30.01.2014. 19:24

DPA Cycling Team sastāvā jau 2014.gadā startēs četri sportisti, kuri sevi pierādījuši dažāda veida riteņbraukšanas sacensībās Latvijā un pasaulē vairāku gadu garumā. Jaunās komandas kapteinis būs Reinis Andrijanovs, bet pārējie komandas biedri – Matīss Preimanis (divkārtējs Latvijas MTB cross country čempions), Kristofers Rācenājs (Latvijas XCO čempions) un Pēteris Janevics (Latvijas MTB maratona čempions, Latvijas Olimpiskās vienības jaunatnes B sastāva dalībnieks). Komandas menedžera lomu uzņēmies Ivo Irbe, kurš pats bijis profesionāls sportists un guvis neatsveramu pieredzi darbā ar Latvijas MTB komandām.

DPA Cycling Team izveidota, pateicoties IT kompānijas DPA atbalstam, kas vēlas attīstīt MTB riteņbraukšanas kultūru Latvijā, atbalstīt jaunus un talantīgus sportistus un sniegt viņiem unikālu iespēju parādīt sevi ne tikai Eiropas, bet arī visas pasaules un pat olimpiskajā mērogā. DPA Cycling Team būs pirmā Latvijas MTB velokomanda, kas reģistrēta Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības mājas lapā uci.ch.

«Mēs esam gandarīti, ka ir izdevies nokomplektēt pasaules līmeņa MTB velokomandu ar spēcīgiem un spējīgiem sportistiem, kuriem ir ne tikai vēlme sevi pierādīt un sniegt labāko sniegumu, lai iegūtu iespēju piedalīties olimpiskajā spēlēs, bet arī visas dotības, lai to paveiktu! Šā projekta mērķis nav tikai atbalstīt velosportu un Latvijas labākos riteņbraucējus, bet gan, piešķirot velokomandai īpašu unikalitāti un ambīciju, veicināt DPA kā zīmola atpazīstamību gan Latvijā, gan ārvalstīs,» stāsta DPA valdes loceklis Sandis Kolomenskis.

Loģiska pēctecība komandas izveidei ir divu gadu projekts Go Rio!, kas ietver sportistu sagatavošanās posmu, dalību visās nepieciešamajās kvalifikācijas sacensībās, kā arī pašu dalību olimpiādē. Go Rio! radīs visus nepieciešamos priekšnosacījumus Latvijas MTB riteņbraucējiem piepildīt sapni — parādīt savas prasmes un sniegumu Riodežaneiro.

Aldonis Vrubļevskis, LOK prezidents: «DPA Cycling Team komandas izveidošana ar mērķi kvalificēties olimpiskajām spēlēm Rio ir ļoti apsveicama iniciatīva, ņemot vērā, cik populāra riteņbraukšana ir kļuvusi Latvijā pēdējos gados. Šie puiši, ieguldot savu laiku, enerģiju, spēku un cīņas sparu, sasniegs savu mērķi, ja ne divos, tad sešos gados – latvieši kalnu riteņbraukšanā būs! Novēlu viņiem veselību, jo kalnu riteņbraukšanas olimpiskā disciplīna ir ļoti smags sporta veids, lai nemazinās cīņas spars, lai sportisti nezaudē savu mērķi!»

Velokomandas debijas sezona sāksies jau šā gada februārī, kad tā pārstāvēs Latviju augstākā ranga UCI MTB (Union Cycliste Internationale Mountain Bike) sacensībās Cyprus Sunshine Cup - Afxentia Kiprā. Līdz sezonas noslēgumam kopumā paredzēta dalība 20 sacensībās, no kurām kā svarīgākās minamas Eiropas čempionāts European Championships - XCO-XCE Vācijā jūnija sākumā un Pasaules čempionāts UCI XCO/XCE WORLD CHAMPIONSHIPS Norvēģijā septembrī. Latvijā puiši piedalīsies tikai vienās sacensībās, kas būs Latvijas čempionāts XCO krosā jūlijā.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties