25.01.2017. 15:16

Dubaijā Rīgas komanda ieradās jau 17. janvārī, un četras dienas vēlāk aizvadīja pirmo pārbaudes spēli, kad ar 2:1 pieveica Ķīnas superlīgas komandu Henaņas "Jianye". Trešdienā pulksten 15:30 pēc vietējā laika ''Riga'' spēlēja pret Latvijā labi zināmo Austrijas čempioni Zalcburgas ''Red Bull'', kas pagājušajā sezonā no UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra izslēdza ''Liepāju''.

''Red Bull'' Dubaijā ir īsāku laiku nekā rīdzinieki, bet jau pirmajā mačā laukumā sūtīja spēcīgāko sastāvu. Rīdziniekiem aizsardzības centru veidoja Gabonas izlases futbolists Anrī Ndongs un Latvijas izlases kapteinis Kaspars Gorkšs. Uzbrukumā spēlēja pirmajā mačā divus vārtus guvušais Čionso Okonkvo, bet zem viņa Artūrs Zjuzins. Mača pirmajās minūtēs vairāk bija cīņa par iniciatīvu. Lai gan nedaudz vairāk bumbu kontrolēja austrieši, mūsējie brīžiem veidoja labu saspēli, tomēr pietuvoties vārtiem bija grūti.

15. minūtē gan tas izdevās, kad Artūrs Zjuzins soda laukumā atrada iespēju piespēlēt Okonkvo, kurš sita tālajā stūrī, bet nedaudz garām. Pirms tam jau bija moments ''Red Bull'', kad no metriem 12 vāji uzsita Takumi Minomino. Brīžiem bija asāka spēle, taču iztika bez savainojumiem. Jāsaka, ka ļoti bieži ''Red Bull'' futbolisti nonāca aizmugurē, kā rezultātā aprāvās kaudze uzbrukumu. Vladislavam Kurakinam lieli brīnumi vārtos nebija jārāda, un pēc pirmā puslaika visai loģisks 0:0, lai gan vadība varēja izvirzīties abas vienības.

Otrajā puslaikā komandas visai raiti veica spēlētāju maiņas, un ''Riga'' viens no laukumā nākušajiem futbolistiem bija priekšējās līnijas 28 gadus vecais francūzis Linels Kitambala, kurš vairāk nekā 50 spēlēs aizvadījis Francijas spēcīgākajā čempionātā, bet pēdējās sezonas pavadījis Beļģijā un Bulgārijā. Spiediens otrajā puslaikā visai liels bija uz rīdzinieku vārtiem, un 76. minūtē ar atkārtotu mēģināju vārtus guva Mergims Beriša (0:1). Arī izskaņā reizi Kurakinam bija jārāda sava meistarība vārtos, uzspiest uzbrukumā mūsējiem neizdevās, kā rezultātā minimāls zaudējums ar 0:1.

Riga FC - Red Bull Salzburg 0:1 (0:0)Vārti: Beriša 76'Riga FC: V.Kurakins, A.Kurakins, Gorkšs, Ndongs, Timofejevs, Kovaļovs, Jeņins, Laizāns, Pētersons, Zjuzins, OkonkvoUz maiņu laukumā devās: Mbimbe, Litvinskis, Bogdaškins, Kitambala, Turkovs, Smirnovs