29.12.2013. 17:50
Polija kļuvusi par pirmo komandu, kas Pērtā notiekošajā Hopmana kausā guvusi divas uzvaras. Pirmo reizi spēlējot turnīrā, kas notiek jau 26. reizi, Polija šodien ar 2-1 uzveica Kanādu, sperot ļoti platu solī pretī finālam. Turnīra lielāko sensāciju sarūpēja ranga trešā simta spēlētājs Gžegožs Panfils, kurš ar 7:6(1), 6:3 sakāva Milošu Raoniču. Citā šodienas mačā pēdējo divu čempionu cīņā Čehija ar 3-0 atstāja "sausā" Spāniju.

Sacensību otrā diena Pērtā sākās ar prognozējamo vieglo Čehijas uzvaru pār pagājušā gada čempioni Spāniju. Pirmajā mačā Petra Kvitova atdeva tikai vienu geimu (6:1, 6:0) Anabelai Medinai Garigesai, kura šī gada janvārī Pērtā triumfēja kopā ar Fernando Verdasko.

Vīriešu vienspēlē bija nedaudz līdzīgāka spēkošanās, taču arī ar pārliecinošu čehu uzvaru – 35 gadus vecais Radeks Štepāneks ar 6:2, 6:2 sagrāva ranga 194. vietas īpašnieku Danielu Munjosu-De La Navu, kurš aizstāj rokas savainojumu guvušo Tomiju Robredo.

2012. gada čempioni čehi (Kvitova pirms diviem gadiem uzvarēja kopā ar Tomāšu Berdihu) vēlāk noformēja "sauso" uzvaru, dubultspēlē uzvarot ar 6:3, 6:4. B grupā bez pēdējo divu gadu čempioniem ir arī ASV un Francija.

Vakara sesijā savu otro maču A grupā aizvadīja Polija un Kanāda – komandas, kas pirmajā dienā guva uzvaras. Spēle starp Agņešku Radvaņsku un Juženiju Bušāru tenisa faniem nelika vilties – tenisistes izspēlēja lielisku trīs setu izrādi, kurā tomēr virsroku guva pieredze jeb Polijas pirmā rakete – 6:3, 6:7(7), 6:2.

Pirmo reizi spēlējot pret Radvaņsku, Bušāra ieguva 3:1 pārsvaru, taču turpinājums Kanādas sportistei izvērtās nelāgs – zaudēti astoņi geimi pēc kārtas! Ieguvusi 6:3, 4:1 vadību, Radvaņska atslābinājās, ko Bušāra steidza izmantot atspēlējoties. Džīnija uzvarēja septiņas minūtes ilgušajā 11. geimā, pēc pretinieces sitiena autā iegūstot breiku un tiesības servēt par uzvaru setā. Radvaņska tūlīt savācās, atguva breiku, kas nozīmēja taibreika spēlēšanu.

Arī tajā Bušāra likvidēja 1:4 deficītu, bet vēlāk atspēlēja trīs mačbumbas, pie tam visas lieliskā veidā – ar neatvairāmu "forehand" uzbrukumu. Setu Bušāra noslēdza ar vēl vairākiem uzbrukumiem, piespiežot pasaules piekto raketi spēlēt vēl vienu setu – 7:6(7).

Bušāra vēl nav spējusi uzveikt ranga pirmā piecinieka spēlētāju (karjeras lielākā uzvara ir panākums pār 9. vietā bijušo Samantu Stousuru), tam nebija lemts notikt arī šodien – Radvaņska pretiniecei izšķirošajā setā atdeva tikai divus geimus.

Arī turnīra ceturtajā mačā uzvarētājs bija zināms vēl pirms jauktās dubultspēles. Pasaules 11. numurs Milošs Raoničs pamanījās pārsteidzoši zaudēt ranga 288. vietā esošajam Gžegožam Panfilam – 6:7(1), 3:6.

Raoničam visā mačā tā arī neizdevās iegūt kaut vienu breikbumbu, bet polis savu vienīgo iespēju izmantoja. 1. setā breika iespēju nebija, bet taibreikā Raoničs tika pazemots ar 7:1. Poļu kreilis teicami uzbruka, vairākas reizes Raoniču piespiežot izskatīties bezspēcīgam. 2. seta pirmajā uzņemšanas reizē Panfils izkārtoja vienīgo breikbumbu mačā, kuru realizēja ar teicamu uzbrukumu, noslēdzot garu izspēli.

Panfils, kurš vakar ar 6:4, 2:2 uzveica ranga 25. numuru Andreasu Sepi (itālietis maču nepabeidza drudža dēļ), rangā nekad nav bijis augstāk par 279. vietu un karjeras laikā ne reizi nav uzvarējis ATP pamatturnīra spēlē. Tāda viņam bijusi tikai viena, 2006. gadā Sopotā uz māla ar 1:6, 3:6 kapitulējot Reimonam Sluiteram.

Panfilam, kurš 1. janvārī svinēs 26. dzimšanas dienu, ir 2-3 bilance Deivisa kausā, abas uzvaras gūstot pret viduvējiem pretiniekiem – somu Miki Kontinenu un Madagaskaras pārstāvi Anco Rakotondramangu. Panfilam šodien karjeras lielākā uzvara, taču jāņem vērā, ka Hopmana kausa rezultāti oficiālajā statistikā netiek skaitīti. Panfils pie spēlēšanas Pērtā tika, jo savainojuma dēļ poļiem palīdzēt nevar Ježijs Janovičs.

Kanāda vakara noslēgumā uzvarēja dubultspēlē, kurā izlaida seta un breika pārsvaru, tomēr supertaibreikā ziemeļamerikāņu pārsvars bija nospiedošs – 6:3, 5:7, 10:3. Mačs beidzās plkst. 23:46! Polija ar divām uzvarām divos mačos ir ļoti tuvu finālam (tajā 4. janvārī spēlēs abu grupu uzvarētājas), tiesa, vēl teorētiski var palikt aiz strīpas. Pirmdien Pērtā ASV un Spānijas, kā arī Francijas un Čehijas cīņas.

Polija – Itālija 3:0