13.03.2014. 17:14
Pasaules kausa posmā biatlonā Kontiolahti, Somijā, Latvijas pārstāvis Andrejs Rastorgujevs bija perfekts šaušanā, trāpot visos desmit mērķos, un finišējot ar 11. labāko laiku. Savukārt par uzvarētāju kļuva norvēģis Juhaness Bē.

Skaidrajos Somijas laikapstākļos vairāki līderi šāva bez kļūdām, kas nodrošināja blīvus rezultātus un pamatīgu konkurenci. PK līderis francūzis Martēns Furkads startēja kā septītais, šāva nekļūdīgi un uzstādīja latiņu visiem pārējiem vēl trasē esošajiem biatlonistiem. Tiesa, no šī latiņas tikai nieka tiesu (sekundes desmitdaļu) atpalika vācietis Paifers, kuram viena kļūda.

Pēc otrās šaušanas par sekundes desmitdaļu Furkadam priekšā bija slavenais norvēģis Ūle Einars Bjerndālens, taču līdz finišam viņam ātruma nedaudz pietrūka, un nācās samierināties ar piekto vietu, no Furkada atpaliekot deviņas sekundes. Savukārt Furkadu no troņa nostūma cits norvēģis – precīzs un par septiņām sekundēm ātrāks bija Juhaness Bē, kurš arī kļuva par šī posma uzvarētāju.

Andrejs Rastorgujevs, kurš pagājušajā sprinta posmā Pokļukā ieņēma devīto vietu, uzstādot savu karjeras rekordu sprintā PK posmos, šodien trasē devās ar 44. numuru. Pirmajā šaušanas reizē Andrejs bija nekļūdīgs, kā arī bija slēpojis ļoti ātri, pēc šaušanas guļus ieņemot otro vietu.

Šaujot stāvus, Rastorgujevs bija piesardzīgāks, tēmēja ilgi, taču piesardzība attaisnojās, un tika aizvērti visi pieci mērķi. Pēc otrās šaušanas latviešu biatlonists bija septītais, no tā brīža līdera Dmitrija Mališko atpaliekot 15.3 sekundes.

Ceļā uz finišu norvēģim Bē zaudēja gan Mališko, gan Rastorgujevs. Mališko noslīdēja uz ceturto vietu, bet Rastorgujevs palika 11. pozīcijā, uzvarētājam piekāpjoties 34.5 sekundes.

Vēl Latviju šodien Somijā pārstāvēja Edgars Piksons un Rolands Pužulis, kuri arī nevar sūdzēties par šaušanu. Piksons pieļāva divas kļūdas, šaujot stāvus, savukārt Pužulim tikai viena kļūda pirmajā šaušanā, taču Piksons bija ātrāks trasē un ieņēma 70. vietu, kamēr Pužulis palika 75. vietā.

PK posms Kontiolahti turpināsies ar sieviešu sprintu šovakar, kā arī parīt šī paša posma ietvaros tiks aizvadītas vēl vienas sacensības sprinta distancē (gan sievietēm, gan vīriešiem), bet iedzīšana notiks svētdien.