23.11.2012. 22:52
Ar rezultatīvām piespēlēm Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlēs piektdien izcēlās Latvijas aizsargi Georgijs Pujacs un Sandis Ozoliņš, bet pirmo maču kopš oktobra sākuma aizvadīja uzbrucējs Miķelis Rēdlihs.

Pujaca pārstāvētā pagājušās sezonas Gagarina kausa fināliste Omskas "Avangard" izbraukumā ar rezultātu 6:3 (1:1, 1:1, 4:1) uzvarēja Jekaterinburgas "Avtomobilist" vienību.

Pujacs ar rezultatīvu piespēli piedalījās komandas otro vārtu guvumā, kad otrās trešdaļas sestajā minūtē rezultāts kļuva 2:1 "Avangard" labā. Kopumā aizsargs laukumā pavadīja 17 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā ar noraidījumiem vai metieniem pa vārtiem neizcēlās.

Šīs sezonas 27 mačos Pujacs guvis vienus vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles.

Ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli viesu komandā izcēlās Dmitrijs Sjomins. Pēdējās 20 cīņās "Avangard" komanda piedzīvojusi tikai trīs zaudējumus.

Savukārt Ozoliņa pārstāvētā Mitišču "Atlant" komanda ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) izbraukumā piekāpās Slovākijas klubam Bratislavas "Slovan".

Aizsargs ar rezultatīvu piespēli piedalījās komandas pirmajos gūtajos vārtos, kad pirmās trešdaļas izskaņā vairākumā "Atlant" panāca 1:1. Ozoliņš laukumā pavadīja 19 minūtes un 50 sekundes, veicot trīs metienus pa vārtiem.

Šīs sezonas 18 "Atlant" komandā aizvadītajās spēlēs 40 gadus vecais Ozoliņš guvis vienu vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles. Pa rezultatīvai piespēlei viņš iekrājis divos mačos pēc kārtas.

Šis "Atlant" komandai bija 13.zaudējums pēdējās 14 spēlēs.

Tikmēr "Lokomotiv" komandas sastāvā uz ledus atgriezās Rēdlihs, tomēr viņa pārstāvētā vienība ar 3:7 (0:1, 2:4, 1:2) izbraukumā piedzīvoja sagrāvi pret Prāgas "Lev" klubu no Čehijas, pārtraucot deviņu uzvaru sēriju.

Rēdlihs, spēlējot ceturtajā uzbrucēju maiņā, laukumā pavadīja piecas minūtes un 59 sekundes, veicot vienu metienu pa vārtiem.

Rēdlihs laukumā nebija devies kopš oktobra sākuma, kad treniņa laikā iedzīvojās kājas lūzumā. Pirms tam "Lokomotiv" un Rīgas "Dinamo" sastāvā viņš bija piedalījies 243 cīņās pēc kārtas. Tas bija līgas rekords.

Visas iepriekšējās KHL sezonās Rēdlihs spēlēja Rīgas "Dinamo" komandā, bet "Lokomotiv" vienībai viņš pievienojās starpsezonā un līdz šim 12 cīņās guvis divus vārtus, kā arī izpildījis divas rezultatīvas piespēles.

Citā spēlē sagrāvi piedzīvoja aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Doņeckas "Donbass" vienība no Ukrainas, kas ar 1:5 (1:2, 0:2, 0:1) izbraukumā zaudēja Ufas "Salavat Julajev" komandai.

Bārtulis nospēlēto 19 minūšu un 43 sekunžu laikā statistikā ne ar ko neizcēlās.

Tāpat zaudējumu piedzīvoja vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētā Hantimansijskas "Jugra" komanda, kas ar 1:2 (0:0, 0:2, 1:0) viesos piekāpās Austrumu konferences līderiem Čeļabinskas "Traktor".

"Jugra" komandas vārtos pēc viena mača izlaišanas atgriezās Mihails Birjukovs, kurš atvairīja 30 pretinieku metienus, bet Masaļskis palika uz vienības rezervistu soliņa.

Pēc novembra pārtraukuma "Jugra" komandai šis bija pirmais zaudējums piecās aizvadītajās spēlēs.

Citā spēlē zaudējumu pagarinājumā piedzīvoja uzbrucēja Laura Dārziņa pārstāvētā Kazaņas "Ak Bars" komanda, kas ar 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:1) savā laukumā piekāpās Maskavas "Spartak" vienībai.

Dārziņš maču uzsāka otrajā uzbrucēju virknējumā, laukumā pavadot 11 minūtes un 12 sekundes. Latvietis statistikā atzīmējās ar vienu metienu pa vārtiem.

Uzvaras vārtus "Spartak" komandai pagarinājuma ceturtajā minūtē guva Branko Radivojevičs.

Savukārt pie uzvaras pēcspēles metienu sērijā tika uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētā Maskavas komanda CSKA, kas savu skatītāju priekšā ar 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 0:0, 1:0) pārspēja Ņižņijnovgorodas "Torpedo".

Ceturtajā uzbrucēju maiņā spēlējušais Sprukts uz ledus pavadīja deviņas minūtes un trīs sekundes, veicot vienu metienu un uzvarot piecos no astoņiem iemetieniem.

Pēcspēles metienu sērijā CSKA uzvarēja ar 1:0, vienīgos vārtus gūstot Sergejam Širokovam.

Pie panākuma rezultatīvā cīņā tika arī Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā līgas čempionvienība Maskavas "Dinamo", kas ar 5:3 (0:0, 4:3, 1:0) savā laukumā pārspēja Čerepovecas "Severstaļ" hokejistus.

Cīņas gaitā "Dinamo" atspēlējās no 0:3 deficīta, divus vārtus gūstot Aleksandram Ovečkinam, bet divas rezultatīvas piespēles iekrājot Somijas uzbrucējam Leonīdam Komarovam, kurš šonedēļ atgriezās savā bijušajā klubā.

Austrumu konferences kopvērtējuma tabulā "Avangard" ar 56 punktiem 29 spēlēs atrodas otrajā pozīcijā, "Ak Bars" ar 54 punktiem 28 cīņās ir ceturtie, bet "Jugra" ar 37 punktiem 28 mačos ieņem desmito vietu.

Savukārt Rietumu konferences kopvērtējumā Maskavas "Dinamo" ieņem pirmo vietu ar 61 punktu 28 spēlēs, pirmajā vietā atrodoties arī visas līgas kopvērtējumā, "Lokomotiv" ar 58 punktiem ieņem otro pozīciju, CSKA hokejisti ar 51 punktu ir ceturtie, "Donbass" ar 34 punktiem ieņem devīto vietu, bet "Atlant" ar 28 punktiem atrodas pēdējā, 14.pozīcijā.