29.10.2016. 22:48

Bufalo ''Sabres'' šovakar aizvadīja otro mājās spēli pēc kārtas, kas reizē bija pēdējā pirms kārtējā izbraukuma un priekšpēdējā oktobrī. ''Sabres'' uzvara šovakar bija ļoti vajadzīga, lai neievilktos nevajadzīga četru zaudējumu sērija. Arī Floridas ''Panthers'' līdz šai spēlei neveicās pārāk spīdoši, jo pēdējie divi mači zaudēti un šovakar komanda pilnīgi noteikti nevēlējās to turpināt. Šis mačs bija zīmīgs NHL līnijtiesnesim Timam Novākam, kuram Bufalo un Floridas duelis bija 1500. mačs karjerā.

Latviešu hokejists Zemgus Girgensons, kā ierasts, spēlēja trešajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Taileru Enisu un Semu Reinhārtu, šovakar atgriežoties centra uzbrucēja pozīcijā. Girgensons laukumā pavadīja 12:17 minūtes, kuru laikā izpildīja vienu metienu vārtu virzienā, kas lidoja garām un vienu vārtu rāmī, tomēr ar rezultativitātes punktiem neizcēlās un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Spēles ievadā bija vērojams līdzīgs sniegums abu komandu izpildījumā, tomēr veiksmīgāka bija ''Sabres'', kas pirmā guva vārtus. Labi pacīnījās Markuss Folinjo, padeva ripu aiz vārtiem Braienam Džiontam un komandas kapteinis kritienā izpildīja precīzu piespēli Johanam Lāšonam, kurš skaisti to raidīja zem pārliktņa, panākot 1:0. Trešdaļas beigu daļā neveiksmīga epizode izveidojās Rasmusam Ristolainenam Aizsargs no zilās līnijas mēģināja mest pa vārtiem, taču viņam salūza nūja un ripa tādējādi aizslīdēja tikai dažus metrus uz priekšu, un lai apturētu potenciālu petuzbrukumu aizsargs pārkāpa noteikumus un atstāja savu komandu mazākumā. Vairākumu gan Florida nerealizēja un pirmā trešdaļa noslēdzās par labu Bufalo.

Otrā mača nogriežņa sākumā pirmo reizi vārtu virzienā meta Girgensons, tomēr garām mērķim. Bufalo kādu brīdi uzbruka vairāk un mājinieku ofensīva atmaksājās. Metienu pa vārtiem izpildīja Sems Reinhārts, vārtsargs atvairīja, taču ripa atsitās pret vārtu stabu un to savāca Kails Okposo, kurš vairākuma pēdējā sekundē panāca 2:0. Pēc zaudētajiem vārtiem Florida aktivizējās un mēģināja ātri rezultāta starpību samazināt, tomēr visiem tas neizdevās un spēles ritējums atkal izlīdzinājās. Trešdaļas izskaņā skaistu spēka paņēmienu pret Dereku Makenziju veica Dmitrijs Kuļikovs, taču šoreiz, atšķirība no iepriekšējā mača Filadelfijā, viss bija noteikumu robežās.

Arī pēdējais mača nogrieznis aizritēja ''Sabres'' zīmē. Pēc līdzīga sākuma arī šajā trešdaļā mājiniekiem izdevās gūt vārtus, turklāt tas notika ļoti kuriozā veidā. Aiz pretinieku vārtiem ripu saņēma Girgensona maiņas partneris Reinhārts, kurš mēģināja piespēlēt gar vārtiem, taču ripa atsitās pret pretinieka slidu un veiksmīgi atrada ceļu vārtos - 3:0. Latvijas uzbrucējs šajā brīdī laukumā, diemžēl, nebija. Mača beigu daļā ''Sabres'' palika mazākumā, taču spēli nevienādos sastāvos veiksmīgi izturēja. Spēle noslēdzās ar nemainīgu rezultātu un Bufalo uzvaru.

Vārti: 7:47 Lāšons (Džionta, Folinjo) 1:0, 25:57 Okposo (Reinhārts, Ristolainens) 2:0, 48:48 Reinhārts 3:0Metieni: 25:33Soda minūtes: 4:4Vārtsargi: Anderss Nilsons – Roberto Luongo

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650