17.03.2014. 19:57
Ar Miķeļa Rēdliha un Jāņa Sprukta pārstāvētā Jaroslavļas Lokomotiv kluba uzvaru pirmdien Maskavā noslēdzās Gagarina kausa Rietumu konferences ceturtdaļfināla izšķirošais mačs pret divkārtējiem čempioniem Maskavas Dinamo, kurus trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, bet uzbrukumā darbojas Mārtiņš Karsums. Lokomotiv bija pārāki ar 5:1 (2:0; 0:1; 3:0), sērijā triumfējot ar 4:3. Zīmīgi, ka šī bija pirmā spēle šajā sērijā, kurā pārāki izrādījās viesi.

Spēles pirmais periods aizritēja Lokomotiv zīmē - komandai ne tikai bija pārsvars, bet arī izdevās gūt divus vārtus. Vispirms 12.minūtē izcēlās Aleksandrs Čerņikovs, bet pusotru minūti vēlāk Džefs Plets ātrā pretuzbrukumā pēc Rēdliha un Sprukta piespēlēm panāca jau 2:0.

Otrā perioda ievadā Jaroslavļai bija labas iespējas gūt arī trešos vārtus, bet tad aktivizējās maskavieši. Par spīti iespaidīgam pārsvaram, vārtus atgūt izdevās vien 35.minūtē, kad viesus apmānīja tikko noraidījumu izcietušais Leonīds Komarovs. Somijas hokejists saņēma ripu un, neviena netraucēts, izrēķinājās ar Lokomotiv vārtsargu Kērtisu Senfordu. Spēle kļuva aizvien asāka, sekoja vairāki noraidījumi, bet Dinamo atspēlēšanās tomēr bija jāatliek uz trešo periodu.

Pēdējās 20 minūtes pamatlaikā laukuma saimniekiem sākās pavisam nepatīkami, kad Sergejs Koņkovs no neliela attāluma trieca trešo ripu Aleksandra Jerjomenko sargātajos vārtos. Tas lika maskaviešiem mesties uzbrukumā ar dubultu sparu, tomēr divi nopelnītie noraidījumi īsā laikā nebūt neveicināja atspēlēšanos. Turklāt, otrajā vairākumā Lokomotiv labā tas pats Koņkovs guva arī ceturtos vārtus, pieliekot punktu intrigai šajā mačā - 4:1. Atlikušajās nepilnās piecās minūtēs rezultāts pēc Jegora Averina metiena tukšajos mājinieku vārtos kļuva 5:1.

Sprukts un Rēdlihs izšķirošo maču aizvadīja otrajā uzbrucēju virknējumā kopā ar jau minēto Pletu.

Kā ziņots, Karsums sērijas piektajā mačā savainoja roku, pēdējos divos mačos nepiedaloties.

Šajā sērijā pēc piecām spēlēm ar 3:2 vadībā vēl atradās Dinamo, tomēr sestajā viesos Jaroslavļā kapitulēja ar 0:6. Šī Znarokam&Co ir pirmā zaudētā play-off sērija kopš 2011.gada pavasara, kad nācās piekāpties Rīgas Dinamo.

Zīmīgi, ka Dinamo komanda uzvarēja ne tikai Rietumu konferences kopvērtējumā, bet regulārajā sezonā bija labākā līgā. Tikmēr kanādiešu speciālista Deiva Kinga vadītie Lokomotiv vien pēdējos mačos nodrošināja vietu Gagarina kausa izcīņā.

RTU-Rīgas stars, bērnu un jaunatnes futbola klubs Daugavgrīvas 56a, Rīga, LV-1007