05.08.2013. 16:13
Svētdien Karību salās esošajā Gavdelupā turpinājās "Tour de la Guadeloupe" (UCI 2.2) daudzdienu velobrauciens. 100 kilometru garajā 2A posmā „Rietumu – Delfin” riteņbraucēji Andris Smirnovs un Toms Skujiņš ieņēma attiecīgi ceturto un piekto vietu, bet pēcpusdienā notiekošajā individuālajā braucienā Skujiņš uzrādīja sesto ātrāko rezultātu.

„Rietumu – Delfin” riteņbraucēji tālajā Gvadelupā svētdien turpināja "Tour de la Guadeloupe" (UCI 2.2) daudzdienu velobraucienu. Sacensību dalībniekiem vispirms bija jāaizvada 100 kilometru garais grupas brauciens, bet pēcpusdienā sekoja arī 7,5 kilometru garais individuālais brauciens kalnā.

Grupas braucienā distances laikā izveidojās atrāviens, kurā bija arī „Rietumu – Delfin” Francijas sportists Matjē Peržē, kurš kopā ar Japānas un Beļģijas sportistiem turēja nelielu vadību pār sekotājiem. Diemžēl līdz galam Peržē gan ar abiem pārējiem bēgļiem nenoturējās. Sekotāju grupiņā bija divi „Rietumu – Delfin” riteņbraucēji – Andris Smirnovs un Toms Skujiņš. Tuvojoties finišam, izrāvienu veica Jāņa Daktera komandas biedrs Johans Koinens, kurš savu pārsvaru spēja nosargāt un izcīnīt arī uzvaru visā posmā. Uzvarētājs distancē pavadīja 2 stundas 21 minūti un 47 sekundes. 10 sekundes Koinenam zaudēja Japānas riteņbraucējs Mijataka Šimizu, bet trešajā vietā ierindojās Francijas riteņbraucējs Pjērs Lebretons.

Uzreiz aiz pirmā trijnieka finišēja divi „Rietumu – Delfin” Latvijas riteņbraucēji – Andris Smirnovs, kurš izcīnīja ceturto vietu, un Toms Skujiņš, kuram šoreiz piektā pozīcija. 22. vietā ierindojās Matjē Peržē, bet Armandam Bēcim, Kristam Neilandam un Larsam Prijā otrajā etapā attiecīgi 70., 71., un 76. pozīcija. Jāizceļ arī Jānis Dakteris, kurš pirms šī posma bija velobrauciena kopvērtējuma līderis. Dakteris finišēja 1 minūti un 49 sekundes aiz uzvarētāja un ierindojās 14. vietā.

Dienas otrajā pusē sportistus sagaidīja 7,5 kilometru garais individuālais brauciens pret kalnu. Šeit visātrāko rezultātu uzrādīja bijušais profesionālis Ludoviks Turpins no "Velo Club Grand Case" vienības, kurš distancē pavadīja 13 minūtes un 7 sekundes. Otrais bija kolumbietis Džose Čakons, kurš Turpinam zaudēja septiņas sekundes. Tikmēr trešo vietu izcīnīja „Bridgestone” Francijas sportists Damjēns Monīrs.Labāko sešinieku noslēdza Toms Skujiņš, kurš uzvarētājam piekāpās par 23 sekundēm. Augstajā 10. pozīcijā ierindojās Krists Neilands (+00:00:36), Andrim Smirnovam 18. pozīcija (+00:01:17), 26. Matjē Peržē (00:01:34), 45. Armands Bēcis (00:01:59), 85. Larss Prija (00:02:52). Jānis Dakteris šajā posmā finišēja 1 minūti un 30 sekundes aiz uzvarētāja un ieņēma 25. pozīciju.

Velobrauciena kopvērtējumā šobrīd vadībā atrodas francūzis Pjērs Lebretons, kurš par 24 sekundēm apsteidz Mijataku Šimizu. Jauno braucēju vērtējumā labākais ir Toms Skujiņš, kuram kopvērtējumā augstā ceturtā vieta. Skujiņš līderim zaudē 1 minūti un 4 sekundes. 12. pozīcijā atrodas Andris Smirnovs (+00:02:53), 15. ir Luksemburgas komandas „Differdange” Latvijas sportists Jānis Daketeris (+00:02:39). Labāko 20 sportistu skaitā pēc diviem etapiem ir arī Matjē Peržē, kuram 17. pozīcija (+00:02:47). Peržē izpelnījies arī aktīvākā braucēja zaļo krekliņu. Pārējie „Rietumu – Delfin” sportisti ieņem šādas pozīcijas: 43. Krists Neilands(00:05:32), 49. Armands Bēcis (+00:07:04), 81. Larss Prija (+00:14:02).

Izmantotie resursi:teamrietumudelfin.com