01.06.2015. 17:15
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) jaunizveidotās labāko sportistu atbalsta programmas TOP 50 - mūsu medaļas Latvijai ietvaros valsts pirmajam gadam piešķīrusi 160 000 eiro, pirmdien prezentācijas pasākumā izteicās LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Jaunizveidotās programmas misija ir stiprināt Latvijas labāko sportistu un komandu atbalsta programmu, lai nodrošinātu visus nepieciešamos apstākļus sportistu sagatavošanās procesam ceļā uz olimpiskajām spēlēm, kā rezultātā tiktu izcīnītas Olimpiskās medaļas.

Programmā TOP 50 pašlaik iekļauti 40 Latvijas labāko vasaras sporta veidu pārstāvji.

"Programma tapusi grūta un piecus mēnešus ilga darba rezultātā. Pie tās izveidošanas strādājuši daudzi cilvēki, ieskaitot sportistus," prezentācijas pasākumā pirmdien izteicās LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. "Pēc lieliskajiem rezultātiem Soču olimpiskajās spēlēs gatavošanās šai programmai bija emocionāla. Ar video rullīti uzrunājām Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), kā arī citas amatpersonas. Ceram, ka programma darbosies ilgtermiņā."

Kā stāstīja Tikmers, sākotnēji LOK vēlējās vairāk nekā miljonu eiro, lai varētu atbalstīt vasaras un ziemas sporta veidus, kā arī basketbola un hokeja valstsvienības, tomēr ir ļoti pateicīga valstij arī par to finansējumu, kas piešķirts. Līdz ar to līdz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm programma atbalstīs vasaras sporta veidu pārstāvjus, bet pēc tam pārslēgsies "ziemas režīmā".

"Mūsu sportisti ir gatavi cīņai par medaļām, un jautājām amatpersonām, vai kāds ir gatavs viņiem palīdzēt. Tagad redzam, ka ir," uzsvēra Tikmers.

Programmas TOP 50 sportistu saraksts:

svarcelšana - Artūrs Plēsnieks;

cīņa - Laura Skujiņa, Anastasija Grigorjeva, Armands Zvirbulis;

BMX - Edžus Treimanis, Māris Štrombergs, Rihards Veide, Kristens Krīgers;

pludmales volejbols - Jānis Šmēdiņš, Aleksandrs Samoilovs, Mārtiņš Pļaviņš, Hermans Egleskalns;

kanoe airēšana un smaiļošana - Aleksejs Rumjancevs, Gatis Pranks, Aivis Tints, Dagnis Iļjins, Roberts Akmens;

akadēmiskā airēšana - Elza Gulbe;

vieglatlētika - Laura Ikauniece-Admidiņa, Madara Palameika, Aiga Grabuste, Sinta Ozoliņa-Kovala, Elvijs Misāns, Ansis Brūns, Jeļena Prokopčuka, Valērijs Žolnerovičs, Gatis Čakšs, Līna Mūze, Zigismunds Sirmais;

vingrošana - Vitālijs Kardašovs, Valērija Grišāne;

svarcelšana - Rebeka Koha;

modernā pieccīņa - Jeļena Rubļevska, Olga Šišlova, Pāvels Švecovs;

džudo - Jevgēņijs Borodavko, Konstantīns Ovčiņņikovs;

šaušana - Lauris Strautmanis, Emīls Vasermanis;

šosejas riteņbraukšana - Toms Skujiņš.Latvijas Peintbola klubs, biedrība K.Valdemāra 40, Rīga, LV-1010
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties