24.06.2017. 19:56

Abām komandām šī bija pirmā savstarpējā spēle vēsturē un abām tā bija ar dažādām likmēm. Portugālei bija nepieciešams vismaz punkts, lai nodrošinātu vietu pusfinālā, kamēr uzvara ar pēc iespējas lielāku vārtu pārsvaru, visticamāk, ļautu Eiropas čempionei iegūt pirmo vietu A grupā. Jaunzēlandiešiem, turpretim, pēc zaudējuma iepriekšējā spēlē pret Meksikas izlasi (1:2) vairs nebija nekādu iespēju iekļūt pusfinālā. Jaunzēlandes futbolistiem šī gan bija laba iespēja parādīt sevi uz lielās futbola skatuves, lai pēc turnīra iegūtu potenciāli labus līgumus Eiropas klubos.

Pašā spēles sākumā ar ļoti aktīvas spēles palīdzību nelielu iniciatīvu ieguva Jaunzēlande - sestajā minūtē Kriss Vuds nonāca labā sitiena pozīcijā, tomēr sita tieši virsū Portugāles izlases vārtsargam Rui Patrisiu. Tālākajā spēles gaitā Portugāle jau pārņēma iniciatīvu, tomēr momentu nespēja izveidot līdz pat 24. minūtei, kad augstāk un precīzāk no visiem pēc partnera centrējuma soda laukumā izlēca Krištianu Ronaldu, tomēr viņa sitiens lidoja tieši Jaunzēlandes izlases vārtsarga Stefana Marinoviča rokās. Pēc divām minūtēm Ronaldu bija vēl viena izcila iespēja gūt vārtus, tomēr šoreiz līdzīgā situācijā sitiens atsitās pret vārtu pārliktni, bumbai atlecot pret vārtsargu un laukumā.

Portugālei gan beigu beigās izdevās panākt iecerēto - pēc viena no stūra sitieniem jaunzēlandietis Tomass Doils savas komandas soda laukumā nogāza portugāļu pussargu Danilu Pereiru, dodot ieganstu spēles galvenajam tiesnesim piešķirt 11 metru soda sitienu. Pendeli pārliecinoši realizēja Krištianu Ronaldu, 33. minūtē izvirzot "Eiropas brazīliešus" vadībā ar 1:0. Portugāļi neapstājās un izmantoja iegūto iniciatīvu, lai izveidotu vēl vienu vārtu gūšanas momentu. Šoreiz uzbrukuma smailē veiksmīgi pieslēdzās Bernardu Silva, dubultojot Portugāles izlases pārsvaru. Pats Bernardu Silva gan pēc gūtajiem vārtiem ļoti neveiksmīgi piezemējās uz potītes, spēli kādu laiku tomēr turpinot.

Pašā puslaika galotnē Jaunzēlande centās labā sitiena pozīcijā izvirzīt savu uzbrukuma līderi Krisu Vudu, tomēr allaž vietā bija portugāļu aizsargi. Pēc pirmajām 45 minūtēm 2:0 Portugāles izlases labā.

Pēc pārtraukuma spēle nedaudz nomierinājās, portugāļi vairs nesteidzās izveidot vārtu gūšanas momentus, kamēr jaunzēlandieši arvien centīgi centās doties uzbrukumā. Jaunzēlandei izdevās izveidot fantastisku vārtu gūšanas momentu, tomēr Krisa Vuda sitienu jau uz vārtu līnijas atsita aizsargs Bruno Alvešs. Šī epizode gan "atmodināja" portugāļu futbolistus, kuri drīz vien paši atbildēja ar trim fantastiskiem momentiem. Pirmajā no tiem Krištianu Ronaldu jau kārtējo reizi lēca visaugstāk un visprecīzāk no visiem soda laukumā esošajiem spēlētājiem, tomēr viņa sitienu lieliskā stilā atvairīja vārtsargs Stefans Marinovičs. Arī nākamajos divos momentos glābējs bija Marinovičs, kuram ir līgums ar Vācijas 3. līgas klubu "SpVgg Unterhaching".

Portugālei gan izdevās iesist trešos vārtus - jaunais portugāļu talants Andrē Silva veica lielisku solo gājienu līdz pat Jaunzēlandes vārtiem, kuru pats arī noslēdza ar precīzu sitienu vārtu augšējā stūrī. Spēles galotnē Jaunzēlandes izlases futbolisti ļoti centās gūt "goda vārtus", kas viņiem arī teju izdevās, tomēr goda vārtu vietā jaunzēlandieši saņēma pretī ceturtos portugāļu vārtus - 4:0 panāca Nani. Ar šādu rezultātu spēle noslēdzās, Portugāles izlasei izcīnot pirmo vietu A grupas kopvērtējumā (dēļ labākas vārtu attiecības nekā Meksikai). Pusfinālā gan nevarēs piedalīties viens no Portugāles izlases aizsardzības balstiem Pepe, kurš saņēma vienas spēles diskvalifikāciju par otro dzelteno kartīti šajā turnīrā.

Vārti: Ronaldu (11 m s.s.) 33', Bernardu Silva 37', Andrē Silva 80', Nani 90+1'.Jaunzēlande: Marinovičs, Doils, Smits, Durante (Smeltss 74'), Boksals, Ingems, Tomass, Makglinčijs (Tuiloma 37'), Luiss (Barbarusess 65'), Rohass, Vuds.Portugāle: Patrisiu, Pepe, Semedu, Eliseu, Alvešs, Moutinjo, Pereira, Bernardu Silva (Pici 46'), Kvarešma (Martinšs 84'), Andrē Silva, Ronaldu (Nani 67').Sitieni (vārtu rāmī): 9 (3) : 22 (12)Bumbas kontrole (%): 41 : 59Pārkāpumi: 17 : 5Stūra sitieni: 1 : 12

Izmantotie resursi:FIFA Confederations Cup Russia 2017 - Matches -...

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa