21.05.2013. 08:07

NHL izslēgšanas turnīra otrajā kārtā ar otro panākumu pēc kārtas izcēlusies Detroitas „Red Wings”, kura mājās ar 3:1 pieveica Čikāgas „Blackhawks”, izvirzoties vadībā sērijā ar 2:1. Ar skaistiem vārtu guvumiem „Red Wings” rindās atzīmējās Gustavs Nīkvists un Pāvels Dacjuks, bet 39 pretinieku metienus atvairīja Džimijs Hovards.

Pēc zaudējuma pirmajā spēlē ar 1:4 Detroitas „Red Wings” hokejisti bija pārliecinoši atguvušies otrajā sērijas spēlē un ar tādu pašu rezultātu pieveikuši Čikāgas „Blackhawks”. Tiesa, Prezidenta kausa ieguvēju „Blackhawks” problēmas vēl ne tuvu nebija beigušās, jo otrās kārtas sērija bija pārcēlusies uz Detroitu.

Spēles pirmajā periodā gan neliels pārsvars piederēja „Blackhawks”, taču visi viņu 15 metieni atdūrās vārtsargā Džimijā Hovardā. Arī otrā perioda sākumā „Blackhawks” bija ļoti bieži viesi Detroitas aizsardzības zonā, taču radīja jau daudz mazāk iespēju gūt vārtus, līdz beidzot „Red Wings” deva atbildes triecienu. Pēc tam, kad pirmo sešu minūšu laikā „Red Wings” nebija izdarījusi nevienu metienu, nākamajās piecarpus minūtēs sarkanā tērptie hokejisti 13 reizes pārbaudīja Korija Krouforda vārtu drošību, un izrādījās, ka divreiz tā tik droša nemaz nebija.

Vispirms 28. minūtē 23 gadus vecais zviedrs Gustavs Nīkvists ar lieliskām māņkustībām uz ledus noguldīja gan pāris aizsargus, gan vārtsargu un pēc tam no asa leņķa raidīja ripu jau tukšos vārtos. Vēl pēc minūtes sarkanie spārni atkal bija atlidojoši „Blackhawks” zonā, un pēc vairākiem īsā brītiņā izdarītiem metieniem Drū Millers iestūma ripu vārtos, panākot jau 2:0.

„Blackhawks”, lai arī šokēti, tomēr uz trešo periodu ieradās ar domu atspēlēties, un 45. minūtē Patriks Keins vienus vārtus pretuzbrukumā atguva. Tiesa, „Red Wings” līdzjutēji bija neizpratnē, kādēļ pirms pretuzbrukuma netika apturēta spēle, jo laukuma pretējā pusē pēc Jalmāšona spēke paņēmiena savainojumu guvis bija „Red Wings” uzbrucējs Franzens.

Uz brīdi arī likās, ka viesi ir panākuši neizšķirtu, jo ripa pēc īsa brītiņa vēlreiz ielidoja Džimija Hovarda vārtos, taču tiesnesi uzreiz vārtus anulēja, jo vārtsarga laukumā atradās „Blackhawks” uzbrucējs Endrjū Šo. Šo vārtsargam gan nemaz nepieskārās, un pēc spēles Viktora Stālberga vārdos, kuram tika atņemts vārtu guvums, varēja saklausīt neapmierinātību: „Šis ir tāds pārkāpumus, ko tiesneši, protams, var fiksēt, taču lielākoties viņi tam nepievērš uzmanību, it īpaši, ja ņem vērā, ka spēlētājs vārtsarga laukumā tika iegrūsts un vārtsargam pat nepieskārās.”

Taču smagāko triecienu „Blackhawks” komandai sagādāja nevis tiesneši, bet Pāvels Dacjuks, kurš 47. minūtē ar fantastiski precīzu un negaidītu metienu panāca 3:1. Ar šādu rezultātu mačs arī noslēdzās, jo „Blackhawks” atspēlēties traucēja gan pēc tam saņemtie trīs noraidījumu (Detroita neviens), gan Džimija Hovarda pārliecinošā spēle vārtos – viņš atvairīja 39 metienus un tika atzīts par mača pirmo zvaigzni.

Līdz ar to sērijā rezultāts kļuvis 2:1 „Red Wings” labā, bet nākamā spēle notiks naktī uz piektdienu, atkal Detroitā. Zaudējot tajā, „Blackhawks” nokļūs pamatīgu nepatikšanu priekšā.

Vārti: 27:49 Nīkvists (Bruners, Andešons) (1:0) 28:20 Millers (Īvs, Emertons) (2:0) 44:35 Keins (Kīts) (2:1) 46:46 Dacjuks (Franzens, Smits) (3:1)Metieni: 30:40Soda minūtes: 10:22Vārtsargi: Džimijs Hovards- Korijs KroufordsTrīs mača zvaigznes: 1. Hovards (DET) 2. Millers (DET) 3. Jalmāšons (CHI)