17.04.2012. 21:52
Uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas finālsērijas trešajā spēlē šodien izcīnīja Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Omskas «Avnagard» komanda, kas ar rezultātu 1:0 apspēlēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas «Dinamo» vienību, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1.

Šajā mačā vienīgie vārti tika gūti 13.minūtē, kad precīzi meta «Avangard» komandas uzbrucējs Aleksandrs Perežogins.

Spēles galotnē «Dinamo» hokejisti izmisīgi centās panākt izlīdzinājumu, turklāt pēdējās sekundēs spēlēja sešatā pret četriem pretiniekiem, tomēr tas, lielā mērā pateicoties «Avangard» vienības vārtsarga Kari Ramo fantastiskajam sniegumam, neizdevās.

Cīņas gaitā Ramo atvairīja ikvienu no 31 pretinieku metiena, bet Maskavas «Dinamo» vārtu vīrs Aleksandrs Jerjomenko tika galā ar 20 no 21 sāncenšu raidījuma.

Reklāma

Pujacs šoreiz laukumā pavadīja 20 minūtes un 29 sekundes, kas bija ceturtais lielākais spēles laiks komandā, kuru laikā veica vienu metienu pa pretinieku vārtiem.

Nākamo maču abas komandas aizvadīs ceturtdien Maskavas kluba ledus arēnā.

Kā zināms, Austrumu zonas pusfinālā «Avangard» ar 4-1 sērijā apspēlēja Čeļabinskas «Traktor» vienību, bet «Dinamo» sērijā ar 4-0 uzveica zvaigžņoto Sanktpēterburgas SKA vienību.

Latvijas treneriem šis jau būs otrais fināls. Pirmo reizi Latvijas treneru tandēms finālu sasniedza, trenējot HK MVD, 2010.gadā, aizraujošā finālsērijā ar 3:4 piekāpjoties Kazaņas «Ak Bars» vienībai.

Savukārt Georgijs Pujacs ir pirmais spēlētājs no Latvijas, kurš kādas komandas sastāvā ir sasniedzis Gagarina kausa finālu.