01.12.2015. 14:29
Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien nepiedalīsies Zviedrijā notiekošā sezonas Pirmā pasaules kausa posma 20 kilometru individuālajā distancē, aģentūrai LETA atklāja sportista treneris Intars Berkulis.

  • Rastorgujevs un Bendika izcīna astoto vietu PK pāru stafetē 2015. g. 29. novembris
  • Kopā ar Rastorgujevu pirmajos posmos startēs Lūsa, Slotiņš un Pužulis 2015. g. 23. novembris

Trešdien Pasaules kausa sacensībās norisināsies 20 kilometru individuālās sacensības kungiem, bet dāmas šajā pašā disciplīnā 15 kilometrus veiks dienu vēlāk.

Sagatavošanās posmā Rastorgujevs bija apslimis un ar augstu temperatūru, bet organisms šobrīd vēl nav līdz galam atlabis, tāpēc nolemts, ka Latvijas biatlonists trešdien uz starta nedosies.

«Ar veselību Andrejam viss ir kārtībā, taču sekas vēl ir jūtamas, tāpēc 20 kilometros viņš nestartēs. Dosim iespēju pārējiem Latvijas biatlonistiem,» norādīja Berkulis. «Tomēr šī Pasaules kausa posma atlikušajās sacensībās Rastorgujevs startēs.»

Jau vēstīts, ka pagājušās nedēļas pašā izskaņā Rastorgujevs un Baiba Bendika izcīnīja augsto astoto vietu jaunieviestajās Pasaules kausa izcīņas pāru stafetes sacensībās.

«Šīs sacensības ir interesantas - dinamiskas, viss notiek zibenīgi,» pauda Berkulis, uzskatot, ka šis ir labs papildinājums Pasaules kausa sacensību klāstam.

Sezonas sākumā kopā ar Rastorgujevu vīru konkurencē Pasaules kausā startēs Daumants Lūsa, Roberts Slotiņš un Rolands Pužulis.

Pasaules kausa kalendārā, kā jau ierasts, iekļauti deviņi posmi, kas sadalīti trijos trimestros - pirmais ir līdz Jaunajam gadam, otrais seko janvārī, bet trešais tiek aizvadīts sezonas otrajā pusē.

Pasaules meistarsacīkstes marta pirmajā pusē risināsies Oslo apkārtnē esošajā Holmenkollenē.

Kā zināms, Latvijas biatlona izlasē pavasarī notika lielas pārmaiņas un galvenā trenera amatā atgriezās Vitālijs Urbanovičs, turklāt viņam tagad palīdz kādreizējie valsts biatlonisti Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums. Tiesa, Rastorgujevs šovasar turpināja trenēties atsevišķi no pārējās komandas.

Pagājušajā sezonā Rastorgujevs Pasaules kausa kopvērtējumā guva 27.vietu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija kritums par deviņām pozīcijām. Savukārt neviens cits Latvijas sportists pie Pasaules kausa ieskaites punktiem jau ilgāku laiku nav spējis tikt.Karateakademija.lv Dzirnavu 43, Rīga, LV-1010
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties