13.11.2014. 13:41
Latvijas kalnu riteņbraukšanas olimpiskā krosa (MTB XCO) līderis Matīss Preimanis (23) ir gatavs cīnīties par ceļazīmi uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiādi. Šajā ceļā labs palīgs ir ārzemju treneris, kurš savulaik pats startējis olimpiskajās spēlēs.

Kā jau ziņots, Latvijā šī gada sākumā sevi pieteica „DPA Cycling Team”, kas pārstāv pie mums mazāk atpazīstamu kalnu riteņbraukšanas veidu - olimpisko krosu (MTB XCO). Lai kvalificētos Riodežaneiro, olimpiskajā rangā jātiek starp 23 labākajām komandām, bet šo gadu mūsējie noslēdz 28. pozīcijā.

Aizvadītās sezonas vidū Latvijas komandai pievienojās slovēņu tautības treneris Primožs Štrancars, kurš pats startējis gan olimpiskajās spēlēs, gan bijis mentālais treneris vairākiem pasaules līmeņa braucējiem. "Treneris sniedzis labu metodiku, režīmu, kā jātrenējas, ja vēlies sasniegt augstus rezultātus - viss, kas jādara, lai iekļūtu TOP 20 braucēju vidū. Es sāku uzticēties trenerim tikai ar laiku, kad izmēģināju viņa treniņu metodiku un redzēju, ka tas darbojas. Šī metodika paredz lielu pašmotivāciju, jāredz mērķis, kuru centies īstenot - mans mērķis ir pārstāvēt Latviju olimpiskajās spēlēs 2016.gadā Rio," atklāj Matīss Preimanis.

2014.gada sezonā Latvijas braucējiem izdevies nopelnīt 517 punktus pasaules olimpiskajā rangā, kas nozīmē, ka pašlaik „DPA Cycling Team” atrodas 28.vietā vietā pasaulē. Lai iegūtu iespēju piedalīties olimpiskajā spēlēs, nepieciešams iekļūt 23 spēcīgāko valstu vidū. Olimpiskajā reitingā Matīsam Preimanim ir 308 punkti, Pēterim Janevicam 81 punkts, bet atlikušie 128 punkti citam Latvijas braucējam - Arnim Pētersonam.

Kopš aprīļa komandā palika divi spēcīgi sportisti – četrkārtējs Latvijas MTB XCO čempions Matīss Preimanis un vairākkārtējas Latvijas MTB maratona čempions, Latvijas čempions U23 braucējs – Pēteris Janevics. UCI reitingā Preimanis ar 384 punktiem pašlaik ieņem 73.vietu, bet Janevics ar 147 punktiem ir 189.vietā.

Šī gada 31. decembrī pēc UCI Nāciju ranga tiks sadalītas valstu kvotas pirmajām Eiropas sporta spēlēm, kas nākamajā gadā jūnijā norisināsies Azerbaidžānas pilsētā Bakū. Šajā rangā tiks vērtētas tikai Eiropas valstis. Latvija starp tām ir 20. pozīcijā, kas dod vienu vietu dalībai nozīmīgajā notikumā.

Izmantotie resursi:www.dpacycling.lvOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties