14.12.2014. 16:12
Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Hohfilcenes trasē Austrijā izcīnīja 17.vietu Pasaules kausa izcīņas otrā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās.

Sacensības Latvijas pārstāvis iesāka ar 24.numuru minūti un 15 sekundes aiz norvēģa Juhannesa Tingnesa Bē. Turklāt jau pirmajā šaušanā Rastorgujevs pieļāva trīs kļūdas, kas viņu kopvērtējumā atmeta ārpus labāko četrdesmitnieka. Tomēr atlikušajās trijās šaušanās Rastorgujevs bija nekļūdīgs, pakāpjoties līdz 17.pozīcijai.

Uzvaru izcīnīja francūzis Martēns Furkads, kurš ir iepriekšējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvējs, apsteidzot Rastorgujevu par minūti un 55,7 sekundēm. Furkads sacensības sāka vien septītajā vietā, tomēr noguldīja visus 20 mērķus.

Otro vietu izcīnīja vācietis Simons Šemps, kurš arī sašāva visus 20 mērķus, Furkadam zaudējot 4,1 sekundi, bet trešo vietu sīvā cīņā izrāva Slovākijas pārstāvis Jakovs Faks, kurš kļūdījās vienu reizi, no uzvarētāja atpaliekot 10,9 sekundes.

Tikmēr līdzšinējais Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Ēmils Hegle Svendsens no Norvēģijas šoreiz pieļāva trīs kļūdas, finišējot vien 14.vietā.

Piektdien norisinājās sprinta sacensības, kur desmit kilometru distancē 24.vietu ar divām kļūdām šaušanā izcīnīja Rastorgujevs, bet Rolands Pužulis ar vienu nesašautu mērķi un ļoti gausu slēpojumu finišēja 101.pozīcijā, kamēr Aleksandrs Patrijuks sekoja pozīciju zemāk, nesašaujot četrus mērķus.

Rastorgujevs piektdien bija vienīgais no Latvijas biatlonistiem, kurš kvalificējās iedzīšanai.

Sieviešu sacensībās 10 kilometru iedzīšanas sacensībās pārliecinoši pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēja somiete Kaisa Mekereinena, otro vietu izcīnīja krieviete Jekaterinu Glazirinu (+34,4 sekundes), bet trešo vietu ieguva francūziete Anaisa Beskona, kura uzvarētājai zaudēja 46,4 sekundes.

Visas trīs sportistes ugunslīnijā pieļāva vienu kļūdu.

Pasaules kausa sezona līdz martam ilgs deviņos posmos. Martā Somijā risināsies arī pasaules čempionāts.

RTU-Rīgas stars, bērnu un jaunatnes futbola klubs Daugavgrīvas 56a, Rīga, LV-1007
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa