04.12.2013. 19:30

• Miļuns: Universiādē gribējām piesaistīt arī «Dinamo» spēlētājus šodien
  • Rēdliha vārtu guvums palīdz «Lokomotiv» pieveikt CSKA 2013. g. 2. decembris

Spēli aktīvāk iesāka mājinieki, bet «Lokomotiv» cīņas ievadā spēlēja salīdzinoši mierīgi. Trešdaļas vidū rīdzinieki izturēja mazākumu, bet labākais moments cīņas sākumā tika izveidots 12. minūtē, kad Mārtiņa Cipuļa metiens lidoja pāri vārtiem. Pirmajā trešdaļā Rīgas «Dinamo» pretiniekiem ļāva izpildīt vien pāris metienus pa vārtiem un rezultāts tā arī palika neatklāts.

Arī otrās trešdaļas sākumā uzskatāmi varēja redzēt, ka «Lokomotiv» komanda šosezon ielaidusi vismazāk vārtu līgā, un cīņa no abu komandu puses ritēja samērā piesardzīgi.

Trešdaļas devītajā minūtē likās, ka Rīgas «Dinamo» komanda atklājusi rezultātu, tomēr pēc Rustama Begova metiena ripa tā arī nešķērsoja līniju, savukārt minūti vēlāk to paveica «Lokomotiv» - pēc Stefana Kronvala metiena bija vairāki rikošeti un ripa ielidoja vārtos. Šis vārtu guvums tika pieskaitīts Emīlam Gaļimovam.

Tomēr jau nepilnas trīs minūtes vēlāk Rīgas «Dinamo» panāca izlīdzinājumu - pēc Mika Indraša metiena ripa tika atsista vārtu priekšā, kur sekmīgākais bija Kails Vilsons. Trešdaļas beigas jau ritēja aktīvāk, tomēr rezultāts nemainījās - 1:1.

Trešā trešdaļa atkal sākās salīdzinoši mierīgi, tomēr tās vidū Rīgas «Dinamo» pirmoreiz cīņā izvirzījās vadībā - pirmās maiņas uzbrucējs Juris Upītis laukuma vidū apturēja Miķeli Rēdlihu un devās uz vārtiem. Pirmo Upīša metienu atsita vārtsargs, tomēr jaunais uzbrucējs turpināja cīnīties par ripu, atguva to un atdeva piespēli Vilsonam, kurš meta nekļūdīgi. Šis Upītim bija pirmais rezultativitātes punkts šosezon.

Drīz vien «Lokomotiv» nopelnīja savu pirmo noraidījumu mačā un to izmantoja rīdzinieki - Krišjānis Rēdlihs nomānīja pretinieku un pēc tam raidīja ripu «Lokomotiv» vārtsargam Vitālijam Koļesņikam starp kājsargiem.

Turpinājumā Rīgas «Dinamo» iniciatīvu neatdeva un ļoti pārliecinoši nosargāja uzvaru. Priekšpēdējā minūtē pēc pārkāpuma pret Upīti abu komandu spēlētāji sāka grūstīties, bet pēdējā minūtē jau iespēju izpildīt «bullīti» nopelnīja Indrašis, kurš bija nekļūdīgs un pielika punktu mačam - 4:1.

Rīgas «Dinamo» - Jaroslavļas «Lokomotiv» 4:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Emīls Gaļimovs (Kronvals, Čerņikovs) (29:37), 1:1 Kails Vilsons (Hosa, Indrašis) (32:24), 2:1 Kails Vilsons (Upītis) (49:46), 3:1 Krišjānis Rēdlihs (Šekura, Indrašis) (52:17, vair.), 4:1 Miks Indrašis (59:08 soda metiens).

Metieni: 26 - 27

Soda minūtes: 6 - 6

Par labākajiem spēlētājiem mačā tika atzīti uzbrucēji Vilsons un Sergejs Plotņikovs.

Šajā mačā Miķelis Rēdlihs nospēlēja 13 minūtes un 42 sekundes, izdarot vienu metienu pa vārtiem.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlei ar «Lokomotiv»

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists un (Rihards Cimermanis).

Aizsargi: Arvīds Reķis, Sandis Ozoliņš, Mets Robinsons, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks un Jēkabs Rēdlihs.

Uzbrucēji: Juris Upītis, Kails Vilsons, Marsels Hosa, Miks Indrašis, Pols Šekura, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Vitālijs Pavlovs, Gunārs Skvorcovs, Rustams Begovs, Māris Bičevskis.

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē 30. oktobrī ar 2:1 viesos pārāki bija «Dinamo» hokejisti.

Turnīra tabulas Rietumu konferencē Rīgas «Dinamo» ar 33 spēlēs nopelnītiem 62 punktiem šobrīd ieņem 3. vietu, kamēr «Lokomotiv» nopelnītie 50 punkti 32 mačos dod 8. pozīciju.

Arī nākamās piecas spēles «Dinamo» aizvadīs savā laukumā. Piektdien «Arēnā Rīga» paredzēta cīņa ar Čerepovecas «Severstaļ».