16.09.2013. 17:31
Svētdien Igaunijā norisinājās prestižais Tartu MTB maratons, kurā startēja vairāk nekā 4000 dalībnieki. 89 kilometru garajā distancē augsto trešo vietu izcīnījis "Rietumu – Delfin" pārstāvis Pēters Prūss, bet septītais bija Dmitrijs Sorokins. Par sacensību uzvarētāju kļuva pazīstamais igauņu riteņbraucējs Erki Putseps.

Tartu MTB maratons ir Igaunijas masveidīgākās kalnu riteņbraukšanas sacensības, kas katru gadu pulcē vairākus tūkstošus dalībnieku. Ierasti Igaunijā startē arī daudz Latvijas riteņbraucēju. Šogad uz sacensībām, kuru starts tika dots Otepes slēpošanas stadionā, devās arī "Rietumu – Delfin" vienība, kuru pārstāvēja Dmitrijs Sorokins, Pēters Prūss, Pēters Tarvis, Uldis Ālītis, Gunārs Dzalbs un Sandis Āķis. Tieši ar Sorokinu un Prūsu tika saistītas vislielākās cerības, jo abi ne reizi vien guvuši uzvaras dažādās MTB sacensībās Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

Jau distances sākuma daļā riteņbraucēji sāka dalīties grupiņās pēc spēku samēriem. Priekšpusē turējās visi "Rietumu – Delfin"sportisti. Vienā no distances posmiem izveidojās piecu riteņbraucēju atrāviens, kurā bija arī Pēters Prūss. Bēgļiem pamazām izdevās palielināt savu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem, starp kuriem bija arī Dmitrijs Sorokins, līdz vienai minūtei. Lai arī atsevišķi riteņbraucēji centās atrāvienu likvidēt, tas viņiem neizdevās.

Cīņā par uzvaru Elvas pilsētas stadionā ātrākais izrādījās pazīstamais Igaunijas riteņbraucējs Erki Putseps no Tallinas. Viņš distancē pavadīja 2 stundas 32 minūtes un 26 sekundes, finiša spurtā pārspējot citu igauņu veterānu Algesu Masigmetu. Tikmēr, kā trešais, finiša līniju, vienu sekundi aiz uzvarētāja, šķērsoja"Rietumu – Delfin" pārstāvis Prūss. Labāko desmitniekā no"Rietumu – Delfin" riteņbraucējiem iekļuva arī Dmitrijs Sorokins, kurš Putsepam zaudēja nepilnas četras minūtes un ierindojās septītajā pozīcijā. Respektablo 20. vietu izcīnīja Uldis Ālītis (+00:05:38), 54. Gunārs Dzalbs, 118. Sandis Āķis, bet Pēters Tarvis, kuram bija jāsaskaras ar tehniskām problēmām, finišēja 289. vietā.

Vēl no Latvijas riteņbraucējiem jāizceļ Oļegs Meļehs un Arnis Pētersons, kuri ierindojās attiecīgi 12. un 14. vietā.

Šīs nedēļas nogalē daļa "Rietumu – Delfin" riteņbraucēji startēs SEB MTB maratona noslēdzošajā posmāTukumā, pirms kura individuālajā vērtējumā līderis ir Pēters Pruss. Tikmēr komandas vadošie šosejas riteņbraucēji gatavojas pasaules čempionātam, kas svētdien sāksies Itālijā.

Izmantotie resursi:teamrietumudelfin.com

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048