā šodien atkal spēlēs Raitis Ivanāns, bet Elvijs Biezais tiks pieteikts kā trīspadsmitais uzbrucējs. Vārtus šodien sargās Mikaels Tellkvists, bet viņa dublieris būs Kristers Gudļevskis. Savukārt Avtomobilist pieteikumā nav Latvijā labi zināmā vārtsarga Krisa Holta, toties ir abi pārējie leģionāri, kuriem arī bija problēmas ar vīzām - slovāki Braņislavs Mezejs un Rastislavs Špirko.

Rīdzinieki sāka ļoti aktīvi un tas ātri atmaksājās - jau 2.minūtē Dinamo tika pie vairākuma un vēl 18 sekundes vēlāk Miks Indrašis no tuvas distances raidīja ripu Lobanova sargātajos vārtos. Mača 5.minūtē bīstamu momentu pie Telkvista vārtiem radīja viesu rezultatīvākais uzbrucējs Simakovs, bet zviedru vārtsargs tika galā ar abiem viņa raidījumiem. Perioda vidū pirmais noraidījums arī Latvijas kluba sastāvā un divas minūtes jāaizstāvas četratā. Mazākumu izdevās izturēt, tomēr brīdi vēlāk jau vienādos sastāvos rezultātu izlīdzināja Staņislavs Žmakins. Otro reizi Dinamo četratā palika pēc Ivanāna noraidījuma, bet viesi par to sodīja bargi: burzmā vārtu priekšā acīgākais izrādījās jau minētais Žmakins, gūstot otrus vārtus dažu minūšu laikā. Dinamo paspēja zaudēto atgūt vēl pirmajās 20 minūtēs, kad pēc spēcīga Krišjāņa Rēdliha tālšāviena ripa mainīja lidojuma virzienu un ielidoja Avtomobilist vārtos - 2:2! Ar šādu rezultātu 1.periods noslēdzās.

Otrā trešdaļa sākās labvēlīgi mājiniekiem, jo jau drīz vien Dinamo ieguva otro skaitlisko vairākumu mačā. Tas gan palika nerealizēts, tomēr rīdzinieku spiediens tikai pieauga. Drīz vien tas atspoguļojās arī uz tablo, kad lieliska izspēle izdevās mūsu vadošajai maiņai - pēc Indraša un Karsuma piespēlēm vārtus guva Džonsons. Tiesa, jau pēc neilga brītiņa otro vārtu autors nopelnīja muļķīgu noraidījumu aiz viesu vārtiem, atstājot komandu mazākumā. Vairākas izdevības bija arī viesiem, tomēr ceturtos vārtus perioda otrajā pusē guva Dinamo - pēc Sotnieka metiena no zilās līnijas ripas lidojuma virzienu vārtu priekšā mainīja Indrašis un 4:2. Līdz perioda beigām gan rīdzinieki nopelnīja kārtējo noraidījumu, mazākumā ļaujot trešos vārtus šajā mačā gūt Žmakinam, kurš izcēlās ar precīzu metienu no ļoti asa leņķa.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 26.oktobris. Liepāja, Liepājas metalurgs arēna.

Rīgas Dinamo - Jekaterinburgas Avtomobilist 4:3 (2:2; 2:1; 0:0)

Vārti: 1:26 Indrašis (Galviņš, Karsums, vair.) 1:0; 11:40 Žmakins 1:1; 14:12 Žmakins (Streļcovs, vair.) 1:2; 17:23 K.Rēdlihs 2:2; 26:23 Džonsons (Indrašis, Karsums) 3:2; 32:49 Indrašis (Karsums, Sotnieks) 4:2; 37:36 Žmakins (Streļcovs, vair.) 4:3;

Vārtsargi: Mikaels Telkvists - Jevgēņijs Lobanovs

Metieni: 25-16

Soda minūtes: 8-4

Skatītāji:

Dinamo: Telkvists; Galviņš - Reķis, Laviņš - Cibuļskis,  Sotnieks - K.Rēdlihs; Karsums - Džonsons - Indrašis, Žirū - Šehura - Ņiživijs, Daugaviņš - Džeriņš - Šremps, Ivanāns - Bičevskis - Meija, Biezais.