18.01.2013. 19:28
Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs piektdien izcīnīja 50.vietu Itālijas kūrortā Antholcā notiekošā Pasaules kausa sestā posma desmit kilometru sprinta sacensībās.

Latviju sacensībās pārstāvēja trīs sportisti, bet ātrāko laiku uzrādīja Rastorgujevs, kurš distanci veica 24 minūtēs un 38,5 sekundēs. Uzvaru izcīnīja Krievijas pārstāvis Antons Šipuļins, kuram latvietis zaudēja minūti un 52,7 sekundes.

Pirmajā šaušanā Rastorgujevs nekļūdījās ne reizi, bet otrajā pieļāva divas kļūdas.

Rolands Pužulis finišēja 70.vietā, bet Krišjānis Meirāns sacīkstes noslēdza 101.pzocīcijā. Tādējādi sestdien paredzētajām iedzīšanas sacensībām kvalificējās tikai Rastorgujevs.

Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Norvēģijas sportists Ēmils Hegle Svendsens, bet bronzu izcīnīja slovēnis Jakovs Faks. Pašreizējais Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Martēns Furkads sasniedza sesto labāko laiku.

Pasaules kausa kopvērtējumā pirmajā pozīcijā joprojām ir Furkads, kurš ticis pie 602 punktiem, viņam ar 543 punktiem seko Svendsens, bet trešais ar 452 punktiem ir krievs Jevgēņijs Ustjugovs.

Rastorgujevs ar 89 punktiem atrodas kopvērtējuma 44.vietā.

Kā ziņots, posms sākās ceturtdien ar 7,5 kilometru sprintu sievietēm, kurā vienīgā Latvijas pārstāve Baiba Bendika ierindojās 96.vietā 99 sportistu konkurencē.

Posms turpināsies sestdien, kad notiks iedzīšanas sacensības vīriešiem un sievietēm, bet svētdien risināsies stafetes sacensības.

Pēc šī posma sportisti sāks gatavošanos pasaules čempionātam, kas no 6. līdz 17.februārim notiks Novo Mesto, Slovēnijā.

Kopumā šosezon paredzēti deviņi Pasaules kausa posmi.