16.03.2014. 12:24

  • Rastorgujevam ļoti pieticīgs sniegums sprinta sacensībās Kontiolahti vakar
  • Rastorgujevs šauj bez kļūdām un izcīna 11. vietu PK posmā 2014. g. 13. marts

Rastorgujevs iedzīšanas sacensības sāka tikai ar 41.numuru, 47 sekundes aiz sestdienas desmit kilometru sprinta distances uzvarētāja Juhannesa Tingnesa Bē no Norvēģijas.

Pirmajās divās šaušanās Rastorgujevs nepieļāva nevienu kļūdu, kas ļāva pakāpties jau uz 23.vietu, taču noslēdzošajās divās šaušanās Latvijas labākais biatlonists pieļāva pa vienai kļūdai, taču ārkārtīgi ātrais slēpojums viņam ļāva pakāpties līdz pat sestajai pozīcijai.

Par uzvarētāju kļuva Bē, kurš triumfēja pat ar piecām kļūdām šaušanā. Latvijas biatlonists no norvēģa atpalika par 41,1 sekundi.

Otro vietu ar trim kļūdām šaušanā tikmēr ieguva titulētais Francijas biatlonists Martēns Furkads, no Bē atpaliekot par 19,2 sekundēm.

Trešo vietu izcīnīja zviedrs Bjērns Ferijs.

Sestdien posma otrajās sprinta sacīkstēs Rastorgujevs ierindojās sev necilajā 41.vietā, bet pārējie divi Latvijas pārstāvji iedzīšanai nekvalificējās - Rolands Pužulis finišēja 75.vietā, savukārt Edgars Piksons pēc divām kļūdām pirmajā šaušanā no sacensībām izstājās.

Jau vēstīts, ka pirmajās sprinta sacensībās ceturtdien Rastorgujevs bez kļūdām šaušanā izcīnīja augsto 11.vietu, kamēr Piksons ar divām kļūdām šaušanā ierindojās 70.vietā, bet Pužulis ar vienu kļūdu bija 75.pozīcijā.

Plkst.13.15 desmit kilometru iedzīšanas sacensības aizvadīs sievietes, tomēr Latvija šeit nebūs pārstāvēta, jo sestdien sprintā Žanna Juškāne ierindojās ļoti pieticīgajā 84.vietā un apsteidza vien trīs konkurentes. Pirmajās sprinta sacensībās ceturtdien Juškānei izdevās sasniegt karjeras labāko rezultātu kādā no Pasaules kausa posmiem - 24.vieta.

Kā zināms, februārī Rastorgujevs atzīstami startēja Soču olimpiskajās spēlēs, augstāko vietu - devīto - izcīnot iedzīšanas sacensībās. Tāpat Olimpiādē Latvijas labākajam biatlonistam izdevās ierindoties 14.vietā masu startā, 17.pozīcijā sprintā un 33.vietā individuālajās sacensībās.

Savukārt iepriekšējā posmā, kas pagājušajā nedēļā risinājās Pokļukā, Rastorgujevs izcīnīja devīto vietu sprintā un iedzīšanā, kā arī finišēja vienpadsmitais distancē ar masu startu. Sprintā un masu startā izcīnītās vietas bija viņa labākās karjerā šajās distancēs.

Nākamajā nedēļā Norvēģijā biatlonisti noslēgs Pasaules kausa sezonu.Core Fitness, sporta klubs Andrejostas 4, Rīga, LV-1045
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties