Rīgas Dinamo izbraukumā atzīst Znaroka vadīto KHL čempionu pārākumu
29.10.2012. 19:41

Rīgas Dinamo hokejisti pirmdienas vakarā Maskavā ar 1:3 piekāpās pašreizējiem Gagarina kausa īpašniekiem Maskavas Dinamo, kuru galvenais treneris ir Latvijas hokeja speciālists Oļegs Znaroks. Vienīgos vārtus Rīgas kluba labā guva Gints Meija, bet uzvarētājiem izcēlās Niklass Bekstrēms, Mareks Kvapils un Deniss Kokarevs. Vēl spēles 54.minūtē rezultāts bija 1:1, tomēr atlikušajā laikā laukuma saimnieki iemeta divas bezatbildes ripas, izcīnot 16.uzvaru 21 spēlē šosezon.

Treneri šīs dienas mačam pieteikuši sešus aizsargus un 13 uzbrucējus; spēlētāju virknējumi atkal ir piedzīvojuši nelielas izmaiņas. Šodien nespēlē Aleksandrs Ņiživijs, kurš iepriekšējā mačā guva nelielu kājas savainojumu, un tādēļ treneri ir ļāvuši viņam atpūsties. Malā palikuši arī iepriekšējā mačā spēlējušie Raitis Ivanāns un Rodrigo Laviņš, bet viņu vietā laukumā devies divu spēļu diskvalifikāciju izcietušais Mets Karls, kā arī Ģirts Ankipāns un Roberts Bukarts. Elvijs Biezais pieteikts kā trīspadsmitais uzbrucējs. Vārtus šodien sargā Mikaels Telkvists, bet viņa dublieris ir Kristers Gudļevskis. Savukārt viesu sastāvā nespēlēja spožākā zvaigzne Aleksandrs Ovečkins, kuram spēles dienā konstatēta paaugstināta temperatūra.

Mačs iesākās ar aktīvu spēli un nedaudz pārliecinošāk spēlēja rīdzinieki, tomēr jau pēc četrām spēlētām minūtēm viņi palika mazākumā, kad pie noraidījuma tika Oskars Cibuļskis. Pirmās 80 sekundes Latvijas klubs izturēja, tomēr tad pie vēl divām minūtēm tika Karls, kurš izraidīja ripu ārpus laukuma. Lielā vairākuma laikā Maskavas Dinamo veiksmīgi saspēlējās, tomēr Latvijas klubs izturēja gan šo periodu, gan arī visu pārējo mazākumu.

Pēc Sergeja Koņkova spēka paņēmiena Krišjānim Rēdliham laukumu izdevās atstāt vien ar kolēģu palīdzību, bet desmitajā minūtē vairākumu ieguva rīdzinieki. Šajā laikā viņiem pat neizdevās nostāties pretinieku zonā, bet brīdi vēlāk Rihardam Gingem neizdevās no pašas vārtu priekšas pārvirzīt ripu tukšajā vārtu stūrī. Šajā epizodē jau otro noraidījumu mačā nopelnīja Karls un kārtējā mazākuma laikā Telkvistam atkal vairākas reizes izdevās izglābt viesus no vārtu zaudējuma.

Arī pirmās trešdaļas beigās komandas vairākkārt palika nevienādos sastāvos. Grigorija Šafiguļina noraidījuma laikā pāris bīstamus momentus rīdzinieki izveidoja, turpinājumā vēl vienu muļķīgu noraidījumu nopelnīja Cibuļskis, bet pēdējā minūtē Latvijas klubs tika pie divām soda minūtēm par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Šoreiz mājinieki tomēr atklāja rezultātu, kad pāris sekundes pirms trešdaļas beigām pēc Filipa Novāka metiena ripu pielaboja Bekstrēms un rezultāts kļuva 0:1.

Arī otrais periods sākās ar kārtējām divām soda minūtēm - pēc spēlētām 40 sekundēm jau trešo reizi mačā tika noraidīts Mets Karls. Savukārt pirms tam varēja izcelties Karsums, kura mestā ripa norībināja pretinieku vārtu stabiņu. Pēc mazākuma izturēšanas nedaudz aktīvāki kļuva viesi, labu iespēju izlīdzināt rezultātu neizmantoja grēkāzis Karls. Labu Aleksandra Žirū metienu tvēra mājinieku vārtsargs, bet Andris Džeriņš pēc Kaspara Daugaviņa metiena ripu vārtos iedabūt nespēja. Rīdzinieki turpināja bieži apdraudēt Jerjomenko sargātos vārtus, kuram nācās krietni pasvīst, lai nosargātu tos neskartus. 34.minūtē pie Telkvista vārtiem jau reāla izdevība bija mājiniekiem - ar Sergeja Soina metienu galā tika Rīgas kluba vārtsargs, bet Jurijs Babenko meta garām tukšiem vārtiem. Uz to ar bīstamu metienu no metriem pieciem atbildēja Ankipāns, bet tieši virsū vārtsargam. Mača 38.minūtē noraidījums laukuma saimniekiem, rīdzinieku pirmais vairākums otrajā periodā. Diemžēl, bet tas palika neizmantots un pēc spēlētām 40 minūtēm arvien minimālais 0:1. Metienu attiecība 2.periodā nospiedoša - 12:1 Rīgas labā.

Pēdējās 20 minūtes pamatlaikā sākās ar mājinieka Filipa Novāka noraidījumu, dodot iespēju vairākumā Rīgas Dinamo. Tiesa, jau ierasti sava vairākuma laikā nopelnījām noraidījumu; šoreiz Miks Indrašis, kuram tas bija pirmais šosezon. Trešdaļas 7.minūtē vārtus beidzot guva rīdzinieki, kad pēc teicamas Māra Bičevska piespēles no vārtu priekšas izcēlās Gints Meija. Pēc zaudētajiem vārtiem aktivizējās mājinieki - teicamu iespēju nespēja izmantot Konstantīns Volkovs. Perioda vidū komandu mazākumā atstāja kapteinis Galviņš, tādējādi kārtējo reizi jāaizstāvas mazākumā. Laukuma saimnieki ļoti centās gūt vārtus vairākumā, bīstami metieni sekoja cits citam, tomēr arī šoreiz izdevās vārtus nosargāt. Arī vienādos sastāvos Znaroka vadītā komanda turpināja iesākto un rīdzinieki bija spiesti noteikumus pārkāpt vēlreiz. Šoreiz mājinieki skaitlisko pārsvaru realziēj, kad ar precīzu metienu izcēlās Mareks Kvapils - tas notika sešas minūtes pirms pamatlaika beigām.

Savējos uz pusminūtes apspriedi sasauca Rautakallio, tomēr drīz vien zaudējām arī trešos vārtus un spēles liktenis bija praktiski izšķirts - no vārtu priekšas precīzs bija Deniss Kokarevs. Atlikušajās minūtēs maskavieši bija tuvāk ceturto vārtu guvumam kā rīdzinieki - otro. Ar 3:1 uzvaru izcīnīja līgas līderi Maskavas Dinamo.

Rīgas Dinamo ar 20 punktiem 22 spēlēs saglabā pēdējo, 14.vietu Rietumu konferencē, savukārt Maskavas komanda ar 45 punktiem 21 mačā ir ne tikai šīs konferences, bet arī visas KHL kopvērtējuma galvgalī.

Nākošo spēli Rīgas Dinamo aizvadīs trešdien Sanktpēterburgā, kur tiksies ar ne mazāk spēcīgo SKA komandu.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 29.oktobris. Maskava, mazā Lužņiku arēna

Maskavas Dinamo - Rīgas Dinamo 3:1 (1:0; 0:0; 2:1)

Vārti: 19:57 Bekstrēms (Novaks, Gjunge, vair.) 1:0; 46:17 Meija (Bičevskis) 1:1; 53:54 Kvapils (Gorohovs, vair.) 2:1; 55:24 Kokarevs (Volkovs, Cvetkovs) 3:1;

Vārtsargi: Aleksandrs Jerjomenko - Mikaels Telkvists

Metieni: 26-30

Soda minūtes: 12-22

Skatītāji: 5209

Dinamo: Telkvists (Gudļevskis); Galviņš - Reķis, Karls - Cibuļskis, Sotnieks - K.rēdlihs; Karsums - Džonsons - Indrašis, Žirū - Šehura - Šremps, Daugaviņš - Džeriņš - Ankipāns, Bukarts - Bičevskis - Meija, Biezais

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA