17.04.2012. 20:55
Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Omskas "Avangard" otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa finālsērijas trešajā spēlē ar rezultātu 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) pārspēja Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa pārstāvēto Maskavas "Dinamo".

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām "Avangard" izvirzījās vadībā ar 2-1.

Pujacs šajā mačā nospēlēja 20 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu ļoti spēcīgu metienu, pēc kura maskaviešu vārtsargam Aleksandram Jerjomenko vajadzēja pauzi, lai atgūtos. Tāpat viņš visas cīņas garumā bija ļoti aktīvs un laukumā pamanāms.

Vienīgos un uzvaras vārtus Omskas komanda guva spēles 13.minūtē, kad ripu vārtos raidīja Aleksandrs Perežogins. Tikmēr "Dinamo" spēlētāji izdarīja 31 metienu pa "Avangard" vārtsarga Kari Ramo vārtiem, ne reizi viņu nepārspējot.

Atgādinām, ka sērijas pirmajā spēlē ar rezultātu 2:1 uzvarēja "Avangard" vienība, bet otrajā spēlē ar tādu pašu rezultātu uzvarēja "Dinamo".

Pujacs ir pirmais Latvijas hokejists, kurš cīnās Gagarina kausa finālā. Tāpat viņš iekļauts Latvijas hokeja izlases kandidātu sarakstā pirms gaidāmā pasaules čempionāta.

Nākamais sērijas mačs otrdien jau notiks Maskavā.

Kā ziņots, "Avangard" komanda Austrumu konferences finālā ar 4-1 pieveica regulārā čempionāta spēcīgāko vienību Čeļabinskas "Traktor", bet Maskavas "Dinamo" Rietumu konferences finālsērijā ar 4-0 pārspēja ambiciozo Sanktpēterburgas SKA.