14.11.2013. 11:36
Krievijas pilsētā Kolomnā sācies ceturtais pasaules kausa posms šorttrekā, kurā uz starta izgāja arī Latvijas šorttrekisti Roberto Puķītis, Jēkabs Saulītis un Evita Krievāne. Posma ievadā vislabāk veicās Puķītim, kurš 1500 metru distancē palika uzreiz aiz ceturtdaļfināla barjeras 28. vietā.

Ceturtais pasaules kausa posms iesākās ar priekšsacīkstēm 1500 metru distancē vīriešiem, kurās uz starta izgāja Jēkabs Saulītis un Roberto Puķītis. Piektais slidojums izvērtās par sīvu sacensību sportistu starpā par pirmajām trīs vietām, kas ļautu kvalificēties pamatsacensībām. Tieši Puķītis kā trešais ar rezultātu 2:21.719 minūtes iekļuva nākošajā sacensību kārtā. Tikmēr astotajā slidojumā neveiksmīgi nostartēja Jēkabs Saulītis, kurš palika pēdējais ar laiku 2:33.184 minūtes, no vajadzīgās trešās vietas atpaliekot par 2.751 sekundēm. Jāpiezīmē, ka šajā slidojumā uzvarēja pašreizējais pasaules kausa līderis Čārlzs Hamelins no Kanādas. Līdz ar to Saulītim 1500 metros 66. vieta 77 dalībnieku konkurencē.

Sacensību otrajā kārtā Puķītis stājās uz starta noslēdzošajā devītajā slidojumā. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā bija jāapsteidz divi no pieciem sportistiem, kas šoreiz neizdevās. Lai arī tika uzstādīts septītais labākais laiks starp otrās kārtas dalībniekiem (2:18.387), Puķītis palika ceturtais savā slidojumā, zaudējot trešo vietu izcīnījušajam nīderlandietim Sjinkem Knegtam 0.809 sekundes. Tādējādi latvietis sacensības noslēdza 28. pozīcijā.

1500 metru distancē sievietēm startēja Evita Krievāne, kurai kārtējo reizi neizdevās izkļūt no pirmās kārtas. Pirmajā slidojumā viņa palika pēdējā ar rezultātu 2:40.874 minūtes, no trešās vietas atpaliekot par 1.447 sekundēm, kas sacensībās ļāva ieņemt 55. vietu 64 dalībnieču konkurencē.

Vēlāk pēcpusdienā visi trīs Latvijas sportisti izies uz starta 500 metru distances pirmspriekšsacīkstēs.

Izmantotie resursi:ISU : Home