08.02.2014. 18:59
Andrejs Rastorgujevs, šodien Soču olimpiskajā sprintā iegūstot 17. vietu, spēris soli pretī kvalificēšanos masu startam, kurā startēs 30 labākie sportisti.

Lai gan Starptautiskās biatlona savienības (IBU) oficiālajos dokumentos nav atrodama precīza informācija, pēc kādas sistēmas tiks atlasīti 30 dalībnieki masu startam Sočos, visticamāk, sistēma būs tāda pati, kāda ir pasaules čempionātos un kāda bija arī iepriekšējās olimpiskajās spēlēs Vankūverā - to intervijā Sportacentrs.com pirms kāda laika apliecināja arī Latvijas biatlona izlases treneris Intars Berkulis.

Minētā sistēma paredz, ka masu startā piedalīsies kopvērtējuma 15 labākie (Andrejs Rastorgujevs ieņem 26. pozīciju un šādā veidā nav kvalificējies), tāpat no pārējiem tie, kas Soču spēlēs ieguvuši kādu medaļu, kā arī no pārējiem Soču pirmajās trīs disciplīnās (sprints, iedzīšana, klasika) visvairāk punktus sakrājušie.

TOP15 kopvērtējumā pirms olimpiskajām spēlēm tika Martēns Furkads, Emils Hegle Svensens, Simons Šemps, Dominiks Landertingers, Ūle Einārs Bjerndālens, Simons Eders, Johaness Bo, Antons Šipuļins, Jevgeņijs Ustjugovs, Ondrejs Moravecs, Dmitrijs Mališko, Aleksejs Volkovs, Arnds Paifers, Žans Beatrikss un Lukass Hofers. Šodien sprintā bronzas medaļu izcīnīja Jaroslavs Soukups, līdz ar to viņš kā 16. kvalificējies masu startam.

Protams, teorētiski iedzīšanā un it īpaši klasikā ir iespējams, ka no tiem, kas nav kvalificējušies masu startam, vēl kāds iegūst medaļu, taču šī brīža situācijā pārējiem, kas vēl nav masu startā, jācīnās par TOP14 Soču minēto trīs disciplīnu kopvērtējumā. Šodien sprintā Rastorgujevs, ieņemot 17. vietu, starp šiem pretendentiem bija 5. labākais aiz Žana Legeleka (5.), Jakova Faka (10.), Dominika Vindiša (11.) un Neitana Smita (13.). Tiesa, uzreiz aiz Rastorgujeva muguras šodien palika Fredriks Lindstrēms (18.), Tims Bērks (19.), Kristofs Zumans (20.), Eriks Lesers (21.), Andrijs Derizemļa (22.), Brendans Grīns (23.), Karls Johans Bergmans (24.), Bjorns Ferijs (25.), Klemens Bauers (26.), Jevgeņijs Garaņičevs (27.) un citi. Šī brīža robeža ir starp Baueru un Garaņičevu, tā ka paredzama ļoti sīva cīņa par šo te kvalificēšanos masu startam.

Atliek cerēt, ka iedzīšanā Rastorgujevs nostartēs vismaz tikpat labi kā šodien un tad, visticamāk, visam būtu jābūt kārtībā. Pagājušās olimpiskajās spēlēs kā pēdējais "no pārējiem" kvalificējās Halvards Hanevolds, kurš sakrāja 41 punktu (pirmie aiz svītras ķīnietis Čangs (37) punkti un Ilmārs Bricis (36)). Rastorgujevs šodien sprintā ieguva 24 punktus un, iedzīšanā ieņemot to pašu vietu, jau sakrās ievērojami vairāk. Tiesa, šādi salīdzināt nevar, un var gadīties, ka šoreiz robežsvītra punktu izteiksmē būs augstāk.ZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties