16.09.2017. 15:52

Spēlē starp hokeja skolu ‘’Rīga’’ un ‘’Zemgale/LLU’’ rezultāts tika atklāts jau otrās minūtes izskaņā – Emīls Potāpovs pielika pielaboja partnera metienu vārtu priekšā un izvirzīja viesus vadībā – 0:1. Drīz jelgavnieki nonāca mazākumā un rīdzinieki izmantoja viena spēlētāja pārsvaru, taču tiesneši vārtus neieskaitīja, jo kāds no mājiniekiem traucēja Reinim Petkum atvairīt metienu. Pirmā perioda vidū ‘’Zemgale/LLU’’ panāca 0:2 – baltkrievu leģionārs Ivans Ribčiks bija pirmais pie atlekušās ripas. ‘’Rīga’’ nepadevās un pēc pusotrās minūtes Igaunijas hokejists Daniils Fursa saņēma piespēli vārtu priekšā, noguldīja Petku un iemeta ripu tukšos vārtos – 1:2.

Otrajā trešdaļā ‘’Rīgai’’ bija divi vairākumi, kurus Igora Smirnova trenētā komanda neizmantoja. Pamazām jelgavnieki palielināja apgriezienus un viņu spiediens sasniedza maksimumu perioda beigās, kad ‘’Zemgale/LLU’’ guva divus vārtus pēc kārtas – Raivis Kurņigins vairākumā piespēlēja Ribčikam uz pretējo laukuma pusi, un Ivans stipri meta neapturot ripu – 1:3. Pēc divām minūtēm jau Ribčiks asistēja partnerim – ceturtos jelgavnieku vārtus guva Reinis Švēdenbergs – 1:4.

Noslēdzošo trešdaļu rīdzinieku vārtos uzsāka Rihards Norvaišs, nomainot Deniju Romanovski. Perioda sākumā labs moments bija Artjomam Ogorodņikovam, taču Norvaišs veiksmīgi iesaistījās spēlē, iedvesmojot savus komandas biedrus. Jelgavnieku vārtsargs gan nebija tik veiksmīgs – vienā no epizodēm viņš ar nūju piespēlēja ‘’Rīgas’’ uzbrucējam Tomam Opeltam, kurš dāvanu izmantoja – 2:4. Perioda vidu jelgavnieki palika mazākumā – Mārtiņš Pēteris Barkāns sagaidīja, kamēr komandas biedrs aizsegs skatu Petkum un tad meta tālajā stūrī – 3:4. Mājinieku sajūta spēku, atkal piespieda jelgavniekus noraidīties un vēl vienu reizi izmantoja vairākumu – Renārs Cipruss sagaidīja ripu pie vārtu staba un pārspēja Petku – 4:4.

Pamatlaiks beidzās neizšķirti, papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā uzvaru jelgavniekiem atnesa Ivans Ribčiks, noformējot ‘’hat-trick’’.

Jau 16. sekundē ‘’Kurbads’’ palika mazākumā spēlē pret ''Prizmu", bet kad Renārs Valters bija atpakaļ laukumā, uz noraidīto soliņu devās jau ‘’Prizmas’’ spēlētājs. Kopā viesi mazākumā pavadīja astoņas minūtes, kamēr mājinieki – četras. Bīstami momenti bija abām komandām, taču gan Edgars Lūsiņš, gan Uldis Čalpa labi tika galā ar saviem pienākumiem. Un tomēr ‘’Kurbads’’ izmantoja vienu no diviem vairākumiem – Jānis Straupe netraucēti uzšķēla no zonas vidus un ripa ielidoja vārtos – 0:1.

Uz otrā perioda sākumu ‘’Prizma’’ nokavēja, līdz ar ko bija spiesta pavadīt divas minūtes mazākumā. Kad noraidītais spēlētājs atgriezās laukumā, Edgars Lūsiņš nopelnīja divas minūtes par klupināšanu un drīz bija spiests otro reizi izņemt ripu no saviem vārtiem – Sandis Zolmanis no gaisa ieraidīja ripu Lūsiņa cietoksnī. Tiesneši ilgi skatījās momenta atkārtojumu un nolēma – vārti tika gūti pēc noteikumiem – 0:2. ‘’Prizma’’ neizdarīja nekādus secinājumus – perioda vidū Valters Apfelbaums devās uz noraidīto soliņu un ‘’Kurbads’’ vēlreiz izmantoja vairākumu – Aleksandrs Galkins saglabāja ripu zonā, tā nonāca pie Zolmaņa, kurš labi sagatavoja metienu un izmantoja savu iespēju – 0:3. Perioda turpinājumā ‘’Kurbadam’’ bija vēl trīs vairākumi, ‘’Prizmai’’ – divi, bet rezultāts nemainījās.

Trešā perioda sākumā vairs nepalika jautājumu par spēles uzvarētāju – lai gan mājinieku spēlētājs Andrejs Smirnovs trāpīja pa vārtu stabu, ‘’Prizmas’’ cerības piebeidza Mārtiņš Gipters, kurš panāca 0:4. Turpinājās noraidījumiem bagāta spēle, un mājinieki sausā nepalika, izmantojot vienu no vairākumiem pēc labas kombinācijas izspēles – piespēle no aizvārtes, piespēle gar vārtiem un Jānis Brakšs pielika nūju – 1:4. ‘’Kurbadam’’ bija vairākās iespējas palielināt pārsvaru, taču Edgars Lūsiņš vairs netika pārspēts – ‘’Prizma’’ piedzīvoja otro zaudējumu divās spēlēs, bet ‘’Kurbads’’ izcīnīja pirmo uzvaru.

