18.01.2013. 19:30
Kārtējo spēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā šobrīd aizvada Rīgas «Dinamo» komanda, kas savā laukumā «Arēnā Rīga» spēkiem mērojas ar Ņižņijnovgorodas vienību «Torpedo». Rezultāts trešajā trešdaļā ir 4:3 viesu labā. Maču tiešraidē iespējams skatīties TV6 kanālā.

Maču abas komandas sāka piesardzīgi, neizceļoties ar bīstamiem uzbrukumiem. Pēc nospēlētām trijām minūtēm un 20 sekundēm ar precīzu metienu viesus vadībā izvirzīja Potapovs, kuram rezultatīvi asistēja arī bijušais Rīgas kluba leģionārs Mets Elisons. Neveiksmīgi šajā epizodē nospēlēja Māris Jučers, kurš nepaspēja pārvietoties no viena vārtu stūra uz otru, un bija spiests kapitulēt.

Divas minūtes vēlāk lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu bija «Dinamo» komandas kapteinim un uzbrukuma līderim Mārtiņam Karsumam, taču viņa raidītā ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Mača septītajā minūtē noraidījumu par pretinieka turēšanu ar nūju nopelnīja viesu hokejists Grigorijs Miščenko, bet «Dinamo» bija nepieciešamas tikai 25 sekundes, lai realizētu viena vīra pārsvaru.

To, pēc Krišjāņa Rēdliha metiena no zilās līnijas, paveica kanādietis Šekura pēc pašaizliedzīgas cīņas vārtu priekšā. Ar rezultatīvu piespēli šajā vārtu guvumā izcēlās arī Miks Indrašis.

Cīņas turpinājumā iniciatīvu saglabāja Rīgas komandas spēlētāji, bet ar epizodiskiem pretuzbrukumiem atbildēja viesi no Ņižņijnovgorodas. Četras minūtes un 40 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām lieliska izdevība gūt savas vienības otros vārtus bija mājinieku labākajam snaiperim Aleksandram Žirū, bet vārtos teicami nospēlēja Vitālijs Kovaļs.

Kad līdz pirmā mača nogriežņa beigām bija atlikušas mazāk kā trīs minūtes, individuāli mājinieku zonā ieslidoja «Torpedo» spēlētājs Varnakovs un ar atkārtotu metienu no tuvas distances pārspēja Jučeru. Līdz ar to, pirmajā pārtraukumā «Dinamo» devās ar vienu vārtu deficītu.

Otrās trešdaļas sākumā par pretinieka turēšanu ar rokām uz divām minūtēm tika noraidīts mājinieku vienīgo vārtu autors Šekura, bet Rīgas komandas spēlētāji prata izturēt mazākumu, neielaižot vārtus. Trešdaļas ceturtajā minūtē izlīdzinājumu pēc Karsuma un Mārtiņa Poreja piespēlēm panāca Šekura, gūstot savus otros vārtus šajā cīņā.

Pēc piecām spēlētām minūtēm vēlreiz uz noraidīto soliņa devās «Dinamo» hokejists - par spēles laika vilcināšanu soģi sodīja Arvīdu Reķi.

Mazākumā teicama iespēja izvirzīt rīdziniekus vadībā bija Gintam Meijam, kurš izrāvās viens pret Kovaļu. Diemžēl, Meijas raidītā ripa trāpīja pa vārtu stabu, bet Reķa noraidījumu izmantoja Maļenkihs un izvirzīja vadībā viesus no Ņižņijnovgorodas.

Mazāk kā sešas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām pēc lieliskas Kristapa Sotnieka darbības un Indraša cīņas vārtu priekšā atkārtoti neizšķirtu uz tablo panāca Karsums. Uzreiz pēc tam noraidījumu pret pretinieku spēlētāju Aleksandru Jevsejeko nopelnīja Žirū, bet «Torpedo» sev doto iespēju realizēja. Šajā izspēlē ceturto reizi Jučeru pārspēja Zviedrijas izlases spēlētājs Tērnbergs.

Pašās trešdaļas beigās «Dinamo» ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču šī mača nogriežņa ietvaros to neizdevās realizēt un arī otrajā pārtraukumā Rīgas komandas spēlētāji devās esot iedzinējos.

Vārtu guvēji: 1:0 Maksims Potapovs (Varnakovs, Elisons) (3:20), 1:1 Pols Šehura (Indrašis, K.Rēdlihs) (7:02, vair.), 2:1 Mihails Varnakovs (Jevsenko, 17:08), 2:2 Pols Šehura (Porejs, Karsums) (23:54), 3:2 Vladimirs Maļenkijs (Ellisons) (31:14), 3:3 Mārtiņš Karsums (Indrašis, Sotnieks) (34:41), 4:3 Martins Tjonbērgs (Jevsenko, Makarovs) (36:36, vair.).

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Māris Jučers (Kristers Gudļevskis).

Aizsargi: Jēkabs Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, Rodrigo Laviņš, Mārtiņš Porejs, Arvīds Reķis, Krišjānis Rēdlihs un Kristaps Sotnieks.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Džeimijs Džonsons, Ģirts Ankipāns, Pols Šehura, Aleksandrs Žirū, Gunārs Skvorcovs, Raitis Ivanāns, Andris Džeriņš, Miks Indrašis, Māris Bičevskis, Elvijs Biezais un Vitālijs Pavlovs.

Rīgas komandai šī ir otrā no četrām mājas spēlēm šajā sērijā. Pirmajā mačā «Dinamo» hokejisti ar rezultātu 1:2 atzina ambiciozās Sanktpēterburgas SKA pārākumu, kas pašlaik ir visas līgas līdervienība.

«Torpedo» uz Rīgu devās no Ukrainas, kur iepriekšējā mačā tikās ar Latvijas izlases aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto un bijušā galvenā trenera Jūliusa Šuplera vadīto Doņeckas «Donbass» komandu. Uzvaru šajā mačā ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā guva «Torpedo».

Šosezon abu komandu pirmajā tikšanās reizē 25. septembrī Rīgā panākumu ar 3:2 svinēja «Torpedo» hokejisti.

Svētdien «Arēnā Rīgā» - Sandis Ozoliņš

Nākamo spēli Rīgas «Dinamo» aizvadīs svētdien, kad uzņems Sanda Ozoliņa pārstāvēto Maskavas apgabala «Atlant» komandu un Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Jaroslavļas «Lokomotiv» vienību.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa