19.01.2014. 16:43
Basketbola klubs "VEF Rīga" (bilance 6-6) svētdien, 19. janvārī, VTB līgas izbraukumā spēlē revanšējās Baltkrievijas čempioniem "Cmoki Minsk" (4-8) par pirmajā aplī piedzīvoto zaudējumu, svinēja uzvaru ar rezultātu 75:68 un ieguva +1 savstarpējo spēļu summā. Kristaps Janičenoks otrajā puslaikā guva 14 punktus, bet Artūrs Bērziņš iemeta piecus no pieciem tālmetieniem. Nākamā spēle paredzēta 3. februārī, viesos tiekoties ar grupas līderiem "Khimki".

Kenans Bajramovičs aizvadīja, iespējams, pēdējo spēli VEF sastāvā. Kluba vadība nekomentēja situāciju, norādot, ka šodien nav paredzēts izplatīt informatīvus paziņojumus.

Spēka uzbrucējs “Aldara” Latvijas Basketbola līgā piecās spēlēs vidēji 20:47 minūtēs guva 13,6 punktus, izcīnīja 4,6 atlēkušās bumbas un izprovocēja 4,0 pārkāpumus. Eiropas kausa izcīņā Bajramovičs 10 spēlēs vidēji 28:18 minūtēs sameta 14,7 punktus, izcīnīja 6,3 bumbas zem groziem, izdarīja 1,7 piespēles un izprovocēja 4,2 piezīmes.

Cmoki Minsk: Mirkovičs, Hārpers, Koršuks, Uļjanko, BensonsVEF Rīga: Brauns, Janičenoks, Robinsons, Bajramovičs, Nikss

Minskas aizsargs Mirkovičs pirmajās minūtēs apgādāja partnerus ar četrām rezultatīvām piespēlēm, nodrošinot “Cmoki” iespējas vairākas reizes izvirzīties vadībā. Cīņas kursu mainīja VEF aizsardzības izprovocētās kļūdas un Derika Niksa teicamā spēle soda laukumā. Dūšīgais “Michigan State” absolvents izgrūstīja pretspēlētāju Kītu Bensonu un guva punktus ar sodu – 13:10. Priekšējā līnijā Niksu enerģiski papildināta Artūrs Bērziņš, palīdzot komandai ceturtdaļu noslēgt ar plus vienpadsmit – 25:14.

Kuksika tālmetiens palielināja VEF pārsvaru līdz četrpadsmit punktiem, bet nākamajās epizodēs rīdzinieki paviršāk nospēlēja aizsardzībā. Vairākās epizodēs basketbolisti pazaudēja savus sedzējus. Uzbrukumu laikā trūka mērķtiecīgas bumbas iespēles Niksam, bet pārējo leģionāru efektivitāte kritās. Minskas basketbolisti ieguva skaitlisko pārsvaru uzbrukumu noslēgumos, tika pie brīviem metieniem un sāka tuvoties. Viņu pretuzbrukumu pārtrauca divi Artūra Bērziņa tālmetieni un vēl viens Brauna trāpījums – 37:25. Pārsvars tika izsēts, jo visā ceturtdaļā VEF tā arī nespēja gūt nevienu punktu perimetra iekšienē. Minska atspēlēja deviņus punktus pēc kārtas – 37:34.

Viss izšķīrās ceturtajā ceturtdaļā. Brazeltons izvirzīja Minsku vadībā – 54:55, taču turpinājumā lieliski nospēlēja Kristaps Janičenoks. Kapteinis uzņēmās iet garāmgājienos, ar pirmo brīvmetienu izlīdzināja rezultātu, guva vēl piecus punktus pēc kārtas un atjaunoja plus pieci VEF – 60:55. Nākamajās epizodēs Artūrs Bērziņš iemeta piekto no pieciem (!) tālmetieniem, savukārt Bajramovičs pēc pieciem netrāpītiem mēģinājumiem nekļūdījās no perimetra labā stūra – 66:58. Bērziņš un Janičenoks turpināja priecēt, pēc “tap-in” un tālmetiena katrs savā rēķinā ierakstot pa septiņpadsmit punktiem – 71:62. Noslēgumā mājinieki ķērās pie soda metienu taktikas, cīnoties par labvēlīgu attiecību savstarpējo spēļu summā.