03.11.2013. 19:20

Latvijas skrējēja distanci veica divās stundās, 27 minūtēs un 47 sekundēs. Prokopčuka atkārtoja 2007. gadā sasniegto rezultātu, kad Ņujorkas maratonā arī bija trešā, bet pirms tam 2005. un 2006. gadu skrējienos Prokopčuka uzvarēja. Ņujorkas maratons ir viens no četriem prestižākajiem maratoniem pasaulē.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Kenijas skrējēja Priša Džeptū, kura finišēja pēc divām stundām, 25 minūtēm un septiņām sekundēm. Prokopčuka uzvarētājai zaudēja divas minūtes un 40 sekundes.

Otro vietu ieņēma Etiopijas skrējēja Buzuneša Deba, kura uzvarētājai zaudēja 39 sekundes.

Džeptū uzvarot nopelnīja 500 000 ASV dolāru lielu naudas balvu kā Pasaules maratonu sērijas uzvarētāja.

Vīriešu konkurencē nepārspēts palika kenijietis Džeofrijs Mutai, kurš finišēja pēc divām stundām, astoņām minūtēm un 24 sekundēm. Otrais palika etiopietis Tsegaje Kebede (2.09:16), bet trešo vietu ieņēma Lusafo Eirprils no Dienvidāfrikas (2.09:45).

Ņujorkas maratons notika pēc divu gadu pārtraukuma, jo pērn sacensības tika atceltas viesuļvētras «Sendija» nodarīto postījumu dēļ. sacensības risinājās pastiprinātos drošības apstākļos, jo aprīlī Bostonas maratonā tika sarīkoti sprādzieni finiša zonā.