Septītajā minūtē spēlē starp "Liepāju" un "Mogo" mājinieki nopelnīja pirmo vairākumu, kas palika neizmantots, tomēr liepājnieki turpināja uzbrukt – Reinis Demiters uzmeta no zilās līnijas, ripa atleca vārtu priekšā, kur tā nonāca pie Romana Nekļudova, kurš pārspēja Henriju Anču – 1:0. Pēc divarpus minūtēm ripa atrada Nekļudovu aiz vārtiem, aizsargs mēģināja piespēlēt, taču pēc rikošeta ripa apstājā tuvu vārtiem, un pats Romans otro reizi sarūgtināja Anču – 2:0. Vēlāk pirmo vairākumu nopelnīja ‘’Mogo’’, taču gandrīz zaudēja trešos vārtus – aizsargs Šamils Šaripovs pārtvera ripu un aizskrēja pie vārtsarga, taču šoreiz Ančs tika galā ar situāciju. Prieki nebija ilgi – pēc iemetiena Demiters uzmeta vārtu virzienā, un Nekļudovs pielika nūju – 3:0.

Pēc pārtraukuma ‘’Mogo’’ uzsāka atspēlēšanos, gluži kā vienā no iepriekšējās sezonas pusfināla spēlēm, kad Oļēga Sorokina padotie guva piecus vārtus pēc kārtas. Šoreiz viss sākās pēc liepājnieku nespējas uzsākt uzbrukumu – ripa tika pārtverta un pāradresēta Jānim Bullītim, kurš vientuļi gaidīja pie vārtiem. Saņemot piespēli viņš viegli tika galā ar Nauri Maži – 3:1. Pēc minūtes liepājnieki guva ceturtos vārtus – Robertam Mamčičam tika dotas divas metiena iespējas un ar otro piegājienu aizsargs pārspēja Renāru Kazanova – 4:1. Taču ‘’Mogo’’ nepadevās un samazināja deficītu līdz vieniem vārtiem – vienu reizi liepājnieki atkal neveiksmīgi uzsāka uzbrukumu un Ronalds Cinks panāca 4:2 pamatlaika vidū, bet četras minūtes līdz perioda beigām Juris Ziemiņš aizskrēja pretuzbrukumā, izradījās ātrāk par pretspēlētāju, izskrēja pret vārtsargu un apspēlēja viņu – 4:3.

Trešajā periodā tika gūti vēl septiņi vārti – Kārlis Ozoliņš panāca 5:3, Bruno Zabis ar precīzo metienu pabeidza pretuzbrukumu – 6:3, bet Mārtiņš Oskars Freimanis atņēma ripu ‘’Mogo’’ spēlētājam uzbrukuma zonā un iemeta – 7:3. Andris Siksnis nerealizēja soda metienu, bet drīz pēc tam Freimanis ar metienu no zilās līnijas panāca 8:3. ‘’Mogo’’ atbildēja ar skaisto kombināciju – 8:4, Edgars Homjakovs guva liepājnieku devītos vārtus – 9:4, bet Rustams Begovs ar skaisto solo gājienu pabeidza vārtu festivālu – 9:5.

Rīga – Zemgale/LLU 4:5 (1:2; 0:2; 3:0; 0:0; 0:1)Vārti: 1:45 Potāpovs (Švēdenbergs) 0:1, 9:57 Ribčiks (Kurņigins, Feoktistovs) 0:2, 11:26 Fursa (Kalnbērziņš) 1:2, 37:30 Ribčiks (Feoktistovs, Kurņigins, vair.) 1:3, 39:29 Švēdenbergs (Ribčiks) 1:4, 42:13 Opelts (Bērziņš, Builis) 2:4, 51:12 Barkāns (Fursa, Bakanovs, vair.) 3:4, 53:59 Cipruss (Fursa, Kalnbērziņš, vair.) 4:4, 65:00 RibčiksVārtsargi: Romanovskis (līdz 40:00), Norvaišs (no 40:00) - Petkus

Prizma – Kurbads 1:4 (0:1; 0:2; 1:1)Vārti: 15:40 Straupe (Hartmanis, Galkins), 23:18 Galkins (Lavrovs, Zolmanis, vair.) 0:2, 30:41 Zolmanis (Galkins, Lavrovs, vair.) 0:3, 41:52 Gipters (Remiņš, Brancis) 0:4, 50:10 Brakšs (Šlikovs, Apfelbaums, vair.) 1:4Vārtsargi: Lūsiņš - Čalpa

Liepāja – Mogo 9:5 (3:0; 1:3; 5:2)Vārti: 8:59 Nekļudovs (Miezis, Demiters) 1:0, 11:24 Nekļudovs (Homjakovs, Freibergs, vair.) 2:0, Nekļudovs (Demiters, Miezis) 3:0, 24:09 Bullītis (Cinks) 3:1, 25:32 Mamčičs 4:1, 30:09 Cinks (Lipsbergs, Ozoliņš) 4:2, 36:23 Ziemiņš (Cinks, Želubovskis) 4:3, 43:14 Ozoliņš (Freimanis, Zabis) 5:3, 46:18 Zabis (Diļevka, Makarovs) 6:3, 50:01 Freimanis 7:3, 52:20 Freimanis (Mamčičs, Miezis) 8:3, 52:40 Ziemiņš (Širokovs, Mamonovs) 8:4, 56:23 Homjakovs 9:4, 57:40 Begovs (Logins) 9:5Vārtsargi: Ančs (līdz 20:00), Kazanovs (no 20:00) - Mažis

Izmantotie avoti:LHF | Sākums

RTU-Rīgas stars, bērnu un jaunatnes futbola klubs Daugavgrīvas 56a, Rīga, LV-1007